146 Shares 9859 views

Jak otrzymać książkę sanitarnej: krok po kroku

Prawie co trzeci obywatel do rejestracji na potrzeby uzyskania książeczki zdrowia. To pokazuje stan jego zdrowia i jest uważany za dość oficjalny dokument, to wynika z wyników przekazany analiz, datę dostawy. Uzyskaj ta książka nie będzie trudne dla tych, którzy jej potrzebują. Liczba pracowników obejmuje osoby pracujące w sektorze usług. Aby urządzenie mogło pracować w przedszkolu, placówek medycznych, konieczne jest, aby przejść badania lekarskie, po czym książka sanitarnego wydaną w gastronomii i handlu. Dokument ten potwierdza uchwałę w sprawie dopuszczenia do pracy.


Kto potrzebuje książkę sanitarnej

Osobiste rekordy medyczne jest gwarantem zdrowia pracowników, którzy według ich funkcji obsługującej różne segmenty populacji. Jak otrzymać książkę sanitarnego i kto tego potrzebuje? Sprawdź ten dokument zobowiązani są do pracowników, którzy są powiązani z takich branż działa:

1. Transakcja przedsiębiorstw.

2. Firmy gastronomia – restauracje, kawiarnie i restauracje.

3. W przemyśle spożywczym – zakłady mięsne, mleczarnie, piekarnie, itp …

4. Firmy są odpowiedzialne za jakość wody pitnej.

5. Przedsiębiorstwa biorące udział w produkcji, transportu, przechowywania i sprzedaży narkotyków.

6. Pre-school, szkoły i instytucje edukacyjne i szkoleniowe, do instytucji.

7. Zakres usług komunalnych i publicznych.

8. Instytucje medyczne – szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia, etc.

Niejasne dla wielu, którzy po raz pierwszy jest to potrzebne, pozostaje pytanie, skąd wziąć książkę sanitarnej i czego potrzebują.

Dlatego trzeba go

Wszystkie przedsiębiorstwa, które wymagają przedstawienia książeczki zdrowia, są zobowiązane, biorąc osobę do pracy, wymagają go, wraz z resztą przedstawionych dokumentów. Każda poważna organizacja nie podejmować ryzyka, pracownika przetwarzanie bez książek medycznych, nawet jeśli mają doskonałe zaleceń, duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Kontrola i badania lekarzy, wyniki wszystkich badań i dopuszczenia do pracy – wszystko wyświetla książkę sanitarnej. Jak uzyskać taki dokument? Aby to zrobić, trzeba zebrać pewną komplet dokumentów:

1. Dokument, który potwierdza tożsamość – paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty wojskowej.

2. Wniosek o książkach.

3. Zdjęcie (3×4).

4. Informacje na prześwietlenia.

5. Wyciąg szczepienia i badania laboratoryjne.

Nadal wymagane przed uzyskaniem książkę sanitarnej płacić za szkolenia higienicznych, czyli przejść minimum sanitarnego. Również zwrócić książkę samouczek hologram samym formularzu. Po zebraniu wszystkich wymaganych dokumentów należy zrobić kserokopie paszportu lub innego dokumentu tożsamości, odniesień do prześwietlenia i szczepienia.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć

Gdy jest to konieczne, aby rozpocząć wykonywanie zadania, ale nie ma pojęcia, jak zdobyć książkę sanitarnej, nawet jak rozpocząć ten proces, muszą zgłosić się do dowolnej placówki medycznej, która znajduje się pod adresem zamieszkania lub najbliżej miejsca zamieszkania. Ale każda taka organizacja musi spełniać pewne wymagania – czy to publiczne lub prywatne kliniki:

1. Nie powinno być kwalifikowane.

2. Pamiętaj, aby mieć licencję.

3. Dostawa sprzętu niezbędnego do transmisji i wykonania testów.

4. Obecność oficjalnych form książek medycznych, w odpowiednim prawodawstwie rosyjskim.

Kwestia, gdzie można otrzymać książkę sanitarnej, praktycznych rozwiązań. Instytucja wydawane specjalną formę i książki sanitarnych, w którym zapisywane są wszystkie wyniki badań. Badania laboratoryjne, które odbędzie się w placówkach medycznych, najczęściej wypłacane, jeśli nie płacą firmy-pracodawcy.

Jakie są cechy

Co trzeba wiedzieć i co trzeba dostać książkę sanitarną? Po płatność zostanie dokonana na kartę medyczną, trzeba zdać egzamin. Aby to zrobić, biorąc pod uwagę kierunek, a człowiek idzie do recepcji do różnych specjalistów. Większość z tych procedur nie zajmuje dużo czasu na kilka godzin można mieć czas, aby odwiedzić wszystkie lekarzy. Wyniki analiz będą gotowe nie później niż piątego dnia, to wszystko zależy od tego, co potrzebne są testy.

Według standardowej procedury badania są następujące:

1. dermatolog.

2. wenerolog.

3. terapeuta.

4. Analiza krwi – bardziej „ogólnego”, „cukier”, „wzór”.

5. bakposev w różnych zakażeń jelitowych.

6. Siew na robakom i enterobiosis.

7. rentgen klatki piersiowej.

8. Certyfikacja minimum sanitarnym.

Wszystko to jest konieczne, aby przejść przed uzyskaniem książkę sanitarnej. W klinice zostaną poinformowani, kiedy można przyjść i przeszedł po badaniach. Jeżeli w wyniku choroby lub zaburzenia dowolnym, wyznaczony przebieg leczenia zostanie znaleziony, po którym prowadzone jest badanie ponownie. Dopiero ta książka zostanie wydana.

W jakich przypadkach nie dostać książkę

Istnieją przypadki, gdy po otrzymaniu testów na ludziach wykazały chorobę zakaźną, której on nie wiedział. Ustanowienie medyczny ma prawo, aby zapobiec takiej pacjenta do pracy. Dopiero po leczeniu i całkowite wyleczenie, może on być ponownie sprawdzane i uzyskać niezbędne dokumenty do dopuszczenia do pracy. Takie standardy są jednakowe i nie zależy od tego, gdzie aby dostać książkę sanitarnej – w Nowosybirsku i Moskwie, zasady takie same dla wszystkich.

terminy

Są chwile, kiedy pilna potrzeba, aby zdobyć książkę medyczną. Aby to zrobić, należy skontaktować się miód. Instytucje, które mają pozwolenie Rospotrebnadzor rejestracji i wydawania takich dokumentów. Nie może być umowa już przyspieszonym ekstradycji. Prawdopodobieństwo, że książka jest fałszywy lub niezgodne z prawem, nie jest to konieczne, wszystkie takie dokumenty są rejestrowane w specjalnym rejestrze o wydanie dokumentacji medycznej. Ponadto, w wielu miastach istnieją wyspecjalizowane ośrodki, w których szkolenie higieny zawodowej. Więc pytanie, w jaki sposób dostać książkę sanitarnej w Czelabińsku, szybko i profesjonalnie rozwiązany.

Jakie zajęcia są wymagane

Sanitarny najmniej składa się z dwóch elementów logicznych:

1. Słuchając wykładów.

2. Certyfikacja zdobytej wiedzy.

Do tego szkolenia mogą zostać zatwierdzone jedynie te osoby, które ukończyły profesjonalnego badania lekarskie, nie jest konieczne, aby zapomnieć o tym, zanim się książkę sanitarnej w Petersburgu. Wszystkie wyniki są umieszczane w książce sanitarnych, opłaty za certyfikacji przez pracodawcę lub pracujących na własny rachunek.

Jaki jest koszt problem

Wartość ewidencyjna będzie zależała wyłącznie od pracy, tak wiele dla książek zbiorowych przetwórstwa spożywczego cena będzie droższe niż dla tych, którzy będą pracować w zakładzie przemysłowym. Ponadto, koszt książek wpływa szereg badań i testów, jak również samej placówce medycznej, w której przeprowadzono kontrolę. Zgodnie z wymogami przepisów, kosztami rejestracji książeczki zdrowia pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom lub książeczki zdrowia. Ale to nie zawsze jest faktem, więc na siebie Komisja przejście nie jest konieczne, aby odwołać się do wątpliwej firmy.

Jaki rodzaj ochrony przed książkach

Dopiero po całkowicie przeszedł badania lekarskie i wypełnić dokument, musisz zeznawać w Centrum Higieny i Epidemiologii. Dokument będą rozpatrywane sformalizowane dopiero po certyfikacji spowoduje i zdał test. Na stronie dwudziestego siódmego dokumentu zostaną zatwierdzone przez komisję hologramu, który zapewnić, że jest w pełni chroniony. Dopiero ta książka jest zarejestrowany i jest on podany numer.

Czy to możliwe, aby zidentyfikować fałszywy dokument

Niektórzy pracownicy nie rozumieją wszystkich ich odpowiedzialności za pracę, starając się omijać prawo i aby ułatwić mu zadanie. Można je zamówić przez telefon lub w sklepie internetowym książce sanitarnego, który jest fałszywy. Koszt tej usługi będą się różnić od pięciuset do dwóch tysięcy rubli. Taki dokument może być wykonana w ciągu dwóch godzin, oczywiście, wszystkie testy będą sfałszowane. Ale radujcie się w tym przypadku byłoby zbyt wcześnie. Wszelkie ekspert, który będzie na przedsiębiorstwo, aby przetestować, łatwo odróżnić fałszywe od prawdziwych dokumentów.

Nie ma potrzeby na ryzyko

Nie zapomnieć o ich odpowiedzialności wobec osób, które muszą stawić czoła w procesie. Dlatego konieczne jest, aby ubiegać się o rejestrację zaświadczenia sanitarnego tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach medycznych i instytucji. Ze względu na konstrukcję książki będzie pracodawca jest świadomy stanu zdrowia swoich pracowników, a pracownik sam jest spokojny.

Prawo jest jedno dla wszystkich

W 2012 roku rosyjski Zdrowia i Rozwoju Społecznego, została przyjęta w celu sprawie procedury rejestracji książek sanitarnych, które jasno opisują etapy i każdy etap badania oraz przejście w laboratorium. wskazując również daty i w jakich odstępach czasu należy przeprowadzać powtarzające się testy i badania lekarskie – w zależności od zawodu, ale przynajmniej raz w roku.