132 Shares 1787 views

Armory Baron: aktorzy, ich role i fabuła

Dramat zbrodni The Armory Baron pojawił się 16 września 2005 roku w kasie. Film oparty jest na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce podczas zimnej wojny.


Armory Baron: fakty

Twórcy filmu twierdzą, że podczas pracy nad obrazem zaangażowani byli handlarze prawdziwymi bronią. Zapytano ich o trudności i subtelności zawodu. Celem tych działań było uczynienie filmu bardziej wiarygodnym, a aktorzy filmu "Armory Baron" wyczuwali atmosferę.

Z powodu wydarzeń związanych z filmem, które rzekomo nękały Stany Zjednoczone, żadna amerykańska firma filmowa nie chciała sponsorować tego projektu. Ale pomysł został zatwierdzony przez wielu europejskich konkurentów.

W sprzęt do strzelania używał prawdziwej broni. Dlaczego? Ponieważ było to kilka razy tańsze niż kopie.

"Armory Baron": fabuła

Narracja w filmie pochodzi od pierwszej osoby. Jego opowieść o życiu dla publiczności jest powiedziana przez dużego dealera broni. Nazywa się Jurij Orłow. On i jego rodzina wyemigrowali z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. Otworzyliśmy małą restaurację na plaży w Brighton i zaczęliśmy spokojnie spędzić spokojne życie. Yuri nie był zainteresowany takim życiem i szybko doszedł do wniosku, że najbardziej dochodowym biznesem była handel bronią. Powód wyboru tego zawodu został po prostu wyjaśniony: Yuri wierzył, że broń jest najbardziej pożądanym towarem, która będzie zawsze potrzebna w świecie wojen i zniszczeń.

Yuri Orlov przyciąga swojego młodszego brata Vitaly do sedna sprawy. I razem zaczynają swoją działalność od samego dołu. Starszy brat podobał się filozofii broni, ale młodszy stopniowo zdał sobie sprawę z przerażenia swoich działań i z biegiem czasu, poczucie winy zaczęło tonąć z narkotyków. Vitali idzie do szpitala, a Yuri pozostaje bez partnera, ale to go nie powstrzymało.

Kilka lat później Jurij Orłow jest już na szczycie łańcucha żywnościowego w handlu śmiercią. Z jakiegoś powodu znalazł drogę i podejść nawet do najbardziej wymagającego klienta. Yuri zawsze był miejscem wojny lub konfliktu zbrojnego.

Ale sukces nie jest bez strat. Ze względu na swój talent, człowiek traci żonę i syna, jego młodszy brat umiera, a jego rodzice porzucają go. Więc film kończy się "Armory Baron". Aktorzy i ich role zanurzają nas w okrutnym świecie przemocy.

"Armory Baron": aktorzy i role pierwszego planu

Główna rola w filmie była niepowtarzalna Nicolas Cage. Filmografia tego aktora, reżysera i producenta, jest dziesiątki filmów i projektów, w których brał udział. Jego postać wyraźnie wie, czego chce od życia i mimo wielu trudności kocha swoją pracę. Gra Nicolasa Cage jest taka, że widzowie nie wątpią w wiarygodność wydarzeń w filmie "Armor Baron". Opinie krytyków na temat projektu filmu są wciąż niejasne.

Młodszy brat Jurij Orłow, Witalij Orłow, grał Jared Leto. Ten aktor i muzyk rockowy idealnie nadaje się do roli wiernego brata uzależnionego od narkotyków. Głębokość bohatera nie jest trudna do wymiany. Z pierwszych ramek widza widzi nabożeństwo do swojego starszego brata, Vitali jest gotowy podążać za nim najgorszym, ale jednocześnie widzi, co prowadzi ich nielegalna działalność, a on jest bardzo zmęczony tym. Najprawdopodobniej jest to poczucie winy, które tłumaczy pragnienie narkotyków młodego człowieka. W końcu sumienie zajmuje własne, a Witalij umiera pod pociskiem własnej broni.

"Armory Baron": aktorzy i role drugoplanowe

Ethan Hawke wystąpił w thrillerze jako Jack Valentine. To jest agent Interpolu, który ciągle oddycha Yuri Orłowem w tył głowy. Ale nie ma wystarczających dowodów, aby zatrzymać sprzedawcę broni przez dłużej niż jeden dzień. Cele postaci są godne pochwały, szczerze wierzy w moc prawa. Pod koniec filmu, kiedy Jack Valentine przyciąga Yuri podczas transportu jego trupa, jego agent rozumie zły żart świata. Orlova puścił. Co się stało z Jackem jest nieznane.

Ethan Hawke pokazuje się nie tylko jako utalentowany aktor, ale także pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. Za artyście dziesiątki prac w kinie, dwie powieści, kilka scenariuszy i kierunku.

Rola kochającej żony – Evy Fonstein – została przyjęta przez znaną modelkę i aktorkę Brigitte Moynahan. Jej rola jako wiernego małżonka była idealna. Od Brigitte iw prawdziwym życiu – matka i piękna żona. Eva ma prosty charakter i natychmiast mówi jej mężowi, że nie chce słuchać kłamstw i nie pyta nic o sprawy Yuri, dopóki nie dotkną ich rodziny. Jej mąż był w stanie ukryć prawdziwą działalność, ale wszystko stało się jasne. Niezadowolona z prawdy i zrozumienia, że jej mąż nigdy się nie zmieni, Eva zniknie wraz z synem w nieznanym kierunku.

Afrykański tyr André Baptiste Sr. gra Walker Eamonn. Aktor jest znany z roli szefa kuchni w serialu "Strażacy Chicago". André Baptiste jest typowy rewolucyjny, który ma pewność, że kraj nie może zostać odebrany bez rozlewu krwi. W rzeczywistości prezes okazuje się prostym bandytą z manią władzy.

Recenzje

Opinie o filmie są bardzo niejasne. Z całą pewnością dramat odwoła się do fanów Nicolasa Cage'a. To jedno z jego najlepszych obrazów. Niektórzy widzowie uważają, że ten dramat kryminalny jest bardzo piękny i możliwie bliski życiu. Inni mówią o dużej przemocy. Ale wszyscy się zgadzają, że film "Armor Baron" został kręcony bardzo dynamicznie i spektakularnie. Aktorzy poradzili sobie z ich zadaniami.