505 Shares 7052 views

Nazwy likierów. Najsmaczniejsze likiery i ich nazwy

Czy kiedykolwiek próbowałeś likier? Ten przyjemny napój o delikatnym smaku i niesamowitym aromatem grzywny, z jakiegoś powodu uważa się głównie samica wyborem. Ale to jest? Oczywiście, że nie.


Aksamitny i pyszny smak słynnych likierów nie zachwyci każdego konesera wysokiej jakości napojów alkoholowych. Istnieje wiele różnych rodzajów likierów: śmietana, mleko, czekolada, wanilia, kawa, kremowy, jaj, owoców, ziół, whisky, likiery itp wypróbować różne, można znaleźć wiele, że nadaje się do smaku, zapachu, koloru i .. struktura.

Historia przypadek

Słowo „likier” pochodzi od łacińskiego. Ług – «ciecz». Pierwsze likiery Nazwa własna najwyraźniej starożytni lekarze i naukowcy mnisi wymyślać różne leki do picia. A ponieważ smak ziołowych eliksirów był, delikatnie mówiąc, osobliwe, pomysłowe lekarze się mieszać do cukru i miodu.

W rezultacie udało się stworzyć wiele odmian tego napoju. Niektóre nazwy likierów pojawiła się cześć klasztornych zamówień, w których po raz pierwszy wyprodukowane, lub na cześć lokalizacjach geograficznych, gdzie zostały one utworzone.

Dziś likiery produkowane są z owoców i ekstraktów ziołowych, zmieszanych ze wzmocnionymi soków owocowych i jagodowych, olejki eteryczne, środki zapachowe i cukru. W zależności od ilości alkoholi etylowych różnią się pod twierdzy z postępowania z 15% do 75% poparzenia.

Jeśli jesteś zainteresowany w elitarnych napojów alkoholowych, warto pamiętać, niektóre z nazw likierów, znany na całym świecie:

 • "Galliano" (włoski).
 • "Amaretto" (włoski).
 • "Sambuca" (włoski).
 • "Chartreuse" (francuski).
 • "Grand Marnier" (francuski).
 • "Cointreau" (francuski).
 • "Mandarin Napoleon" (Belgia).
 • "Jägermeister" lub "Jägermeister" (niemiecki).
 • "Southern Comfort" (USA).
 • "Curacao" (Karaiby).
 • "Kahlua" (meksykańskie).
 • "Tia Maria" (jamajski).

Dla fanów ożywczy napój

Wszystkie osoby pijące kawę z pewnością docenią pyszny likier kawowy. Nazwa może być inna, „Mocha”, „Mocha Cream”, itd. Ale najbardziej znany likier kawowy – jest „Kahlua”, który znajduje się w Meksyku … Dostępne różne odmiany napoju: dodawanie czekolady, wanilii, orzechów laskowych, itp …

Siła roztworów kawy wynosi pomiędzy 20 a 36 stopni. Napój ten jest często używany do koktajli (w tym znanych receptur – Black and White rosyjski rosyjski). Często kawy likier pijany schłodzone, nawet z lodem. Czasami, w celu zmniejszenia fortecę są rozcieńczone wodą lub mlekiem. Jest to szczególnie przyjemne do picia kieliszek likieru kawowego po kolacji z deser tiramisu słodki lub parfait.

Fuzja przeciwieństw

Nicea żylasty ma delikatny smak, likierów kremowych. Nazwiska wielu z nich na rozprawie w miłośników wyśmienitej alkoholu, „Bailey”, „”, „Sheridans Kanaryjskie”, „Brogans”, „prawnik” i inne.

Wydaje się, trudno sobie wyobrazić coś, więc nie lubią się nawzajem, jak naprawdę mocnego alkoholu powietrza i naturalny krem. Jednak te dwa składniki są podstawą likieru kremu. Jako składnik alkoholowy jest zazwyczaj irlandzki lub szkocka whisky, wódka i rum.

likier krem jest tradycyjnie stosowany w przygotowaniu pysznych koktajli. W swojej czystej postaci, a także kawę, na zakończenie posiłku konsumowane z kawy lub herbaty, a także różnych deserów. Szczególnie dobry krem likier łączy się z lodów, owocowych sałatek i wypieków.

smak płomień

Likier anyżowy – nazwa napoju alkoholowego, wykonane na bazie ekstraktów roślinnych. Tradycyjnie, główny składnik działa jak anyż, anyż mniej. Taki specjalny smak likier – miły słodycz z jasnym i bogatym posmaku. Aromat powinien być delikatny, anyż, cytryna i konsystencję – do tego stopnia, lepka. Jeśli pijesz wodę do rozcieńczania to znacznie mętny, nabywanie kolor mleka.

Napoje alkoholowe na bazie anyżu są bardzo popularne w wielu krajach, aw każdej nazwy ługi są związane z cech narodowych. Na przykład, na Bliskim Wschodzie iw Azji Środkowej, likier o nazwie „Arak” we Francji – „Pastis” w Grecji – „Ouzo”, a we Włoszech – „Sambuca”. Ten drugi rodzaj jest znany na całym świecie. Jest doskonałym dodatkiem do dań zimnych, deserów i serów, a także posiada wiele właściwości leczniczych. Często przed wykorzystaniem tego napoju jest zapalany w szkle. Słynna wersja tego napoju jest również francuski likier korzenny „Anisette”.

Alkohol-owocowy zabawa

Nalegając na moreli brandy lub mieszanie mocny trunek świeży sok z tych owoców mają przyjemny smak i uwodzicielski aromat moreli likier. Nazwa z najbardziej popularnych rodzajów tego napoju mówi sama za siebie – „Abrikotin”. Jest on powszechnie stosowany w wielu receptur wyrobów cukierniczych .. ciast, słodkich ciast, galaretek itp Obecnie ten likier morelowy marka zarejestrowany i wyprodukowany we Francji.

Na podstawie soku morelowego rozsławione likier „Apricot Brandy” i korzystając z nasion wytwarza się słynne „Amaretto”.

Również bardzo popularne są liczne domowych receptur tego przyjemnego i aromatycznego napoju. Dodatkowo likier morelowy jest podstawą do ciekawych i piękne koktajl.

Tajemnice prawidłowego użytkowania

Likiery pełnił zakończeniu obiadu, ciast i deserów. konsumpcja napojów istnieje specjalny szkło likier na długiej łodydze, który wygląda jak kieliszek wina białego, tylko trochę mniejsze. Zdolność do zwykłych szkieł roztworu 25 ml, ale jest 40 gatunków i 60 ml.

Istnieją dwa sposoby korzystania z uważany napoju. Pierwszy – short drink (wolej natychmiast doświadczyć bogaty posmak). Po drugie – long drink (powoli sącząc i korzystających wszystkie smaki i aromaty). Zaletą konkretnej metody zależy od gatunku i konsystencję napoju.

Jeśli jesteś fanem szlachetnych, przyjemne i pachnące duchów i uwielbiają pić alkoholu razem z deserami, a różne rodzaje likierów – to jest to, czego potrzebujesz.