606 Shares 3243 views

Geydara Alieva Centrum – najlepszy budynek na świecie

W 2012 roku na terenie dawnej fabryki została skonstruowana, który jest uznawany za najlepszy. To Geydara Alieva Centrum. Baku oferuje piękną architekturę, która przyciąga zarówno mieszkańców i turystów, a nowy budynek był jednym z nich. W 2014 roku został uznany za najlepszy na świecie.


Byli powiedzieć, że jest coś do zobaczenia, i lepiej nie przyjść na godzinę lub dwie, ale przez cały dzień.

informacje historyczne

Kultura Geydara Alieva Centrum jest uderzające w jego piękno i wspaniałość. Autor projektu – Zaha Hadid przyznaje, że praca ta była twórcza lotu. W rzeczywistości, zbudowany bez jednej linii prostej, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku i poleciał jak zamrożone wśród betonowej miejskiej dżungli. Miejska legenda głosi, że budynek jest kopią postaci podpisania byłego prezydenta, którego nazwa to Centrum. Ale to tylko piękny mit miejski.

Kompleks obejmuje podziemny parking i park. Wewnątrz niej warunkowo podzielona na trzy sekcje:

  • muzeum poświęcone życiu i działalności politycznej Geydara Alieva;
  • Sala poświęcona kulturze Azerbejdżanu;
  • Audytorium.

W parku znajduje się dzieła sztuki współczesnej.

Co można zobaczyć w muzeum?

Muzeum zawiera najbardziej kompletne informacje na temat życia krajowego lidera w formie wideo, foto i audio.

Zajmuje 3 piętra i na ziemi reprezentowane maszyn stosowanych przez prezydenta Azerbejdżanu w okresie panowania – „Mewa” 2 „Mercedes”, „ZIL” i

W czasie przejścia z jednego piętra na drugi, można zobaczyć e-galerii, gdzie kilka ważnych dat i fotografie są zastąpione innymi.

Na drugim piętrze jest zajęte przez ekspozycję z osobistych Geydara Alieva – kostiumy, medale, odznaczenia, prezenty.

Ekspozycja subtelnie przeplatają się z innymi eksponatami, które odzwierciedlają historię Azerbejdżanie – pierwszy azerskiego baleriny en pointe Gemera Almas-Zade, gramofon piosenkarza Bulbul, słynnego ojca piosenkarza Polad Bulbuloglu, wentylator Shovket Aleskerova – pierwszy śpiewaczki operowej.

Prywatny mini-wystawa poświęcona jest spotkaniach zagranicznych.

W celu zapoznania się z materiałami dotknąć żądane flagi kraju.

Ciekawe hal wystawowych?

Geydara Alieva Centrum jest odwiedzających eksponaty, które odzwierciedlają kulturowego i historycznego dziedzictwa kraju. Sala „Arcydzieła Azerbejdżanu” poświęconych dziedzictwa historycznego i kulturowego kraju: starożytnych monet i biżuterii, ceramiki i miedzi średniowiecza, rzeźby skalne Gobustan, stare kopie świętych ksiąg, tradycyjne Azerbejdżański dywany i instrumenty muzyczne. Interesującą cechą utworów muzycznych, które natrafienia na macie przed wystawą, można usłyszeć, jak brzmi. Tutaj można zapoznać się z Mugam – starożytne krajowej kierunek muzyczny.

Oczywiście, turystów przyjeżdża do Azerbejdżanu, aby zapoznać się z jego kulturą i historią. Ale nie każdy ma możliwość podróżowania po całym kraju. Geydara Alieva Center oferuje podróż po kraju, bez wychodzenia z muzeum. Aby to zrobić, przejdź do „Mini Azerbejdżanu” – sala wystawowa, gdzie można zapoznać się ze słynnym zabytkiem architektury – mauzoleum Momina Khatun, Wieży Maiden, stacji Baku, Filharmonii, Government House, Green Theatre, Baku sali kryształowej, Stadion Olimpijski, Fundusz olej.

Dla smakoszy i tych, którzy chcą zapoznać się z kulturą Azerbejdżanu Geydara Alieva Centrum oferuje do odwiedzenia wystawy „Witamy w Azerbejdżanie”. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia z naturalnych, zabytków architektonicznych, a zdjęcie kulinarnej różnorodności kuchni azerskiej. To może nie tylko zobaczyć, ale także spróbować kawiarnia, która znajduje się w budynku.

Oprócz stałych wystaw, Geydara Alieva Centrum odbiera i wystawy objazdowe. W 2013 roku, 21 czerwca, odbyła się wystawa z Endi Uorhola „Życie, śmierć i Urody”, która obejmuje około stu prac i krótkie filmy.

01 października 2013 odbyła się wystawa artysty z Azerbejdżanu, prezydent Akademii Sztuki Tahir Salahov „na przełomie XIX i XX wieku.”

audytorium

Geydara Alieva Centrum obejmuje audytorium. Obejmuje on:

  • sali koncertowej z 4 poziomów;
  • 2 sale konferencyjne;
  • pokoje do spotkań formalnych;
  • media center.

Pojemność sal konferencyjnych – 2000. Zostały one wykonane w całości z drewna, aby osiągnąć doskonałą akustykę.

Kontakt

Ci, którzy chcą odwiedzić Gajdar Alijewa Center będzie użyteczne informacje kontaktowe.

Adres: Azerbejdżan, Baku, dzielnica Narimanov, Geydara Alieva Avenue, 1, Geydara Alieva Centrum. Godziny otwarcia:

Wtorek – piątek – 11:00 -19: 00.

Sobota – niedziela – 11:00 – 18:00.

Telefon: (+99412) 505-60-01, (+99412) 505-60-03, (+99412) 505-60-04.

Ceny biletów wahają się od 5 do 20 Manaty, w zależności od liczby odwiedzanych wystaw.

Pracownicy Centrum mówi 3 językach (azerski, rosyjski i angielski).