849 Shares 1895 views

Barbus ogień – małe akwarium dekoracji

Istnieje wiele typów małych ryb, które wyglądają świetnie w niezbyt dużych akwariów, ale zadziorem ognia jest jednym z najpiękniejszych. Akwaryści zaczęli sadzić je z powrotem w 1903 Naturalne siedliska tych ryb – Południowej i Południowo-Wschodniej Azji, Indii wody. W przyrodzie istnieją osoby, które osiągnęły 12-15 cm długości, również w domowym akwarium barb pożaru rzadko rośnie więcej niż 8 cm.

Ten rodzaj ryb różni charakterystyczny dymorfizm płciowy, jednak mężczyzna natychmiast określony przez jasnym kolorze. Kobiety zadziorem mają zaokrąglony brzuch i srebrzysty kolor. Ten gatunek nie jest zbyt wymagający, aby karmić i chemia wody. Barbus ogień czuje się świetnie w wodzie, której temperatura jest w zakresie 18-22 ° C. Pomimo faktu, że ryby te mogą z powodzeniem zawierać grupy w dużych akwariach, najlepiej wyglądają przy średnich pojemników. Barbus ogień odnosi się do gatunków ryb, które mogą być z powodzeniem prowadzone w basenie lato stoczni. Ryby te – nauka, więc powinny zawierać niewielkie grupy o podobnych lub innych rodzajów gregarious odpowiedniej wielkości. Nie możemy pozwolić, kohabitacja ogniste kolce i osiadłych gatunków, takich jak veiltail ryb, ponieważ są zwinne ryby są gryzienie ich płetwy.

Do komfortowego pobytu w akwarium ogniste kolce potrzebują dobrego napowietrzania i filtracji. Raz w tygodniu należy wymienić wodę świeżą. Podstawą diety – na żywo paszy. Ogień zadziorem, zdjęcie które zostały przedstawione w niniejszym opracowaniu, tylko w sprzyjających warunkach jasnym kolorze. Propagowane on tarło pojemność około 10 litrów (objętość powinna być zwiększona w zależności od liczby zwierząt hodowlanych). Tarła należy tarła separator ruszt, który może chronić jajka od swoich rodziców. W środku zbiornika ustawionego krzewów roślin wodnych. Tarła można używać przegotowanej wody, ale mieć pewność, że jest to dobre napowietrzanie. grupa producentów składa się zazwyczaj z dwóch mężczyzn z ognistym kolorze czerwonym i jednej samicy.

Przed tarłem, ryby są karmione tylko żyć żywności. Samica składa około 0500. Eggs. Producenci osadza po ikry. Połowę wody zastąpiono świeżą, ale te same charakterystyki i temperatury. Jaja traktuje błękitu metylenowego. W normalnych warunkach, dzień pojawiają się larwy, a po 3 dniach już pływających smażyć. W tym czasie rozpocząć karmienia (to odpowiednie Artemia, cyklop nauplii, wrotki). Narybek rośnie szybko. Są karmione trzy razy dziennie. Osiągają one dojrzałość płciową w wieku 8 miesięcy.

Częste mieszkaniec zbiorników średnich i zadzior jest mutantem. To skutecznie barwionej na niebiesko-zielony odcień ryb jest mutacja barb tygrysa. Zawartość tego rodzaju nie różni się zbytnio od zawartości oryginalnej formie, ale należy pamiętać, że mutanty są słabsze i niestabilne gatunek. Woda dla nich musi posiadać następujące parametry: pH 7,0; GH do 15 °; t 23-25 ° C przez rozcieńczenie jest konieczne tak wody: pH 6,8-7,0; GH 5,0 °; t 26-28 ° C Aby to jest często dodawany do infuzji z łodyg olchy. Twardość węglanowa powinna być minimalna.