316 Shares 7791 views

Kiełki pszenicy – zdrowe źródło składników odżywczych

Kiełków pszenicy jest bogaty skład chemiczny. Zawiera około 60% w różnych węglowodanów, 22% białek (gluteninę, leykozip, gliadyna), celuloza, tłuszcz roślinny, do 2% substancji popiołu (potas, fosfor, magnez, wapń), enzymy, witaminy (E, B1, C cholina).


Istnieje coraz większa liczba zwolenników zdrowego odżywiania, w którym kiełków pszenicy zajmuje jedną z czołowych ról. Codzienne korzystanie z niej w żywności spełnia zapotrzebowanie na witaminę E i witaminę B. Ten produkt jest doskonale wpływa na układ trawienny, ponieważ zawiera znaczną ilość paszy objętościowej. włókien zbożowych słabo absorbowane przez organizm i pod wpływem kwasów i zasad pokarmowego silnie pęcznieje przez adsorpcję różnorodne substancje toksyczne, więc ten produkt jest całkowicie oczyszcza ciała. Kiełki pszenicy może zaspokoić zapotrzebowanie organizmu minerałów śladowych, aminokwasów i innych składników odżywczych.

Oczywiście nasuwa się pytanie, dlaczego jest to niezbędne do korzystania z ziaren porośniętych? I jest to, że z kiełków pszenicy jest produktem, który w okresie kiełkowania koncentruje się znaczny potencjał bioenergii, które powinny być kierowane do rozwoju zarodka. W tej chwili nie są skomplikowane procesy biochemiczne w ziarnie, co powoduje nagromadzenie różnorodnych składników odżywczych. Zatem pobieranie skrobi zawarty w ziarnie przekształca się słód, substancje białkowe – aminokwasy, tłuszcze roślinne – kwasów tłuszczowych. Procesy te mają miejsce trawienia pokarmu w organizmie pod wpływem różnych enzymów, w tym proces trawienia składników pokarmowych produkt zaczyna się już w pszenicy.

Nadal nie jest w pełni zrozumiałe, dlaczego ta pszenica nie jest w stanie tylko do zaspokojenia potrzeb odżywczych, ale również pomóc odzyskanie ciała. Istnieją dowody na to, że kiełki pszenicy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, poprawia męskiej potencji i normalizuje pracę układu odpornościowego. Zastosowanie tego produktu w każdej porze roku, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego i grypy.

Kiełki pszenicy pomaga wzmocnić organizm w osłabionych dzieci. Z powodu właściwości immunomodulujące i zdolność do przyspieszenia metabolizmu, dzienne spożycie tych ziaren jest zalecane dla osób w każdym wieku. Kolejną pozytywną cechą kiełkujących ziaren pszenicy jest to, że nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania.

Potrawy z kiełków pszenicy przyczynić się do szybkiego nasycenia, więc są one zalecane w diecie. Bardzo efektywne wykorzystanie tego produktu o wysokiej aktywności fizycznej. Istnieje wiele przepisów na sprouted zboża, ale najbardziej popularny jest pyszny chleb zrobiony z tego produktu.

Przepis na chleb z kiełków pszenicy

Do przygotowania chleba potrzeba takich składników: mąka pszenna – 500 g kiełków pszenicy – 200 gramów wody, – 130 ml, suche drożdże pakiet sól – 15 g naturalnego miodu – 50 ml, olej słonecznikowy – 40 ml.

Suchych drożdży rozcieńcza się w połowie z ciepłej wody, dodać sól, olej słonecznikowy, i miodu, a następnie wszystko wymieszano dokładnie i pół przesianej mąki. Wytworzone ciasto pozostawia się w cieple przez 0,5 godziny.

Przemyty sucha kiełków pszenicy. Podniesiony zaparzania wody dodaje się pozostałą część mąki i pszenicy. Ciasto dokładnie ugniata i pozostawić w ciepłym miejscu do zwiększenia o połowę. Wymyślanie ciasto ugniata się i utworzyły chleb, rozłożone na blasze, wcześniej natłuszczonej i posypanej mąką.

Odstawić testu 20 minut, po czym powierzchnię chleba traktowane wodą i jej małe nacięcie w kształcie krzyża. Chleb piecze się przez około godzinę w piecu w temperaturze 200 ° C