518 Shares 2043 views

Mindstorms Lego: Trzy pokolenia robotyki

Każde dziecko marzy o nawet niewielkiej scenografa „Lego”. I inteligentne rodzice wiedzą, że jest to dobre pragnienie, które należy spełnić, ponieważ praca z częściami nie tylko pozwala, aby wziąć dziecko na chwilę, ale także rozwija zdolności motoryczne, wpływa na ośrodek mowy, przyczynia się do rozwoju umiejętności technicznych. Ponadto, za pomocą gry dzieci uczą się o świecie i społeczeństwie. Dlatego „LEGO” opracowała zestaw wierszy dla wszystkich grup wiekowych. Na przykład seria DUPLO odpowiedni dla dzieci 1.5-5 lat, linia PRZYJACIELE przeznaczony jest dla dziewcząt 5-12 lat, pasować CITY chłopców w wieku 5-12 lat, dobrze, dla starszych wydała specjalny zestaw LEGO Mindstorms. Na ten niezwykły projektant jest rozmawiać osobno, ponieważ jest to system do tworzenia i programowania.


LEGO Mindstorms RXT

Przede wszystkim ważne jest, aby zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy tym zestawem drugiej serii „Lego”. Fakt, że robot LEGO Mindstorms – to nie tylko projektant, a zestaw elementów i zasilaczy, które pozwalają przenieść postać i reagować na bodźce.

Po raz pierwszy firma wydała konstruktora w 1998 roku. Jednak wersja nosił pewne podobieństwo do nowoczesnych. To był standardowy zestaw części, takich jak osie, koła i koła zębate, które są dołączone do procesora, port podczerwieni jest dwukierunkowy, wyświetlacz z wbudowanego głośnika oraz szereg czujników.

Oczywiście, ze to zestaw komponentów nie jest szczególnie pofantaziruesh i że liczba instrukcji, które można znaleźć dzisiaj, niestety, nie było. Niemniej jednak, jest to konstruktor spowodowało znaczne zamieszanie i dał życie Mindstorms skład LEGO. Twórcy dobrą robotę na rozszerzenie możliwości i zasobów serii i wkrótce uruchomi na rynek nową wersję konstruktora.

Mindstorms NXT

W 2006 roku sprzedaż drugiej generacji robotów Mindstorms, który został nazwany NXT. Warto zauważyć, że istnieją różne wersje tej serii. W 2009 roku opublikował wersję NXT 2.0, która jest nieco różni się od swoich poprzedników i zawiera 613 kostek. W nim, oprócz standardowych elementów podstawowych, jest już bardziej zaawansowane elementy, które pozwolą zróżnicować zróżnicowanie zespołu i zwiększyć funkcjonalność zestawu. Zestaw NXT 2.0 Również

  • Jednostka programowalna.
  • 3 siłownik, który może być stosowany jako czujniki rotacji.
  • czujnik koloru, w stanie określić główny kolor.
  • Dwa czujnik dotykowy.
  • Czujnik ultradźwiękowy, który może określić odległość do obiektów i reaguje na ruch.
  • Wiele mechanizmów osiowych i koło zębate, które umożliwiają indywidualne części spowodować ruch.

Wszystkie te innowacje zebrane od projektanta robot może sortować według koloru małych części lub kulki, poruszać i wykonywać manewry, unikając przeszkód, i tak dalej. D. bardzo zaawansowanych amatorów mogli zaprogramować swój własny myśliwiec zbudować sześcian-Rubik. Jednak, być może jest to tylko mit?

Mindstorms EV3

Nowoczesne EV3 ustawić trafić na rynek w 2013 roku i od razu znalazł wielu fanów, jako część projektanta została wzmocniona, wyglądał jeszcze bardziej różnorodnych czujników i czujnika. Jego wyróżnikiem był system operacyjny Linux i wzrósł do 16 MB pamięci RAM. Ponadto, wyświetlacz stał się większy, dodaje wsparcie dla Wi-Fi i Bluetooth. Wszystko to pozwoliło wiele twórcom wymyślać! Tylko na oficjalnej stronie instrukcji LEGO Mindstorms są opcje montażowe (17 w polu nie jest przewodnikiem tylko dla jednego modelu) z dostępnych 601 części. Oraz ponad 50 modeli można znaleźć na forach entuzjastów!

LEGO Mindstorms Education

Zdarza się, że idee nie brakuje żadnych szczegółów. Kupić je osobno w Rosji jest niemożliwe, i brać drogiego zestawu serii Technic biegów dla jednego nie będzie stać. Firma załatwione to! Dziś o uwagę zasobu reprezentowane przez zestawy LEGO Mindstorms Education. Obejmują one jeszcze większą liczbę różnych części, tak że dziecko będzie zadowolony. Często stosuje się go Edukacja w instytucjach edukacyjnych, a także w centrum rekreacyjnym kreatywności, który przedstawia Kubki „LEGO” -konstruirovaniya. Mimo to, mimo wszystko, wraz z podstawowym zestawem będzie cały 1418 części, z których można stworzyć najbardziej niewyobrażalne robota!

Wykształcenie określa również używane w konkursach światowych. Mogą one obejmować uczniów i studentów w wieku od 10 do 21 lat. W przeciwnym razie, igrzyska są nazywane międzynarodowych zawodach robotów (MSR). W Rosji odbywają się one w 4 etapach, a zwycięzcy otrzymają wycieczkę do obozu letniego robota!