821 Shares 2448 views

Zimowania pszczół w naturze: śnieg, bez izolacji

Ważny i odpowiedzialny okres w pszczelarstwie – jest, aby zachować swoje zwierzęta w „walce z” W zimnych porach roku. Konieczne jest, aby znaleźć właściwą drogę życia pszczół w tym czasie korzyścią jest teraz wiele ciekawych i ekonomicznych opcji.


Co jest pszczoła zimowania

Udane Obecność tych owadów ciepłolubne w zimnej, można powiedzieć, jest jednym z najtrudniejszych zadań w pszczelarstwie, bo wyobraź sobie – przez długi czas (od 2 do 5 miesięcy, w zależności od właściwości klimatycznych regionu) Zwierzęta mniej stan mobilny niż kiedykolwiek.

Konieczne jest, aby dbać nie tylko o ich komfortowy pobyt, ale również na rezerwy, które powinny wystarczyć na zimę. Istnieje kilka gatunków pszczół pobyt w zimnych porach roku:

  • zimowania pszczół w środowisku naturalnym (omówimy to bardziej szczegółowo w tym artykule);
  • Zimowania pszczół w omshanike (może to być albo specjalnie stworzony zimownik i zwyczajne piwnicy domu prywatnym).

Przez cały okres zimnej pory ważne jest, aby monitorować stan pszczół – wystarczy zrobić raz w miesiącu, słuchając ich poruszając się wewnątrz, za pomocą specjalnie stworzony dla tego telefonu. Jeśli hałas może być stosowany do identyfikacji szereg problemów: jeśli dźwięk jest na tyle silna, że mówi o pogorszenie zdrowia mieszkańców, które powodują szereg czynników.

problem „na zimno”

Jedną z głównych trudności w zimowania pszczół polega niezgodność temperaturach. Fakt, że starsze owady i te, które zostały wycofane ze względu na rodzaj regionach północnych, cierpią na zimno lepiej niż młodszych i południa. Pożądane jest zatem, aby mieć pojedyncze gatunki pszczół.

Ważnym problemem jest fakt, że ciało owada jest zaprojektowany w taki sposób, od nadmiaru wilgoci lub odwrotnie, zbyt osuszone powietrze z pszczołami może rozpocząć się problemy zdrowotne, ponieważ muszą pozostawać stale i przez cały rok w jak najbardziej zbliżone do warunków naturalnych. Czynnik ten jest zawsze możliwość – przezimowania pszczół w naturalnym bez izolacji natury podobny do naturalnego siedliska owadów.

Nie zapomnij o nagromadzenia odpadów w jelitach, które są z najnowszymi wersjami miodu. Niestety, organizm pszczół jest tak skonstruowane, że można je oczyścić tylko wiosną latać wokół, więc czasami takie zdarzenia mogą stać się przyczyną śmierci.

Co jest potrzebne do udanego zimowania

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, w jaki sposób będzie znosić zimne owady – w naturze lub nadal w omshanike. To także zależy od możliwości finansowych pszczelarza i gatunków owadów. Zimowania pszczół w środowisku naturalnym wyklucza jakąkolwiek żmudny Przygotowanie pomieszczenia, w przeciwieństwie do drugiej opcji, więc jeśli jako miejsce zimownik wybrana – powinna ona być starannie wyregulować.

Ale w każdej wybranej drodze istotne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na duży zapas paszy. Nie powinno być trochę do żadnych owadów głodować, ale nie można ich objadać, pozostawiając nadmiernych zapasów.

Szczególną uwagę należy zwrócić się do składu rodziny pszczół – jeden z nich musi być obecna od bardzo młodego późnego lęgu, a także macicy reprodukcyjnego.

A co najważniejsze – przed uśpieniem niezbędne do przeprowadzenia prac konserwacyjnych zgodnie z normami sanitarnymi. W okresie zimnej pszczół nie przeszkadza szkodników, które prowadzą do różnych infekcji.

Zimowania pszczół bez macicy

Wiadomym jest, że queenless rodzina skazana bo pszczoły nie mają możliwości dalszego zapłodnienia. Nie należy jednak zapominać, że niektóre rodziny z ich obecności podlegają również wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ niektóre osoby nie są zdolne do prokreacji.

Co zrobić, gdy zimowania pszczół dzikich ryzyka pozostają bez macicy w rodzinie? Nie panikuj – można naprawić wszystko i upadku. Aby to zrobić, trzeba zwrócić uwagę na stan rodziny – czy to jest tłuszcz, należy go wbić, ale jeśli zużyte – to lepiej zostawić tę rodzinę w wosku. Następnie należy wybrać, aby odrzucić dostępne i wyjąć macicę, która powinna być przeniesiona do queenless rodzinę.

Ale to nie wystarczy do udanego zimowania. Dla zabezpieczenia podstawkę czerwia pszczelego w cudzej, trzeba dodać kilka starych pszczoły z innych uli do hodowli.

Ale jeśli rodzina queenless odkrył tydzień przed zimą, to lepiej nie podejmować ryzyko i nie może być zaangażowany w nowelizacji – wszystko to samo w tym przypadku i na warunkach sukcesu jest zbyt mała. Ponieważ nie ma gwarancji, że młode, nowe akcje, macica nie traci w kopulacji z dronów. Dlatego też, w tych warunkach, można tylko mieć nadzieję na sukces.

Co jest zimowania pszczół w środowisku naturalnym

Freestyle hibernacji jest dobry, że pierwszy okrążył pszczoły rozpoczyna się miesiąc wcześniej niż w tych, którzy zimą w piwnicach i omshanikah. Tak przez czas rodzina produkowane z pomieszczeń z pierwszych słonecznych dni wiosny, owady, są w wolnej przestrzeni, istnieją już do czterech ramek czerwia.

Gdy wolne mieszkanie całym chłodnej porze roku powinny zwrócić szczególną uwagę na stan uli ponieważ ich ściany mają tendencję syret że sprzyja proliferacji formy bezpośrednio do komórek.

Jest zatem pożądane, ponieważ jesienią owinąć ich napięty czarny papier i pokrywa z suchych liści – to pomoże utrzymać zimę mieszkanie ciepłe i suche, tak długo jak to możliwe. Innym możliwym do dalszego ich izolować albo folia przemysłowa lub papy.

Nie zapominaj, że w chłodniejszych porach pszczół może nie mieć wystarczającej wentylacji, więc powinny być one słuchać i, jeśli to konieczne, ostrożnie dodać świeże powietrze.

Zima pod śniegiem

Innym sposobem, aby uratować rodzinę w okresie zimnej – do zimowania pszczół dziko, w śniegu. Metoda ta obejmuje wyżej, ale ule pokryte śniegiem, bez wyjątku, i zawory. przerwy śnieg na wiosnę lub w okresie odwilży, gdy górna skorupy. Ponadto, każda gałąź przed przeziębienia potrzebne do zawijania pewne materiały, które można wyizolować strumienie ciepła.

Ten rodzaj zimie jest dobre, że pszczoły są gotowe do pierwszego przelotu od początku wiosennej odwilży, ale ma też swoje wady. Na przykład, jeśli zima bez śniegu, ule są pozostawione bez niezawodnej ochrony, która pogarsza ich stan. Zaleca pristavlyat nie grubych desek do mieszkania, które działają jako dodatkowe zabezpieczenie przed zimnie. Ogólnie rzecz biorąc, można je w lewo, a potem spadł śnieg, a do tego czasu, aż przyjdzie wiosna, w tym przypadku, kawałki drewna służyć jako dodatkową ochronę pszczół z ptakami.

Przezimowania pszczół w naturze w Syberii

Wiadomym jest, że w zimnych regionach, takich jak Syberia, rodziny pszczół silniejszy, więc są w stanie poruszać się na zimno i na zewnątrz. Tak często w takich miejscach te owady zimują w środowisku naturalnym.

Jak wspomniano powyżej, ważne jest tylko, aby chronić ule od przeciągów jak zimowania pszczół dziko, w Zachodniej Syberii – jest przede wszystkim poważnym testem dla owadów, z powodu wiatru w tych miejscach, w zimnych porach silnego i bardzo zimno.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby chronić domy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, lecz nie ograniczają się do warunków pogodowych, ale także na gryzonie i ptaki. Nie zapominaj, że ule południowych gatunków owadów zaizolować być silniejszy niż Centralnej rosyjskim, ponieważ są one mniej odporne na syberyjskim mrozie. Ponieważ w tym regionie śnieg jest więcej niż wystarczająco dla udanej zimy, są zachęcani do rzucać jakość od początku zimy, a nie przeszkadza.

Czas Colda w rejonie Moskwy

W tym regionie jest wystarczająco dużo ropy w zimnym klimacie roku, mimo odpowiedniej średniej ilości śniegu (o połowę, a czasem więcej). Dlatego zimowania pszczół w środowisku naturalnym w rejonie Moskwy powinien zaczynać się wysokiej jakości szkoleń i ociepleniem uli.

Aby nie tworzą wewnątrz formy ze względu na specyfikę lokalnego klimatu, konieczne jest, aby sztucznie zwiększyć przestrzeń pod ramą, która powstaje dzięki specjalnej poduszce z powietrza, co zwiększa suchą i ciepłą zimową domu.

Ponadto, w celu dalszego zaoszczędzenia rodziny ciepła korzystnie umieszczone blisko siebie.

Jednak niewątpliwą zaletą klimatu w rejonie Moskwy jest to, że tutaj temperatura waha się na małej amplitudzie w ciągu dnia, o tyle różnice nie są przestrzegane, a pszczoły nieść zimujących na zewnątrz cicho.

Zimuje w Baszkirii

Ze względu na stosunkowo łagodny klimat w tych miejscach zimowania pszczół dziko, w Baszkirii płynie spokojnie. Ponadto, pokrzywka nie potrzebują specjalnej izolacji, takich jak na Syberii. A klimat jest mniej wilgotne niż w rejonie Moskwy w okolic.

Dla lokalnych umiarkowany klimat kontynentalny wystarczająco stosować się do wskazówek, które zostały opisane powyżej w odniesieniu do wolnych pszczół pobyt w zimnych porach roku.