158 Shares 3974 views

Jak palić ryby w wędzarni w domku z wiórów olcha

„Jak dym ryby w wędzarni w domku?” – to pytanie często zainteresowanie tych, którzy wolą spędzać wolny czas razem z przyjaciółmi lub rodziną w podmiejskim domu. Ale co za lato wakacje bez pyszny obiad przygotowany osobiście na zewnątrz? I nie chodzi o kebaby. Po tym pyszne dania mięsne mogą być wędzone ryby tylko z wyraźnym smaku.

Jak palić ryby w wędzarni na chacie: gotować pyszne danie przepis

Niezbędne składniki:

  • każdy mrożone lub świeże ryby – 2-3 szt. (W zależności od wielkości i ilości osób);
  • dojrzałe cytryny – pół owocu;
  • Cukier – 1 łyżka małe;
  • sól jodowa, dobra – niepełne łyżeczki;
  • Świeże warzywa (pomidory, cebula, ogórka);
  • zioła (pietruszka, koper) – dla dekoracji.

Jak palić w wędzarni ryb w kraju: przetwarzanie produktów rybnych

Dla wspomnianego zdarzenia mogą być wykorzystane świeże lub mrożone karp, okoń, szczupak, makrela i tak dalej. Oczywiście, ryby należy ostrożnie obchodzić. W tym celu, tusze powinny być oczyszczone od osadu, jelit, usunąć wszystkie krawędzie, głowy i ogona, a następnie dobrze przemyto wewnątrz i na zewnątrz z ciepłą wodą.

Sposób wytwarzania marynaty

Przed jak palić ryby w wędzarni w kraju, musi marynować. Następnie produkt będzie niesamowity smak i aromat. Co trzeba przygotować marynatę? Konieczne jest, aby wycisnąć pół cytryny do miski, a następnie dodać niewielką soli jodowanej i trochę cukru. Otrzymaną mieszaninę wszystkich produktów rybnych wymaga ostrożnie rozmaz (wewnątrz i na zewnątrz), złożone w misce szkliwa i odstawić na 13 godziny. W tym czasie, po prostu mieć czas na przygotowanie się i zapalić wędzarni pożaru.

Jak palić ryby w kraju, za pomocą specjalnego urządzenia

Takie traktowanie rzeki lub morza produktu nie pochłania dużo czasu. I nawet wtedy, większość z nich wydaje się na nim iskra dobry ogień. W celu pali ryby jest smaczne w jego własnym kraju, konieczne jest, aby umieścić na dole olchy wędzarnia lub chipsy owocowe, a następnie umieść je w górnej części siatki. Po tym, siatka jest wymagana do prawidłowego rozłożenia rybne marynowane tusz – są one w żadnym wypadku nie powinny dotykać się nawzajem. Następny Panierka urządzenie powinno być możliwe, aby zamknąć szczelnie i postawić na ogniu.

Jak palić ryby w wędzarni

Po 10-15 minutach potraw gdzie ryby zaczną ciąć miły zapach dymu pachnący. Z reguły oznacza to, że proces palenia jest uruchomiony, a produkt jest już na drodze do pełnej gotowości. Należy zauważyć, że całkowity czas takiej obróbki może się wahać od 25 minut do jednej godziny (w zależności od wielkości ryby, jego ilości, rodzaju, siły, ognia itp.). ryba Gotowość może iść do przodu i miękkość, a zapach i kolor. Jeśli chodzi o tę ostatnią, następnie marynowane rzeczny lub morski produkt jest kupić herbatę i złoty odcień. Ponadto skóra jest gotowa do połowów zawsze lekko pomarszczona.