563 Shares 6337 views

Rejestracja wiz do Finlandii. Czy potrzebuję wizy do Finlandii?

Rejestracja wiz do Finlandii – proces nie jest łatwe, ale nie możemy powiedzieć, że szczególnie skomplikowana. Uzyskaj długo oczekiwany „pieczęć” w paszporcie jest prawdziwe. Jednak do tego trzeba wiedzieć o wiele niuansów.


dla turystów

Najczęściej nie jest kwestia wiz typu turystycznym Finlandia. I to jest najłatwiejsze do zdobycia. Ale zbiór dokumentów niezbędnych do rejestracji, należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba – to formularz zgłoszeniowy, który jest podstawą do produkcji wizy. To może być wykonane albo w konsulacie lub pobrać z jego oficjalnej stronie. Farsz powinien być ostrożny. Jeden błąd plama, wyraźnie napisany list – natychmiastowe odmowa rejestracji. Musisz wypełnić formularz w języku łacińskim liter.

Nadal potrzebny jest paszport. Nie powinno być dwóch pustych stron, a jego działanie jest konieczne, aby kontynuować przez okres sześciu miesięcy od zakończenia podróży. Konieczne jest również, aby ubezpieczenie zdrowotne 30 000 EUR. I, oczywiście, wymagają biletów w obu kierunkach, a także zaświadczenie o rezerwację hotelu lub wynajem mieszkania.

kwestie finansowe

Oczywiście, kwestia wiz do Finlandii nie jest możliwe, jeśli potencjalny turysta nie może udowodnić swoją wypłacalność. On musi pokazać wyciągu bankowego, który będzie oparty na pewnej wysokości. Obliczenia dokonuje się w następujący sposób: € 60 za każdy dzień pobytu w kraju. Oznacza to, że gdy dana osoba zostaje wysłany do Finlandii w 10-dniowego urlopu w jego karcie powinny być oparte na minimum 600 euro. Lepiej – więcej.

Jeśli wysyłane za granicę uszkodzony człowieka, a on nie ma pieniędzy, trzeba pokazać list sponsora. Papier, który stanowi, że wydatki na podróż przejął pewnych ludzi, + kopie ich paszportów, jak również wyjaśnienie relacji z tych osób. Mogą być rodzicami – wtedy wszystko jest jasne, będą wystarczające wyjaśnienie na piśmie z ręki i kopie paszportów. I wyciągi z konta, oczywiście.

Informacje dla gości

Czy potrzebuję wizy do Finlandii, jeśli ktoś chce iść na wizytę do swojego przyjaciela lub krewnego? Niekoniecznie, ale pakiet dokumentów w tym przypadku będzie inaczej. wizy wizyta może otworzyć na zarzutu wniesionego przez osobę mającą miejsce zamieszkania w kraju. Jest stosowana do kwestionariusza. Wtedy mężczyzna planowanie podróży, trzeba będzie przedstawić w formie konsulacie za polisy ubezpieczeniowej, paszportu i zaproszenia od osoby, której zamierza się udać.

Ale jak go zaprojektować? W rzeczywistości, na przykład zaproszenia nie istnieje. Ale to powinno być określone nazwy ludzi, którzy czekają na osoby do odwiedzenia. I ich dane paszportowe i cel podróży. Plus czas. Ogólnie rzecz biorąc, to jest wszystko, co trzeba wiedzieć w konsulacie. W przypadku Niemiec, na przykład, wszystko jest bardziej skomplikowane: partia zapraszając dochodzi do miejscowego konsulatu do wydawania zaproszeń tam, i pokazujący wszystkie części (ciało do indeksu w domu, w którym zachęca zakwaterowani jego gość), uszczelki, itp Tak więc, ta .. pytanie należy określić na ziemi.

Dla tych, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze

Wiele osób się pomysł, aby zapalić dokument jako wizy roboczej do Finlandii. Znaczna liczba Rosjan spieszyć tam. To – korzystny kraju, ze wszystkimi warunkami dobrego, progresywnego życia. Jednak oprócz pięknego i kulturowo. Ale będzie musiał przejść przez nie tylko wizy Schengen do Finlandii. Wtedy wszystko będzie bardziej skomplikowane.

Tak więc, oprócz paszportu zagranicznego i wewnętrznego, wymaga zaświadczenia z miejsca pracy. Powinien on być podpisany przez kierownika przedsiębiorstwa. Nie wskazują pozycję zajmowaną przez osoby i wielkości jego wynagrodzenia. Nadal załączony dwóch kolorów obrazu. I, oczywiście, wyciągi bankowe. Wymagania wszystkie te same – 60 euro dziennie. A wraz z nimi będzie zezwolenie na pracę lub działalności gospodarczej w Finlandii. Zanim je dostać (tamże, w konsulacie), konieczne jest znalezienie pracy w tym kraju. Oczywiście, czasami zdarza się, że fińska firma wysłała oficjalne zaproszenie do którego wydawanie wiz do Finlandii do pracy staje się łatwiejsze. Ale to nie zdarza się często. Nawiasem mówiąc, pozwolono na rok. Jeżeli dana osoba ponownie ubiegać się o jej rozszerzenie – może nawet dać pozwolenie na pobyt.

do badania

I wreszcie, że potrzeby uczniów, którzy zamierzają studiować w Finlandii. – najpierw zdać egzaminy. W tym celu, potencjalni kandydaci muszą uzyskać wizę turystyczną. Po otrzymaniu ich wybitnego studenta. Dostać to całkiem proste. Uczelnia musi mieć certyfikat, który stanowi, że wnioskodawca został zapisany, a obecnie jest studentem. Niektóre uniwersytety są wysyłane ten list pocztą, ale większość pochodzi powiadomienia przez e-mail. Nadal będzie musiał dostarczyć zaświadczenie o ich kondycji finansowej. Na koncie powinna wynosić co najmniej 560 euro miesięcznie. Warto ponowne czasem – jeśli instytucja zapewnia korzyści, dotacje, itp …