540 Shares 3268 views

Klonidyna. instrukcja


„Klonidyna” instrukcji opisano jak lek w postaci tabletek o białym lub biały żółtawy odcień. Form – Valium.

Każda tabletka zawierała 0,15 mg klonidyny – składnik aktywny. Dodatkowe obejmują stearynian magnezu, ziemniaki (lub) skrobia kukurydziana, monohydrat laktozy.

Należy do grupy farmakologicznego leków przeciwnadciśnieniowych. „Clonidine”, informuje instrukcja jest środkiem przeciw nadciśnieniu, którego działanie obniża tętno, prowadzi do normalnych parametrów od ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, poprawia ogólną odporność naczyń obwodowych.

„Clonidine”, zauważa oświadczenie długotrwałego regularne stosowanie poprawia funkcjonowanie lewej komory serca oraz zmniejsza przerost mięśnia sercowego.

Aktywny składnik preparatu ma łagodne działanie uspokajające i działanie przeciwbólowe. Eliminuje również objawy zaburzeń, które powstały na tle alkoholu i narkotyków.

Należy zdawać sobie sprawę, że dalsze stosowanie środka farmaceutycznego powoduje zatrzymanie płynów.

„Clonidine” (instrukcje zawierać te informacje) jest wskazany w leczeniu nadciśnienia, zespołu odstawienia u osób uzależnionych od opiatów (w skomplikowanych interwencji terapeutycznych) oraz nadciśnieniowego.

„klonidyny” (tabletki) podawane pacjentom w wieku powyżej piętnastu lat. Lek jest stosowany niezależnie od posiłków, a to jest skuteczne nawet w małych ilościach. Dawkowanie wybrany specjalistę indywidualnie. Nagłe usunięcie czynnika nie jest pożądane, powinno się to odbywać stopniowo w ciągu kilku tygodni.

Rozważmy standardowych schematów terapeutycznych:

1. Jeżeli nadciśnienie początkowa objętość dzienna wynosi zwykle 0,075 mg raz dziennie. Z biegiem czasu, dawkowanie stopniowo zwiększa się aż do sześciu tabletek (mg) 0,9 – to średnia dzienna normą. Za wniosek nie powinien jeść więcej niż dwie tabletki (maksymalna dziennie – dziesięć).

pacjentów w podeszłym wieku, jak i cierpiących na chorobę naczyniową mózgu , w początkowym okresie leczenia należy przyjmować 0,0375 miligram lek 3 razy dziennie.

2. W celu leczenia nadciśnieniowego pokazany od jednego do dwóch tabletek (od 0,15 do 0,3 mg), zalicza się metodę podjęzykowo (pod język), czy w jamie ustnej, nie obserwuje się sucha.

3. wycofaniu zespołu (w ustalonych warunkach) podaje się 1-2 tabletek o trzy razy dziennie. Odstęp między dawkami nie powinna wynosić mniej niż sześć godzin. Przebieg leczenia trwa od pięciu do siedmiu dni.

Gdy przejawem efekty uboczne mogą wystąpić ze zmęczenia, senność, spowolnienie szybkości reakcji motorycznych i umysłowych, niepokój, nerwowość, depresja, koszmary i zawroty głowy – objawy, które wskazują na nieprawidłowe działanie centralnego układu nerwowego. Jest również możliwe zakłócenie funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, a tam jest występowanie hipotonii nadciśnieniem tętniczym i bradykardii. Ponadto, nie ma wymioty, zaparcia, nudności, uczucie suchości w jamie ustnej – słaba wydajność układu pokarmowego. Nie jest wykluczone, przejaw reakcje alergiczne – wysypka skórna, świąd, obrzęk błony śluzowej.

W leczeniu tym lekiem powinni mieć świadomość, że „Clonidine” – nasenne (w połączeniu z alkoholem działa niemal natychmiastowo). W celu uniknięcia bardzo negatywne konsekwencje w trakcie trwania terapii od spożywania alkoholu zaleca się wstrzymać.