309 Shares 9722 views

Poeta Dmitrij Biełow

Biełow Dmitriy Iwanowicz – poeta pochodzenia rosyjskiego, który zasłynął w przeważającej części ze względu na cykl wierszy pod tytułem „Work Song” i zbioru w wierszu „maja w sercu.” Ponadto Dmitrij znał legendarnego poety Sergeem Aleksandrovichem Eseninym. Od kilku lat odpowiadały one ze sobą.


Chcesz dowiedzieć się o życiu i twórczości Dmitrija Belov? To zapraszamy do tego artykułu.

wczesne lata

Przyszły poeta urodził się w dniu 8 listopada (według kalendarza juliańskiego – 26 października) 1900 roku w prowincji Iwanowo-Voznesenskaya, wieś Andreev. O wczesnych latach Dmitriya Belova, niewiele wiadomo. Niezawodnie można powiedzieć, że przyszły poeta mieszkał w ubogiej rodzinie chłopskiej. Później Biełow Dmitry zmienił miejsce zamieszkania i osiedlili się we wsi Tesino. Kiedy dorastał, a potem poszłam do pracy. W czasach młodości Biełow był pasterzem, a później dostał pracę w ogóle pracuje w miejscowej fabryce. Podczas rewolucji Dmitrij Biełow wstąpił w szeregi Armii Czerwonej. Tam został promowany do rangi dowódcy.

Początek jego kariery twórczej

rozpoczął swoją karierę literacką rozpoczął w 1920 roku. To wtedy Biełow Dmitry pracował w lokalnej gazecie Iwanowo-Voznesensk nazwie „Bow”. Równolegle do tego, poeta opublikował w dość popularnych czasopism, takich jak „Komsomołu”, „New Way of Life” i „czerwone pole”. Jednak to nie trwało długo. Po tym wszystkim, wkrótce Biełow Dmitrij Iwanowicz został zmuszony do opuszczenia gazetę.

dalsze działania

W latach 1921-1923 poeta był w Kineshma komisji powiatu RKP (b). Niemniej Biełow nie zapomina o kreatywności. W wolnym czasie, on dzierżył słowo i nadal pisać swoje wiersze. Warto zauważyć, że Dmitrij Biełow, mimo własnego braku doświadczenia w zakresie literatury, jest godny pisaniu prac, które były popularne. Dowodem na to może nawet doprowadzić do tego, że praca stanowi obiecujący poeta chwalił znany sowiecki pisarz i laureat nagrody stalinowskiej – Alexander Serafimovich.

Biełow Dmitrij nadal robić, a wkrótce stał się znaczącą postacią w środowisku literackim. Na przykład, znany krytyk radziecki Michaił Sokolnikov poświęcony młody poeta cały artykuł w czasopiśmie o nazwie „Literatura regionu Iwanowo-Voznesensky”. Pisał w nim, że Dmitrij Biełow – prawdziwa samorodek, który wyciekł do literatury rosyjskiej z fabryk i wsiach. Na krytykę ogromne wrażenie cyklu poematów i wierszy zwanych „dziecinne pod ziemią.” Sokolnicy pod wrażeniem niewinności i dobrej, dziecięcą naiwność, która jest impregnowana z tym produktem.

W 1920 roku zespół wydał zbiór poezji Biełow o nazwie „Na skraju”, który zawierał szereg wierszy „roboczych”, który przyniósł jej autor ogromną popularnością. Cykl znalazły się takie wiersze jak „nowo Horn ryczy”, „Daj mi elektrownię bujne …”, „Chu, migotać …”. Prace te stały się klasykami Radzieckiego obecnej.

W 1927 roku opublikował nowy zbiór wierszy Belova – „Niech w sercu.” To zdecydowanie poeta śpiewał wsi i marzył, że pewnego dnia nieokiełznana ziemia staną się zadbane użytki rolne.

Znajomość Jesienina

Siergiej Jesienin poezja mocno wpłynęły na pracę Belova. Kiedy Dmitrij chodziłem do szkoły partii, stał dokładnie zapoznać się z legendarnego poety. Po Biełow opuścił uczelnię w 1924 roku, nadal komunikować się z Jesienina korespondencyjnie. Kiedy wielki poeta zmarł, Dmitrij Biełow opublikowany w lokalnej gazecie „Marża operacyjna” swojego nowego wiersza „Pamięci Sergeya Esenina”.

W 1926 roku choroba kalekie Belova. On jest poważnie chory i przez długi czas był leczony najpierw w Iwanowo, a następnie w Leningradzie. Pomimo tego, że choroba dała się we znaki. Dmitrij Biełow zmarł 04 kwietnia 1942.