149 Shares 6472 views

Restaurant Muesli, Moskwa: opis, menu, recenzje i ceny

W samym środku stolicy Rosji znajduje się przytulny budynek świetlny – "Muesli" (znany również pod inną nazwą – "Myśli"). Oceny restauracji w Moskwie niezmiennie obejmują. Restauracja istnieje od marca 2015 roku.

Instytucja ta przeznaczona jest dla turystów, którzy kochają nietypową kuchnię autora. Tutaj można spojrzeć na całą rodzinę, w towarzystwie przyjaciół lub z bratem duszy.

Projekt wnętrza

Restauracja "Muesli" mieści się w klasycznym stylu z elementami detali z czasów Stalina. Autor wnętrza to utalentowany architekt i projektant Vlad Andreev, który wcześniej opracował i urzekł wnętrza klubu mandaryńskiego, restauracji Chalet Berezka i kawiarni Khleb & So.

Instytucja zajmuje dwa piętra stalinki, w sumie sale przeznaczone są dla 80 osób (40 osób na poziomie). Pierwsze piętro przyciąga tych, którzy chcą usiąść przy biurku głównego, za które można zakwaterować nie więcej niż 10 osób.

Na drugim piętrze ściany są wykonane w kolorze białym, rozcieńczone ciemnobrązowymi kolumnami podtrzymującymi sufity. Pokój jest oświetlony przez lampy podłogowe, żyrandole i kinkiety, wykonane w stylu Stalina razy. Stoły w całej hali są okrągłe i prostokątne, drewniane. Jeśli chodzi o siedzenia, są również beżowe miękkie kanapy z kolorowymi poduszkami i niebieskimi fotelami, a także skórzane, brązowe fotele.

Podłogi w halach pokryte są parkietem z drewna leszczynowo-brązowego.

Kuchnia

"Muesli" to restauracja, której menu oferuje dania, które nie są związane z żadną konkretną kuchnią – wszystkie są autorkami autora, wymyślonymi osobiście przez szefa zakładu Dmitrija Shurshakova, który był wcześniej szefem restauracji "Seagull".

Tutaj można zamówić cielęciny mleczne z grzybami i kawiorem bakłażanowym, smalec marchewki z kawiorem ziarnistym, miód w wątrobie z cebulą marynowaną, śmietaną z selera z gruszką, dorszem wędzonym z zielonym groszkiem i wiele innych unikalnych potraw, Która zaspokoi najbardziej wymagających gości. Szczególną uwagę poświęca się przygotowywaniu dań dla pary. Przykładem może być linia firmowa (naleśniki parowe) z różnymi dodatkami (kurczak, wieprzowina, kraba).

Szef kuchni w restauracji dysponuje kilkoma markowymi kulinarnymi przysmakami, które mogą kosztować odwiedzających. Wśród nich przede wszystkim warto wspomnieć o smołyście w stylu Stalina, który przygotowywany jest z posiekanej cielęciny marynowanej w wędzonym oleju, rzodkiewce, języku i sosach z buraków i marchwi, a także sałatką szyi rakowych z warzywami sezonowymi.

Jeśli chodzi o desery, wśród nich w restauracji są bardzo popularne Merenga Pavlova i jabłko z lodami waniliowymi.

Każdego ranka "Muesli" zapraszają wszystkich na jutro. Od 8 rano (w weekendy – od 10) i do godziny 16:00 serwowane są lunche biznesowe, których koszt w tym czasie jest obniżony, a poziom gotowania pozostaje taki sam.

Autorkę restauracji, oczywiście, przyciąga wielu gości, którzy nie lubią banalnych, monotonnych potraw. Menu restauracji jest pełne różnorodnych potraw i niespodzianek z niezwykłą kombinacją składników w nich. Dlatego Muesli jest wliczony w ranking restauracji w Moskwie i pozostał tam przez pewien czas, zajmując 580 miejsce z 13,475 restauracji w mieście. Lista najpopularniejszych instytucji stolicy wygląda następująco:

  1. Siksti.
  2. «Voronezh».
  3. "Valenok".
  4. "Biały Królik".
  5. "Selfie".
  6. "Szczęście na dachu".
  7. Zee Sad.
  8. Jaskółka.
  9. "Molon Lave".
  10. "Babel".

Bar

Wykres słupkowy restauracji jest pełen jego różnorodności. Oprócz zwykłych napojów alkoholowych, ma duży wybór koktajli, które odbywa się pod kierownictwem szefa barmana, Andrei Dolotkazin. Każda jego twórczość jest kolejnym dziełem sztuki. Najbardziej pożądane tutaj są koktajle "Cherry Orchard" i "Dark Alley".

Szczególną uwagę należy zwrócić na piwniczkę winną, która jest tutaj dostępna. Na liście win znajduje się ponad sto gatunków win znanych producentów z Hiszpanii, Francji, Nowej Zelandii, Niemiec, Chile, Włoch. Profesjonalny sommelier Grant Marukhyan, który wcześniej pracował w innej znanej restauracji w Moskwie – "Tribeca", pomaga określić wybór wina.

Do wyboru jest herbata i kawa, a także napoje bezalkoholowe (woda, lemoniady, sok).

Ceny i referencje gości

Restauracja "Muesli" jest bardzo popularna wśród Muscovites i gości stolicy ze względu na jego dogodną lokalizację i dobrą kuchnię. W różnych portalach instytucja otrzymuje dość wysokie oceny. Na przykład według użytkowników portalu "Afisha" restauracja wynosi 8 na 10.

Jeśli chodzi o ceny żywności i napojów, są one dość do zaakceptowania w instytucji dla stolicy – średnia kontrola na osobę wynosi około 1500-2000 rubli. Cena wina tutaj zaczyna się od 350 rubli na jedną szklankę, na sałatki – od 450 i można spróbować risotto na 400 rubli.

Dodatkowe informacje

W restauracji znajduje się bezpłatny punkt dostępu do Internetu, a także strzeżony parking dla gości, którzy podróżują samochodem prywatnym. "Muesli" akceptuje karty płatnicze i gotówkowe.

Restauracja Muesli często służy jako miejsce na bankiety przeznaczone dla maksymalnie 80 osób.

Specjalnie dla dzieci jest oddzielny kącik, w którym dzieci mogą znaleźć dla siebie kilka książek kolorowankowych i zestaw zabawek edukacyjnych.

Przed wizytą w instytucji należy zarezerwować stolik z góry, co można zrobić telefonicznie w oficjalnej grupie restauracji w sieci społecznej "VKontakte".

Adres instytucji i tryb działania

Adres, gdzie można znaleźć restaurację "Musly": Moskwa, nabrzeże Kotelnicheskaya, 1/15. Najbliższe stacje metra do tego miejsca to "Taganskaya" i "Marksistskaya".

Instytucja otwiera drzwi każdego dnia, od 8:00 do północy oraz w soboty i niedziele od 10:00, a do północy.