569 Shares 3347 views

Metonimia – to jest coś, bez których nasz język będzie tracić wyrazistość

Postacie-ekspresyjne środki języka jest powszechnie stosowany nie tylko w tekstach poetyckich, ale także w prozie. Wiele z nich stały się częścią naszego codziennego życia, z pozorną rozładowania poszedł do ukrytych metafor personifikacje i tak dalej. Jednym z najbardziej interesujących zjawisk językowych – metonimia.

Definicja i przykłady

Występowanie na podstawie tropów asocjacyjnych łączy obiekty, zjawiska, właściwości, cechy. Ta sama zasada została założona metonimii. Termin pochodzi z języka greckiego i oznacza „zmień”. To jest metonimia – zastąpienie, podstawienie, korzystanie z jednego obiektu lub zjawiska zastąpić inną. Na przykład, Puszkin nazywa słońce poezji rosyjskiej, uznając swoją wielką rolę w sztuce i literaturze. To porównanie jest tak zrosły się w naszych umysłach obraz poety, że kiedy słyszymy lub czytamy te słowa, będzie automatycznie zrozumieć o każdy mówi. Albo, mówiąc: „Hollywood”, mamy na myśli nie tyle funkcję geograficznych, słynnego amerykańskiego „Idola”.

Jest oczywiste, że metonimia – jest użycie słów lub fraz w sensie przenośnym. Korzenie tego zjawiska tkwią w głębokiej przeszłości ludzkości. U zarania swego dzieciństwa (także metonimia) starożytny człowiek wierzył, że jego życie jest całkowicie zależne od dobrych i złych sił. Próbuje oszukać złych duchów, dał podwójnych nazw siebie i swoich dzieci – jedno prawdziwe i było utrzymywane w tajemnicy, a drugi – oszustwo, a to może być wypowiedziane na głos. Tak więc wszyscy ci, którzy mogliby zaszkodzić dziecku, jest mylące, ponieważ sami ludzie, ich zdaniem, okazały się być bezpieczne. Dlatego początkowo metonimia – rodzaj talizman tabu, tajemnej wiedzy o prawdziwej naturze rzeczy i starannie ukrywając go.

Wymiana nazwy niektórych innych zjawisk, które są blisko nich, wszedł mocno w świadomości i praktyce język wszystkich następnych pokoleń społeczeństwa ludzkiego. Tak więc w średniowieczu bali się wymawiać nazwę głównego Diabła i zastąpił go inny nieczystego, Rogaty, diabła. To jest metonimia – jest zastąpienie nazwy niektóre nazwy innych koncepcji podobny do pierwszego.

Metonimia wokół nas

Pierwszy metonimia w wzorców mowy, jak również sam termin, dany nam przez Greków i pochodzi z kultury greckiej. Stało się uosobieniem Homera. Więc kiedy słyszymy: „Idę do kraju, chwalona przez Homera”, jasne jest, że mówimy o Grecji. Tutaj jest, żywy przykład metonimii!

Metonimija jako jasne ukształtowane środki językowe rozłożone najszerszy sposób. Ona zbudował wiele idiomów, przysłów i powiedzeń, aforyzmów. Nowoczesne native speaker nie może nic o prawdziwym Kroze, król Lidii, o jego wielkiego bogactwa usłyszeć. Ale słyszał wyrażenie „bogaty jak Krezus”, wie, co to oznacza, i z powodzeniem stosowany do miejsca w swoim wystąpieniu. Albo, Moskwa. Jest on często nazywany „starej stolicy”, używając słowa jako drugie imię miasta. Sto banknot jest nazywany „Franklin” na tych pokazanych na nim prezydenta.

Jak każdy graficznych-ekspresyjny sposób, metonimia wzbogacając naszą mowę, dzięki czemu jest bardziej żywy, intensywny emocjonalnie, pomysłowe. Jest on powszechnie stosowany w mediach, dziennikarstwo i wiele obszarów, które są związane z wpływem na ludzką świadomość. Zatem metonimia reklamy mogą być prezentowane jako slogany mówienia.

streszczenie

Jak wszystkie szlaki artystycznych, metonimia jest zaprojektowany, aby dać naszym językiem obrazów, poezję, wyrazistość i piękno. To jest jakościowo określono myśli wierności pożądane i obrazów.