664 Shares 8077 views

Jak mówić "cześć" po hiszpańsku i rozpocząć rozmowę

Począwszy od nauki języka hiszpańskiego, ludzie przede wszystkim nauczyć się najczęściej używanych słów i zwrotów komunikacji. Dzieje się tak, aby osoba mogła odpowiedzieć na najczęstsze pytania w podróży, zapoznać się z innymi. Ten sposób nauki języka jest używany przez nauczycieli i nauczycieli kursów zagranicznych. Większość autorów stara się włączyć te słowa do pierwszej lekcji swoich podręczników.

Najpopularniejsze słowa i wyrażenia

Podczas nauki języka potrzebny jest minimum słów i wyrażeń. Zacznijmy opanować to, najpierw powinieneś się nauczyć, jak to będzie "cześć" po hiszpańsku "na razie", "nazywam się …", "ja … lata", "żyję …" i tym podobne. Z pomocą tego zestawu słów można powitać osobę, poznać go, opowiedzieć o sobie. Właśnie z tego zaczyna się praktycznie wszystkie podręczniki i kursy językowe.

Lista popularnych słów i zwrotów jest opracowywana na podstawie różnych książek, czasopism, a nawet filmów. Lingwisti analizują teksty, zastanawiają się, ile razy słowa są używane, a na podstawie ich obserwacji stanowią 100 najpopularniejszych wyrażeń, od których trzeba zacząć naukę języka.

Dla hiszpańskich, w szczególności, najczęściej używanych uważa się za powitania i pożegnanie. Dlatego wiele kursów najpierw uczą osoby, jak "witać" w języku hiszpańskim, biorąc pod uwagę, że to słowo ma kilka synonimów, których użycie zależy od masy czynników.

Witaj w języku hiszpańskim

Istnieje kilka sposobów na powitanie po hiszpańsku. Zastanówmy się nad niektórymi z nich.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest "hello" w języku hiszpańskim: "¡Hola!". Więc witamy dobrze znanych ludzi, przyjaciół. Ten sposób powiadania jest najbardziej popularny w krajach hiszpańskojęzycznych.

Są trzy pozdrowienia, z których każdy jest używany w zależności od pory dnia, a także z nami.

Przed obiadem Hiszpanie witają się ze sformułowaniem "¡Buenos días!" – co oznacza "Good afternoon!". Jeśli spotkasz osobę po obiedzie, powinieneś mu powiedzieć: "Buenas tardes!". Wieczorem zwyczajowo przywitać ludzi przy pomocy słowa "¡Buenas noches!" – czyli pożegnać ich dobry wieczór.

Jeśli pozdrawiamy dobrego przyjaciela, możesz powiedzieć po hiszpańsku: "Witaj, przyjacielu!" – zdanie: "¡Hola, amigo!".

Z pomocą tych fraz można komunikować się osobiście i odpowiadać znajomym z krajów hiszpańskojęzycznych. Najważniejsze jest użycie ich poprawnie.

Jak zapytać człowieka o jego sprawy?

Po ukończeniu nauki "witaj" po hiszpańsku, przejdźmy do kolejnej listy potrzebnych słów i wyrażeń. Nie mniej popularne i pytania o to, jak rzeczy są z osobą. Pod wieloma względami jest to hołd tradycjom i uprzejmości, dlatego konieczne jest zapoznanie się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami na ten temat.

Możesz zapytać, jak dana osoba robi rzeczy na dwa sposoby. Pierwszym jest zadanie osobie pytaniu: "¿Cómo estás?". Drugą jest pytanie: "Qué tal?". Oba tłumaczenia: "Jak się masz?" Pytania te są równie powszechne w języku hiszpańskim. Będzie bardziej brzmiącej formie: "¿Cómo está Usted?" – i tłumaczy: "Jak się masz?"

Rzadziej używana jest "Qué tal la vida?" – co tłumaczy "Jak to jest życie?" Można też zadać pytanie, co człowiek ma nowe, zadając pytanie: "Qué hay de nuevo?"

Ten zestaw wystarczy, aby wyglądał jak przyjacielska i dobrze wychowana osoba dla każdego Hiszpana.

Odpowiadamy na pytania

Nauczyliśmy się więc "witać" po hiszpańsku, dowiedzieliśmy się, jak zadawać pytania dotyczące rozmów interlokutora. Porozmawiajmy teraz teraz, jak odpowiedzieć na pytanie na temat Twojej firmy.

Jeśli Twoja firma dobrze się rozwija, możesz to wyrazić wyrażeniem "muy bien", co oznacza "bardzo dobre" lub "doskonałe". Aby powiedzieć, że wszystko jest dobre, możesz użyć zwrotów "todo está bien" i "bien, gracias". Pierwsza jest tłumaczona jako "wszystko w porządku", druga – "dziękuję, dobrze".

Neutralne odpowiedzi mówiące o dobrym stanie Twoich spraw brzmią "no está mal, gracias", czyli "nie złe", "bien" jest "dobre", "como siempre", czyli "jak zwykle".

Jeśli twoje czyny są złe, możesz odpowiedzieć "nie muy bien", czyli "nie bardzo", a "mal" jest "zły".

Pożegnaj się po hiszpańsku

I, wreszcie, pożegnanie się z mężczyzną, na pewno pożegnaj się z nim. Istnieje również kilka wyrażeń do tego. Przeanalizujmy niektóre z nich.

Tak więc powiedz "do widzenia" może być słowo "adiós", a jeśli powiesz pożegnanie dobrych przyjaciół, możesz bezpiecznie używać "saludos", który zastępuje "na razie".

Jeśli wkrótce zamierzasz zobaczyć osobę, możesz użyć zwrotów "hasta pronto" – "do najwcześniej" lub "hasta luego", czyli "do zobaczenia". Jeśli spotkanie odbywa się wieczorem, użyj "nos vemos esta tarde", ale jeśli planujesz spotkać się jutro, użyj wyrażenia "hasta mañana". Wieczorem zwyczajowo pożegnamy się z pomocą wyrażenia "buenas noches", czyli pożądania "dobrej nocy".

Jak widać, zestaw standardowych zwrotów nie jest tak świetny. Studiując gramatykę języka hiszpańskiego uczysz się nie tylko reguł konstruowania fraz, używając pewnych wyrazów, ale również uzupełnij swój leksykalny czas, ucz się komunikować poprawnie i grzecznie z obcymi.

Nauczyliśmy się tłumaczenia na hiszpański "hello", "jak się masz", "do tej pory" i innych równie popularnych słów, możesz rozpocząć rozmowę z osobą, pokazać swoją znajomość podstaw języka i fakt, że szanujesz rozmówcę.