306 Shares 3768 views

Zimowe połowów szczupaków na zherlitsy. Pike rybacka w zimie: sprzęt i przynęty dla rybołóstwa zimnego

Szczupak jest uważany za jeden z najbardziej interesujących mieszkańców wodach rosyjskich. Ale co najważniejsze, zawsze jest to pożądane trofeum.

krótki opis

Pike zasiedla niemal wszystkich jeziorach i rzekach, z wyjątkiem niektórych regionów wschodnich i północnych. Trzyma go, co do zasady, w tych miejscach, gdzie jest to łatwiejsze do oglądania na zdobycz, na przykład, wokół głazów i zaczepy w pobliżu banków podmytuyu i trzciny. Pike rośnie bardzo szybko, szybciej niż wiele innych ryb. Ona jest żarłoczny i wszystkożerne, karmienie na którykolwiek z jego mieszkańców zbiornika, nie gardząc nawet szczupaki smażyć. Ten drapieżnik osiąga prawie półtora metra długości i trzydzieści pięć kilogramów wagi.

Poza tym, ma dobry apetyt, czasem połykania Prey połowę ich wielkość. Szczupak złapany przez cały rok. I choć niektórzy uważają, że jest gorzej niż ugryźć w lecie, to nie jest tak. Wędkowanie z żywą przynętą jest niezwykle ekscytujące w tym sezonie.

Ale to jest zupełnie inna sprawa – zima rybackiej. Połowu szczupaka w tym czasie nie można porównać z żadnym innym cichym polowania. Ugryź ją tak różnorodna, że nawet doświadczeni specjaliści czasami zastanawiam. Szczególnie popularne zimą połowów szczupaka zherlitsy.

Sezonowe funkcje

Ten drapieżnik jest najlepszym reprezentantem naszych wód pod względem trwałości jego połowu. Połowów na tym toothy produkcji mogą być przez cały rok, ponieważ jest zawsze aktywny i jeść regularnie. Nawet w okresie tarła, w przeciwieństwie do wielu innych ryb, to jest dość łatwym łupem. Jednak najbardziej popularne jest łowienie szczupaków w zimie. Tackle i przynęta do połowu zimowego powinno być mocne i łapanie zdolności.

Ta ryba ma zamiar skoczyć w miejscach tarła. Najczęściej jest to – w górnym biegu rzek, dopływów, wycieki. Jora wiosna czas zależy od kiedy zaczyna się tarło. Pike przychodzi do tarła, kiedy banki nawet w niektórych obszarach pozostaje lód na wiosnę. Po zakończeniu ryb przez około piętnaście dni odpoczynku „w pobliżu. Co do zasady, to spłyca ze słabymi prądami, ale bogate w żywności i roślinności.

W tym czasie, to rozpoczyna Zhoř wiosną tego drapieżnika, który jednak nie jest tak fascynujący jak zimowego wędkowania. Pike połowów w tym czasie trwa przez jego zejście do głównych siedlisk. Drapieżne odbywa się z reguły, w pobliżu kanału, który opada w dół zdobycz. W lecie szczupak jest zazwyczaj w zaczepy lub na trawie. Zhoř staje się bardziej kapryśny i krótko, po długich przerw. Najbardziej aktywny czas dla ryb są wcześnie rano lub późnym wieczorem. Noc szczupak odbywa się blisko brzegu. Jest możliwe, aby złapać w małych ławicach.

Doświadczeni myśliwi uwierzyć, że ryby w lecie – najbardziej nieciekawe i nie tak ekscytujące, jak połowów zimowych. Szukaj szczupak, przekładnia w tym okresie, chociaż są ważne, ale główne przyczyny wpływające na połów jest „nastrój” produkcji.

A kiedy zaczyna defoliacji, zaczyna się sezon polowania na duże okazy. Większość catchability jesienią uznać taki bieg jako przyrząd. Wymiary stosowanych w przynęt musiał być kilka razy większe niż te używane w wiosną lub latem.

Październik – najlepszy miesiąc spinningowe. Predator paszy dla ryb po przeprowadzce do przestrzeni kosmicznej. W tym przypadku wynik doprowadzenia wszystkich rodzajów rybołówstwa – przyrządów trolling, łyżki, lub na dużym talerzu obrotowym.

Niezapomniane rybacki zimą

Szczupak w regionach, gdzie powstała pierwsza lód, to najlepiej iść z bombkami i równowagi. W tym okresie poprawne drapieżnik ryb spod lodu. Doskonała scharakteryzowany i lód połów szczupaków zherlitsy. Gdzie lód jednak drapieżnik nadal być złapany na dowolnym uchwycie przynęty.

Generalnie, wędkarstwo zimowe szczupaka pod wieloma względami zależy od temperatury wody. Z rosnącą grubością lodu ryb obejmuje ponadto głębokości – gdzie więcej ciepła. Im cieplejsza woda, tym bardziej aktywny to widać.

Wraz z nadejściem zimy, na pervoledyu, szczupak też można znaleźć tak blisko brzegu, w głębszych miejscach. Natomiast drapieżnika gluhozime rolkach bliżej łóżka rzeki lub jeziora głębokich dołach.

Gdzie szukać szczupaka

Niestety, dno ulga nie zawsze jest znana, więc rybacy muszą wywiercić otwór niemal losowo. Dlatego do połowów pod lodem szczupaków było najbardziej produktywne i doświadczeni myśliwi zrobić tylko dziesięć, a czasami nawet więcej karby. Jednocześnie łowić każdy z nich musi być nie więcej niż trzy lub cztery minuty. A jeśli nie ma ukąszenia, gdy jest to konieczne, aby przejść do następnego dołka.

Aktywność Pike jest znacznie zmniejszona w zimnie. Jednak jest to typowe dla większości ryb w naszych wodach. Pike porusza się w tym sezonie rzadko, najczęściej po prostu stoi gdzieś w buszu. Oprócz roślinności zielnej, ten drapieżnik może zostać złapany w zaczepy lub wzdłuż krawędzi głębokich dołach około skał i innych kryjówek.

Kilka porad

Zimowe połowów szczupaka charakteryzuje się tym, że ten toothy mieszkańcy podwodnego świata nie jest podawany często, zazwyczaj raz lub dwa razy dziennie. Dlatego się jej karmienia dość trudne, ponieważ „na rachunki za media” tak upragniony łup myśliwy pozostawia w różnych momentach. Względnie aktywny Skubią tam lub w czasie ogrzewania, albo pervoledyu. A jeśli wierzysz w wróżby, że w pochmurne dni, kiedy niskie chmury, wędkowanie pod lodem szczupaków jest dużo łapania pojemność niż czystych mroźne dni. W tym przypadku, może to potrwać cały dzień.

Inną ważną cechą, który trzeba zwrócić uwagę – średnica otworu. Od niego zależy również od zima szczupak wędkarstwo zherlitsy. Udane rybacki wynika, aby wybrać odpowiedni rozmiar śrub lodowych, ponieważ duży drapieżnik z otworu o małej średnicy, aby nie wyciągnąć. Dlatego też, jeśli rybacy wiedzą, że staw znaleźć wiele dużych ryb, śruba lodowa będzie potrzebował większego rozmiaru. Ponadto do ciągnięcia szczupak był bardziej wygodny, konieczne jest, aby przynieść bagorik połowowego.

Kolejny szczegół: przy słonecznej pogodzie studni, aby ukryć przed słońcem, to zaporoshiv śnieg. Uważa się, że drapieżnik wyraźnie widać spod skorupy lodowej. A jeśli nie ma zbiornik śnieg, konieczne jest dodatkowo wypełnić warstwę wody. A potem lód nie będzie błyszczące i półprzezroczyste i nieprzezroczyste.

czas rybołówstwo

Gryzienie ryb zależy od czasu, pogody i rybackiej. W celu uczynienia go „płodne”, konieczne jest, aby ściśle monitorować pogodę. Jak większość mieszkańców podwodnych, chłodna zima rybacka na szczupaki – to koniec listopada i na początku stycznia. W gluhozime to tylko usztywnia ponieważ stoi w miejscu. Ale jeśli w przypadku nieoczekiwanej odwilży sezon lub wieje wiatr południowo-zachodni, może skakać w górę i zacząć aktywnie dziobać.

Szczupak z zherlitsy

To rozwiązania do połowu zimowego zębaty drapieżnik nie jest tak delikatna jak, na przykład, podobnie okonia myśliwskiego. Musi on spełniać pewne wymogi. Na przykład, cewka powinna być wybrana tak, że jest swobodnie. W związku z tym, konieczne jest, aby umieszczone na osi za pomocą tulei z materiału, który nie zamarza do nich. Instalacja nie jest konieczne do dziesięciu centymetrów powyżej poziomu lodzie.

Samej cewki powinien być szeroki, a linia musi być nawinięty na bok pozostał wolny: zapobiega nakładania.

Ponadto, wędkarstwo zimowe szczupaków nie zherlitsy przyjmuję szybkie uwolnienie. Przewody powinny być zatem wolfram do produkcji toothy nie mógł ich ugryźć. Długość żyłki powinien być wybrany na podstawie głębokości zbiornika.

Gdzie należy umieścić zherlitsy

Muszą one być pakowane w wgłębień, na zboczach lub w pośrednich głębokościach z płaskim dnem. Zimowe połowów szczupaka zherlitsy, sugerując połowów dużych okazów, tam jest trochę inna. Ponieważ głębokość przechwyconych osób mieszka singiel, to gdzie ja ślubowałem, dużo lepiej tego nie robić.

Lepiej jest na pokrycie innych, bardziej odpowiednich miejsc. W tym przypadku nie jest konieczne gluhozime często przestawiać zherlitsy. Ale jak szczupak rzadko spożywa się w tym czasie, to przypuszczam dni i godziny ryb jest trudne. Czasami zdarza się, że atak Zhoř jednocześnie na wszystkich ryb, która żyje w wodzie, a następnie ponownie przez długi czas się zatrzymał. I cokolwiek zrobił rybaka, bez względu na to, jak próbował ugryźć więcej, w które dni będzie.

Często pracuje nad odmianą układowego zherlitsy zachwiał. Kiedy nieśmiały ryba zaczyna się spieszyć, boi działa stopy i dźwięki śrub lodowych, że w tym czasie może również natknąć się na zamarzniętym przynęty.

trolling

Na pierwszym połowu szczupaków lód jest dobre dla dużych przynęt, a gdzieś w środku catchability stycznia są mniejsze. Ale w każdym przypadku powinny one charakteryzować wąski kształt o długości czterdziestu do osiemdziesięciu milimetrów i złoto, srebro i matowym kolorze.

Udilnik na błystki trzeba podjąć trudniejsze. W tym przypadku konieczne jest, aby korzystać z linii, zamiast oplotu do jej mniej wilgoci zamarł. Pike preferuje prosta gra tarczy. Dlatego trzeba go podnieść powoli, dzięki czemu małe przerwy.

Doświadczeni wędkarze używać tej techniki: patrząc na dnie niewielkiego zmętnienia, są trolling górę. Nieznacznie wzrosła, dokonać przełomu, a następnie potrząsnąć go kilka razy na pięć-sekundowych przerw. Powinna ona wzrosnąć, a cały cykl powtarza się ponownie. O gładkiej dolnej trollingu mogą być dopuszczone do swobodnego pływających na wysokości dziesięciu czy piętnastu centymetrów od ziemi.

Bez względu na to, co zostało zrobione połowu szczupaków w zimie – na zherlitsy, trolling i równowagi – trzeba być przygotowanym, że ten silny ryby mogą się złamać, przełamując linię lub przynęty, aby uciec z rąk.