456 Shares 1019 views

Hrizalidokarpus: opieka w domu, zdjęcia

Tajemnica domu komfort to nie tylko meble, jego prawidłowe ustawienie, wystrój wnętrz i pielęgnowane. Nawet tępych kwiaty doniczkowe atmosfera może przekształcić się nie do poznania. Rośliny mogą dać poczucie ciepła, spokoju i radości.

Prawdziwy klejnot kwiat kolekcja hrizalidokarpus. W domu opieki dla nich nie wymaga wiele wysiłku, a jego spektakularny liści stanie zadowolić oko nawet najbardziej wymagającego miłośnika doniczkowych.

ojczyzna hrizalidokarpusa

W naszym kraju, to palma – egzotyczny gość. Siedlisko jego naturalnym siedliskiem jest w Oceanii, na Madagaskarze i tropikalnej Azji. W naturalnych warunkach wysokość hrizalidokarpusa może wynosić do 9 m, a średnica pnia -. 25-30 cm, Palma należący do rodziny arekovoy (Arecaceae) tak, czasami roślina jest dalej nazwą „areca”. Nazwa „hrizalidokarpus” w grece oznacza „złoty owoc”, i to całkiem słusznie – na łodygach z palmy w ich naturalnym środowisku pojawiają się żółte owoce.

Hrizalidokarpus. Opieki w domu

Egzotyczne rośliny w naszych domach nie są już rzadkością. Najbardziej dostosowane formą palmami dla hodowli domu hrizalidokarpus żółtawego. Jest również nazywany „hrizalidokarpus lutescens”. Opieka w domu tej rośliny nie jest trudne.

Dlatego Palm zdobył wielu fanów, a jej bujne krzaki ozdobić obszerne domach, biurach, miejscach publicznych. Podobnie jak wielu w tropikach, jak Areca roślin, hrizalidokarpus, opieka w domu, dla których zakłada pewne specyficzne potrzeby większej uwagi.

Warunki korzystania z treści roślin

Jednym z podstawowych wymogów, które muszą zostać spełnione, aby rozwijać się piękną i zdrową palma – oświetlenie wysokiej jakości. Dla tego ideału południowe okna w domu. Ale jasne światło słoneczne, szczególnie w okresie letnim, hrizalidokarpusu przesadzaj. Od południa kwiat lepiej chronić przed bezpośrednim działaniem promieniowania. Gdy podrosną rośliny mogą być uporządkowane w garnku i na mniej oświetlonej stacji. Dorosły palma jest łatwo tolerować półcieniu. W doniczce powinna rosnąć hrizalidokarpus? Opieka w domu wiąże się z całkowitą eliminację przeciągów i roślin przed przegrzaniem. Czynniki te są szkodliwe dla liści i systemu korzeniowego drzew.

Temperatura optymalna dla dobrego rozwoju jest 20-25 stopni. Ale nawet wtedy, gdy termometr spada do 18, palma, nie zginie. Jednak wzrost w takim środowisku będzie trwałe. Podlewanie odbywa się w miarę potrzeby i w żadnym wypadku nie powinny być nadmierne. System korzeniowy nie może tolerować uwilgotnienia. Należy zachować ostrożność do miski doniczki z rośliną nie miał wilgoci. Aby wyeliminować zanieczyszczenia wody z kranu do nawadniania jest niezbędne do filtrowania lub osiedlenie się przez kilka dni.

Co jeszcze musi hrizalidokarpus żółtawy? Opieka w domu musi koniecznie wiązać zwilżenie liści, szczególnie w okresie letnim. Z pomocą rozpylacza może rozpylać zielonej części dłoni co 3-4 dni. Rośliny dorosłych może zorganizować prawdziwy prysznic, ale z ostrożnością, tak aby strumień nie łamie łodygi. Nadmiar wilgoci na liściach zostać usunięte.

Jak przeszczepić hrizalidokarpus

Ta palma ma dość silny system korzeniowy, więc przeszczep młode rośliny powinny być wykonywane co roku. Hrizalidokarpus dość bolesne ruchy tej procedury. Dlatego najlepiej jest dokonać przeszczepu przez rośliny podczas manewrowania doniczkowy zastąpiony drenaż i napełnić ziemię. Dorosłe osobniki mają zostać przeszczepione nie więcej niż raz na 3 lata. Optymalny termin – marzec-kwiecień.

Lepiej jest kupić Garnek, który będzie czuć się komfortowo się hrizalidokarpus. Pielęgnacja polega na wysokie wymagania w mieszaninie torfu, które będą uprawiane dłoni. Jest to bardzo ważne, jakość kanalizacji. Woda stojąca jest szkodliwy dla roślin, a więc optymalny skład jest mieszaniną pumeks, kory sosnowej, kamyki, próchnica, torf, węgiel drzewny. Fit i gotowy do zakupu podłoża do uprawy palmy z kwiaciarni.

reprodukcja

Hrizalidokarpus w domu hodowli kierowana propagowane przez nasiona i kiełki korzeniowych. Wegetatywny podział systemu korzeniowego występuje niezależnie od pory roku. Procesy są blisko głównej łodygi. Nie jest konieczne stosowanie do namnażania frajerów mniej niż 30 cm wysokości – zakład będzie ból przez długi czas. Nadaje się do przeszczepu jest konieczne, aby oddzielić go od rodzica korzenia z ostrym nożem, uważając, aby nie uszkodzić bagażnik. Dzięki nowej ucieczki chcesz usunąć wszystkie liście i miejsce cięcia na głównej zakładu do wyschnięcia na dwa dni, traktując grzybobójczego.

System frajerów pierwszy, też muszą być przetwarzane przeciwbakteryjny lek, a następnie stymulatorowych kibicowania. Kibicowania łodygi posadzone w podłożu gruboziarnistego perlitu lub piasku. Optymalna temperatura dla wzrostu i dobrej ukorzenienia roślin – 27-29 C. Należy pula jest lepiej półcień. Okres ukorzenienie jest około trzech miesięcy. Gdy roślina zaczyna budować dużo zieleni, może być przeszczepione do zalewania gleby dla palm.

Może być uprawiana z nasion oraz dłoni. Hrizalidokarpus, opieka w domu, dla której nie jest trudno w tym przypadku wymaga więcej cierpliwości. Aby rozpocząć nasiona moczy się przez dwa dni w ciepłej wodzie. Po tym, że są gotowe do sadzenia w łatwy zalewania gleby. Pędy pojawią się nie wcześniej niż 12-16 tygodni, z zastrzeżeniem temperatury, wilgotności i światła. Optymalna temperatura dla sadzonek 20-25 stopni. Garnek z sadzonek powinny być dobrze oświetlone. Palm przeszczepione młody jak to możliwe po pierwszy arkusz jest utworzony.

posypanie

Za rozwój i spektakularny wygląd dłoni będzie musiał nawożenie. Ponadto, silne roślina jest bardziej odporna na choroby. W tym celu należy dopasować normalny nawóz dla roślin wewnątrz pomieszczeń lub mineralnych dla roślin ozdobnych liściastych. Nawożenie odbywa się od późnej wiosny do wczesnej jesieni z częstotliwością raz na dwa tygodnie.

Choroby i szkodniki

Hrizalidokarpus podatna na infekcje grzybicze i zgnilizna korzeni. Głównym objawem choroby roślin – plamy lub pasma czerwonego, brązowego, a nawet czarny, otoczony żółtego granicy, stwierdzono całą długość blaszki liścia. Wygląd dłoni znacznie się pogorszyła. Jeśli roślina jest nieleczona, plamy zlewają się ze sobą, a ona umiera. Do leczenia i zapobiegania jakimkolwiek odpowiednim środkiem grzybobójczym jest sprzedawany w kwiaciarni. Ponadto, roślina może być zakażony przez szkodniki: wełnowce, mączliki, czerwce, roztoczy pająka.

Oto hrizalidokarpus wymaga opieki w domu. Szkodniki zdjęcia można zobaczyć na forach literatury lub kwiaciarni. W celu zapobiegania chorobom grzybów i szkodników zaleca się, aby usunąć z wysuszonych liści i roślin pereuvlazhnyat.

rozkwit

Niestety, nawet przy najbardziej wnikliwej opieki w hrizalidokarpus domu nie kwitną. Ale nawet bez tej palmy staną się prawdziwą ozdobą wnętrza domu, aw osobistej opieki nie wymaga wiele czasu i specjalnych umiejętności.