165 Shares 7971 views

To ważny – Dzień Pracownika Jądrowej

Obecnie, 10 znajdują się na terytorium Federacji Rosyjskiej w pracy elektrowni jądrowych. Ważnym źródłem energii, które produkują energię jądrową, przychodzi codziennie w naszych domach, przedsiębiorstw i produkcji, co pomaga uczynić życie łatwiejszym i lepszym. Znaczenie pracy jest niezaprzeczalna przemysł jądrowy, dlatego Dzień przemysłu jądrowego uruchomiła oddzielną wakacje.


Początki przemysłu jądrowego

Rozwój przemysłu rozpoczął się w 1942 roku – był to wówczas, że Komitet Obrony ZSRR został przygotowany i zatwierdzony dekret o organizacji uranu.

Nie możemy ignorować, że przemysł jądrowy jest najważniejszym celem stosowania sił w dzisiejszym świecie. Jest to nie tylko kluczowy obszar w rosyjskiej gospodarce, ale także w rzeczywistości, zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego naszego rozległego kraju. 28 września (Dzień Pracownika jądrowej) – To dlatego święto obchodzone wcześniej z całą moc innych inżynierii 22 grudnia, termin został przydzielony własny. Zamów 3 Niniejsza czerwca 2005 została podpisana przez prezydenta Władimira Putina.

Jednak niewiele osób wie, że rozwój przemysłu jądrowego nie zaczął z pokojowymi zamiarami – energia jądrowa pierwotnie został wdrożony jako rodzaj najpotężniejszych broni w świecie. To właśnie wtedy, w wyścigu do jego stworzenia rywalizowały trzy potężne moce – Niemcy, USA i Rosji.

Dzień Pracownika jądrowej

Dlaczego właśnie ta branża, jak również wszystkich swoich pracowników, ma tak wiele uwagi?

Aby to zrobić, musisz sobie tylko wyobrazić, co by się stało w 30-40 s ubiegłego wieku, czy Niemcy nadal udało się odnieść sukces w tworzeniu broni jądrowej przed końcem drugiej wojny światowej. Ale Stany Zjednoczone wykazały wyraźną skuteczność w rozwoju nuklearnego, dlatego stał się wyścig między USA i rosyjskich naukowców, którzy mimo wszystko, starając się uzyskać nowe wyniki.

To nie jest łatwe do naszych badaczy jako nowe rozwiązania zwężone przez licznych różnic politycznych pozwoliły Amerykanom przełamać daleko. Ale mimo to, radzieccy naukowcy byli w stanie dogonić i wyprzedzić Amerykanów. Dlatego Dzień Pracownika Jądrowej – data, która jest podświetlona w historii danej linii.

Co jest bardziej zasługą składał przemysł jądrowy?

Niewątpliwą zasługą radzieckiego przemysłu jądrowego był fakt, że pomimo wszelkich przeszkód, udało im się nie tylko stoi w miejscu, ale do przodu skokowo. Na rozwój i nie dotkniętych awaryjnego niedoboru uranu, których nie brakowało w Stanach Zjednoczonych (depozyty w Afryce Środkowej przyniósł Amerykanom tyle uranu potrzebnego do nawet najbardziej pozornie bezwartościowych testów). To dzięki niestrudzonej pracy naszych naukowców jądrowych, amerykańskie założenia o tym, że rosyjska będzie mogła utworzyć pierwszą bombę atomową, nie sprawdziły – radzieccy konstruktorzy stworzyli broń na dokładnie rok szybciej niż przewidywane przez nich.

Aby zrozumieć znaczenie tego, co zostało zrobione przez naszych naukowców, konieczne jest, aby dokładnie przedstawiają obraz, który istniał w tym czasie: kraj zdewastowany przez wojny, ogromne straty wśród naukowców, brak finansowania i wiele więcej. Dlatego Dzień Przemysłu Jądrowego w Rosji – to nie jest tylko data.

Naukowcy jądrowe – Ludzie z dużej litery

Więc, co to znaczy dla Rosjan Dzień Pracownika jądrowej? Po pierwsze, jest to hołd szacunku do ludzi, którzy przezwyciężenia trudności życia, nie oszczędzał się do najtrudniejszych warunków, aby zapewnić maksymalną siłę innym. Nie jest tajemnicą, ile szkodliwe promieniowanie działających na organizm człowieka przez lata, nawet w bardzo małych i dopuszczalnych norm.

A co o czasach, kiedy wszystko dopiero się zaczęła, badano, i, oczywiście, ochrona przed poziomu promieniowania w radzieckich naukowców nie były prawie tak samo wiarygodne, jak dzisiaj. A jeżeli pamiętasz Czarnobyl? Tragedia, która całkowicie zmieniła świat energii jądrowej, później przywrócone dosłownie „z popiołów”. Możemy powiedzieć z pewnością, że przemysł jądrowy – Ludzie z dużej litery, które w wielu przypadkach celowo poddane ryzykują swoje zdrowie dla dobra innych.

Ten dzień – specjalny data

Obecnie Federacja Rosyjska mocno ugruntował swoją pozycję największego energii jądrowej. Nasi naukowcy byli w stanie dokonać broni atomowej, po utworzeniu nowego – pokój – atom, w którym Rosjanie w domu jest stale dostarczany jako energii życiowej. Dlatego gratuluję Dnia Pracownika Jądrowej zawsze wypełnione ciepłem i najbardziej szczerych słów wdzięczności.

Festiwal przypomniał historię tej branży, osoby, które pomogły stworzyć coś, co na początku ubiegłego wieku wydawało się niemożliwe, osiągnięcia, dzięki czemu dziś nie żyją w ciągłym strachu przed ewentualnym bombardowaniem przez Stany Zjednoczone, a jest ich bezpośredni i bardzo groźny konkurent. Dzień przemysłu nuklearnego – to specjalny data.

Niech będzie pokój atom!

Do tej pory energia jądrowa kraju poświęcono wiele uwagi – młodzież chętnie idzie do tej branży, nie tylko utrzymanie ustalonego wysokiego poziomu wydajności, ale również stale wprowadzając innowacyjne projekty. Jak ważna jest praca nelogok Atomowej rzeczywiście wiemy tylko przybliżone do tego zawodu ludzi.

Dla reszty Dnia Pracownika jądrowej jest świętem tych, którzy mogli oswoić najbardziej niesforne siły – energii jądrowej. Że chcą naukowców jądrowych w ich dzień zawodowym? Oczywiście, przede wszystkim zdrowia. Następnie, siły i cierpliwości. I, oczywiście, dobroci i miłości. Ale każdy pracownik przemysłu z kolei chce atom zawsze pozostawał spokojny, nie przynosząc w domu smutek i ból wojny i katastrofy w Czarnobylu.