566 Shares 3038 views

A wiesz, co zrobić, jeśli bank mętnej z ogórków?

Oczywiście, wiele osób lubią schrupać pyszne ogórki. Jest to nie tylko bardzo smaczne, ale także użyteczne. To z tego powodu, że prawie wszystkie gospodynie w lecie, aby rozpocząć ząbkowanie ogórki w słoikach. W związku z tym ważne jest, że w przyszłości zachowania nie uległa pogorszeniu, na przykład, nie mętny solanka lub pokrywa nie „wybuchnie”, co się dzieje, nawiasem mówiąc, dość często. To będzie interesujące, aby dowiedzieć się o tym, co zrobić, jeśli bank mętny z ogórków. Zbadajmy to bardziej szczegółowo.

Zgadzam się, nikt nie będzie chciał jeść ogórek, który unosi się w nieprzezroczystej cieczy. Jednak przed wydaniem pewne wskazówki, co należy zrobić, jeśli bank mętny z ogórków, niech dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. A powody mogą być kilka.

  • Po pierwsze, wydajność walcowania wspomnianego warzyw błędnie przygotowane.
  • Po drugie, że został źle wykonany proces sterylizacji.
  • Po trzecie, banki nie zostały prawidłowo podłączone, w wyniku normalnej szczelności nieobecny.
  • Po czwarte, na szyjce pojemnika początkowo miał pęknięcia i żetony.
  • Po piąte, warzywa były słabo sprzątane.
  • I wreszcie, przyczyna mgiełka ogórek ogórek może być fermentacji kwasu mlekowego.
  • Musisz mieć świadomość, że nie każdy może być zachowana różnorodność warzyw z powyższych. W szczególności, jeśli zakasać ogórki sałatkowe, a następnie bardzo szybko bank będzie nieprzezroczysta ciecz.
  • Między innymi, w niektórych przypadkach jest to spowodowane wykorzystaniem soli jodowanej i pokój wiruje w ciepłym miejscu.

Tak, zwracamy się do praktycznej strony problemu, co zrobić, jeśli bank mętny z ogórków.

W świetle powyższych względów powinno być przede wszystkim zapewnienie zmywanie jakościowej przed konserw ogórki. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko nieprzezroczystej solanki w szklanym pojemniku, należy wypłukać w ciepłej wodzie z sodą.

Ważne jest, aby prawidłowo przeprowadzić sterylizację. Ci, którzy nie rozumieją, co zrobić, jeśli bank mętny z ogórków będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że zmiana koloru wody w zbiorniku jest wynikiem nadmiernej aktywności mikroorganizmów. Tylko wysokiej jakości sterylizacja, która ma na celu ich zniszczenia, pomoże utrzymać pikle. Aby to zrobić kilka razy dokładnie przepłukać szklany pojemnik z ciepłą wodą, a następnie umieścić go na parę do góry nogami. Zwykle odbywa się to za pomocą czajnika z wąską szyjką. W końcowym etapie pojemnika sterylizacji jest umieszczony bezpośrednio na czyste ręcznikiem też odwrotnie.

Innym powodem przygasły ogórki w banku? Jak już podkreślił w wyniku niewłaściwego uszczelnienia pojemnika. Aby zapewnić prawidłowe uszczelnienie bardzo ważne jest, aby korzystać z osłony z blachy, które muszą być czyszczone z góry, a następnie gotować przez 4-5 minut. Banki muszą zakasać mocno, jak to możliwe. Ponadto trzeba sprawdzić szczelność sami pokrywają.

Jeśli ogórki w garnku przyciemniony w wyniku fermentacji mlekowej, a więc dla zachowania użyłeś wystarczającej ilości octu. W takim przypadku po prostu wlewać solanki ze słoja, ponownie przemyć warzyw, a następnie wypełnić je z silnym zalewie z normalną octu.

Aby twój dom zachowanie nie jest zepsuty, należy uważać, że pojemniki szklane miał żadnych żetonów i pęknięć, a także przed ułożeniem w słoik ogórków nie zapomnij dokładnie umyć warzywa i przyprawy wszystko z nimi związane.

Przestrzeganie powyższych zaleceń pomoże Ci utrzymać home-made.