652 Shares 3303 views

Co to jest format AAC?

Do tej pory w formacie AAC nadal nie osiągnęło masową dystrybucję nośników dźwięku, jednak liczba parametrów jest lepszy od wszystkich obecnych rodzajów kompresji dźwięku, a więc godne naszej uwagi.


Co to jest?

Zaczniemy od definicji: format audio AAC jest zastrzeżony plik audio (opatentowany) jeden kompresji. Jednocześnie ma ona mniejszą utratę jakości podczas kodowania niż MP3 na tych samych warunkach przepływności. Ponadto, AAC-Format jest szerokopasmowy algorytm kodowania audio, który wykorzystuje dwa główne zasady kodowania, aby znacząco zmniejszyć ilość danych wymaganych do przesyłania wysokiej jakości cyfrowego dźwięku. To rozwiązanie jest uważane za jedną z najwyższej jakości, sprzedawane ze stratą technologii kompresji. Format obsługuje większość nowoczesnych urządzeń, nawet przenośne. Należy zauważyć, że dzwonki w formacie AAC można kupić w sklepie iTunes Store, w tym sklepie są muzyka, sprężone wyłącznie za pomocą decyzji. Należy również powiedzieć, że format AAC pierwotnie stworzony jako następca MP3, które mogą zapewnić lepszą jakość kodowania. Decyzja ta została opublikowana w 1997 roku jako nowy, 7, część rodziny MPEG-2.

Zasada działania

Podczas kodowania tego typu, następujące procesy: niewidoczne elementy sygnału, oczyszczano z zakodowanego sygnału audio, redundancji. Następnie dane są przetwarzane zgodnie ze sposobem według MDCT ich złożoność. Na następnym etapie kody zostaną dodane do skorygowania różne błędy wewnętrzne. Wreszcie, sygnał jest transmitowany lub zapisane.

Wszystkie dane

Co ciekawe, AAC-Format ma częstotliwość próbkowania pomiędzy 8-96 kHz i liczby kanałów w przedziale 1-48. MP3 Hybrid wykorzystuje zestaw filtrów. To odnosi się do Zmodyfikowana dyskretna transformacja kosinusowa kolei AAC przy zwiększonym tempie „okna”, który osiąga 2048 punktów.

Tak więc, AAC dużo bardziej nadają się do kodowania strumienia audio zawierającego złożone sygnały impulsowe i kwadratowe fali, w porównaniu z MP3. Format zyskał możliwość dynamicznego przełączania w długości bloku MDCT w zakresie 2048-256 punktów. Jeżeli istnieje krótkoterminowa lub jednozmianowa, używane „okienko” mały na 256 punktów w celu uzyskania lepszej rozdzielczości. W tym przypadku, wartość domyślna to 2048-punkt „okno” duże, aby zmaksymalizować efektywność kodowania. AAC ma szereg zalet w porównaniu ze zwykłymi MP3. Wśród nich należy wymienić: realizację wielu kanałów audio (do 48) znaczącej wydajności kodowania w warunkach stałej i zmiennej prędkości bitowej i częstotliwości próbkowania mieszczącej się w zakresie od 8 Hz do 96 kHz (MP3 ta wynosi od około 8 Hz do 48 kHz) i bardziej elastyczny specjalny tryb zwany Joint stereo. Jeśli chodzi o rozwiązania „AAC +” – kodek, który skupia się na pracy z niską przepływnością. Jest to połączenie SBR i AAC LC, a tym samym osiągnięcie dobrego dźwięku już w przedziale 32-48 kbit / s.