736 Shares 1041 views

Yasnov Michael: biografia i twórczość

Yasnov Michał Dawidowicz – Petersburg wspaniały poeta, którego wiersze są w większości napisany dla io dzieci. Czyste wyraźne linie przenikającym do głębi duszy, szczerości i życzliwości, łatwo znaleźć swoich fanów wśród widzów w każdym wieku.

Michael Yasnov: Wiersze dla dzieci

Bohaterowie fascynujących dzieł poety – zwykłych dzieci, którzy żyją obok nas. Czuły, niespokojny, uważny i zabawne, są one wprowadzane do świata zewnętrznego, upewnij interesujących odkryć, starając się tworzyć własne kroki i poszukują własnej drogi życia.

„Rosnę”, „Uczę kotka”, „mogę pomóc w kuchni”, „Myję ręce”, „Rysuję burzę” – nazwy wierszy Mihaila Yasnova jak rozmowa głosy dzieci, z którymi autor stopione ze sobą. Poeta, jak magik, sprawia, że różne historie życia w grze zabawa nieprzewidywalnych, ekscytujące czytelnika w jej wir.

Dzieciństwa i dorastania autora

Wszystko zaczęło się 8 stycznia 1946 roku, kiedy miasto Leningrad urodził Yasnov Michael Davidovich. Przyszły autor prac wzrosły o Korniej Czukowski i Samuil Marshak, słuchał z zainteresowaniem poetyckie lekcje języka poety dziecięcego Aleksander Aleksandrowicz Shibaeva. Misha nauczył się czytać wcześnie, a nie w książkach, w większości dzieci, a stojący z matką w niekończących się kolejkach do żywności. Miało to miejsce podczas głodnych lat po wojnie służył jako przewodnik do czytania liczne plakaty teatralne na słupach i sklepów signage. Pamiętaj, pierwsze słowa zaczął nazw nazwa dramaturgów i dramatów, w tym czasie chłopiec jest niejasny. Najpierw należy przeczytać książkę na własną rękę było „To jest moja książka o morzu io Lighthouse” Vladimira Mayakovskogo.

Głównym wydarzeniem w jego życiu Yasnov Michael wierzy znajomości i przyjaźni z pisarzem słynnego dzieci Valentin Berestov – człowiek, który pokazał mu drogę do jasnego świata dzieciństwa.

Początek twórczy sposób

W szkole Yasnov Mikhail aktywnie uczestniczyli klub literacki Miasto Pałac Pionierów, gdzie z przyjemnością, podobnie jak wielu rówieśników, nauczył zawiłości języka rosyjskiego i nauczył się zwracać uwagę na słowa: pisał fraszki i parodie, WORD grę. Niepostrzeżenie, aby pokazać miłość do poezji zdefiniowane Wybór życia Michaela.

Profesjonalne literatorstvom Michał Dawidowicz zaręczył po zakończeniu Filologicznego Wydział Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego. Szczególnie łatwo wypracować autor przekładów literackich, zajmuje szczególną niszę drżenie w jego pracy. Leningrad pisarz mistrzowsku stwarza rosyjskich francuskich autorów: C. Baudelaire, Rimbaud, Verlaine P., G. Apollinaire, a także wiersze i opowieści dla młodych czytelników.

Książki Michael Yasnova

„Lekarstwo na ziewanie,” książka pierwszych dzieci została wydana w 1979 roku. Następny widział światło „piszę”, „Ósmy marca”, „wakacje Primer”, „policzek policzek – dwa worki”, „Wizyta Svinozavtra”, „Nosomot z Begerog”, „Chudetstvo”, „Puppy alfabet” myauchelo wróble „” Gry dla szczeniaka „” zwiedzanie Segezyany”. Książka dla dorosłej publiczności została opublikowana w 1986 roku.

Gdzie autor zajmuje tematów dla poezji? Jak wygląda proces twórczy? Co jest pierwsze: rymy lub tematu? Ogromna ilość pytań.

Wszystko dzieje się w różny sposób. Czasami nieoczekiwane słowo, wypowiedziane przez usta dzieci, lub kawałek zwrotów rozpoznawanych przez przypadek, po prostu „pytać” w poezji. Wszelkie podstawą do rymowanych wierszy staje się wyraźna fabuła, poproszony przez młodsze pokolenie. Poeta rymowane wiersze przekształcony wielu piosenek dla dzieci, muzyka, do którego większa część została napisana przez kompozytora, a drugi w niepełnym wymiarze godzin – Grigoriem Gladkovym. Został wydany dużą liczbę rekordów, płyty kompaktowe z wierszy i piosenek dla dzieci.

Gdzie są struny?

Michael Yasnov, którego książki zostały przetłumaczone na kilka języków (polski, francuski, angielski, rumuński, łotewski, estoński), 1991 w radiu prowadzi programy różnych dla dzieci: „Cricket”, „Poetic grunt”, które na pewno były związane z wierszy. Miłość do organizacji poetyckiej procesu spowodowało Michael redaktorów, gdzie w pełni cieszy się ulubioną pracę: edycja gazety i czasopisma dla dzieci stron, pisze o książkach dla dzieci, spotkania z czytelnikami.

Spotkania z publicznością dzieci dawno już stały się ważną częścią jego życia. Występując z własnych utworów, w tym przypadku autor jest przekształcona wspólnej „pracy na robaki”: niektóre wersy przejąć publiczność w locie, drugi – wymaga pewnego dopracowania, a inni – po prostu zniknąć w cieniu. Ponadto, te spotkania są ogromne korzyści dla młodego pokolenia, ponieważ nauczanie szczerości, życzliwości, miłości bliźniego. Od 1995 Yasnov Michael ściśle współpracuje z literackich uzdolnionych dzieci i wspiera ich udział w różnych konkursach międzynarodowych.