371 Shares 2674 views

Pole „Urengoi”: historia rozwoju, dostaw, konserwacji, perspektywy

Pole „Urengoi” jeden z giganta w świecie. To jest gorsze od kwoty depozytu, „North / South Pars” w wodach Katar i Iran. Proponowane zasoby gazu około 10 bilionów metrów sześciennych 3.


położenie geograficzne

Pole „Urengoi” położony jest w zachodniej Syberii, Okręgu Autonomicznego Yamal-Nenets, kilkadziesiąt kilometrów od granicy koła podbiegunowego. Nazwa pola jest połączony z nazwą pobliskiej wsi Urengoy. Jej rozwój doprowadził do narodzin producentów gaz miejski – Novy Urengoy.

Historia „z Uriengoj” field

„Urengoi” pole znalezione w 1966 roku stacji sejsmicznej VI Tsybenko. odwierty poszukiwawcze w dzielnicy Purovsky regionu Tiumeń zapoczątkowało intensywną produkcją gazu ziemnego, który rozpoczął się w 1978 roku. Został podniesiony do powierzchni 100 miliardów m3 surowca w ciągu następnych trzech lat.

Pole charakteryzuje się następującymi parametrami: długość – 220 km Powierzchnia 6 km2 .. Styczeń 1984 oznaczony ważną imprezę – gaz Urengoy zaczęły być eksportowane do Europy Zachodniej. Ilość substancji ekstrahowanych rośnie z każdym rokiem: 9 do 3000000000 metrów sześciennych gazu w następnym roku 1978 – 2,5-krotnie, a w 1986 roku, tom osiągnie przeznaczone pojemności. Od roku 1997, oprócz gazu wprowadzone do eksploatacji szybów naftowych.

W 2008 roku zaczęliśmy rozwijać depozytów Achimov bogatego gazu i kondensatu.

skład gazu

Urengoysky scharakteryzowano jak metan, w proporcji 81-94% metanu. Zawartość azotu i dwutlenku węgla, nie więcej niż 1%.

struktura

Pole „Urengoi” część West Siberian prowincji naftowej i składa się z czterech złóż surowców naturalnych o różnych poziomach występowania, – cenomański, Neokom Achim i Środkowego. Struktura depozytów ustanowione skały w różnym wieku – od jury do paleogenu. Złożona struktura pola związane z ogniskowych uzupełnianego – Północnej, Środkowej i Południowo, które są bogate złoża gazu. W dziedzinie wykrywany gaz (1), kondensat gazu (7) gazokondensatoneftyanye (30) i oleju (3) osad.

depozyty Achimov

Przetwarzanie danych geologicznych Model „Urengoyskoye” pole wskazuje rozmiar Achimovsk formacje – 9137 km 2 objętości gazu kopalnego – 1 tcm 3, kondensat gazu. – 200 mln ton Sugeruje to depozyty Achimovsk obiecujący naturalnych formacji, która pozwala na zwiększenie produkcji przez istniejące Pola. Jednak duża głębokość formacji gazów nośnych w powiązaniu z bardzo wysokim ciśnieniem i obecność ciężkich węglowodorów trudno jest opracować pole. Projekt został opracowany z myślą o tych czynników. Ponieważ depozyty Achimov mają niską wydajność, projekt przewiduje poziomego odwiertu długość wiercenia z 200-300 metrów wzdłuż szwu.

Przy opracowywaniu Yong-Yakhinskoye obszar, część Większej Urengoja, ze względu na zwiększoną zawartością gazu kondensatu jest stosowany proces rowerowej. Gaz jest pompowany do zbiorników, a tym samym zwiększenie skroplin. Pozwala to na maksymalne podbicie do powierzchni istniejącego zbiornika kondensatu i znacznie zmniejsza straty.

W polu „Cel” Wuktył wzmocnionej kondensatu do dziś pozostaje ona ważna, ponieważ znaczne ilości rezerw kondensatu pozostaje w zbiorniku.

Zapasy „w polu” Urengoy

UGM zastrzega geologicznych szacuje się na 16 bilionów m3 gazu ziemnego. Kondensacja zachodzi prawdopodobnie są 1,2 mld ton.

aktualna pozycja

Do tej pory „Urengoy” pola, liczba odwiertów operacyjna wyniosła 1300. prawa przyznane należą do LLC „Gazprom górniczego Uriengoj”. Jest filią PJSC „Gazprom” (100% udziałów). Pod koniec 2008 roku wielkość produkcji gazu firmy przekroczył 6 bln m. Ten rekord świata figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa Rosji.

perspektywy

Operacja „w Urengoy” pola w niedalekiej przyszłości wiąże się z rozwojem depozytów Achimov. W 2011 roku ośrodek badawczy „TyumenNIIgiprogaz” LLC realizowany schemat procesu. W dokumencie określono strategię rozwoju i uwzględniać interesy wszystkich użytkowników podglebie. Dokument przewiduje od 2015 do 2017 roku, stawiając kolejne trzy miejsca Achimov. Kondensat produkcji przez 2024 na wszystkich stronach wzrośnie do projektu figury, t. E. w wysokości 10,8 miliona ton rocznie. Obliczona objętość gazu wytwarzanego 36,8 miliarda m3 na Oczekuje lat do osiągnięcia 2024 MU. Przewidywany maksymalny poziom oleju jest ponad 11 milionów ton rocznie.

Wkład „VNIPIgazdobycha”

Pole „Urengoi” ma wielkie znaczenie dla gospodarki rosyjskiej. W tworzeniu ogromnego skomplikowanej produkcji gazu UGM odgrywa ważną rolę „VNIPIgazdobycha”. Nowa technologia projekt, opracowany unikalny system rozwoju zarządzania projektami złóż ropy naftowej i gazu zostały opracowane dzięki długotrwałej pracy naukowców i projektantów.