362 Shares 1226 views

Lydia Smirnova: filmografia, życiorys i życie prywatne (foto)

Lidiya Nikołajewna Smirnova (1915-2007) – słynny aktorka kina i teatru, Ludowy Artysta ZSRR, Nagrody Państwowej ZSRR. Większość radzieckie widzowie pamiętają takie filmy Lidii Smirnovoy jak „w”, „Detektyw My Love”, „Carnival”, „Powrót syna.” Nie mniej popularne były takie filmy jak „Wesele”, „Bal'zaminova komików Shelter” i wielu innych.


dzieciństwo

Lydia Smirnova, biografia, które zostaną opisane w tym artykule, urodził się w 1915 roku w Tobolsku. aspirująca aktorka matka zmarła, gdy miała zaledwie 4 lata. To wydarzenie zostało poprzedzone innej tragedii: 9-miesięcznego brata, Lida upadł na kamienną podłogę, uderzył głową, która doprowadziła do śmierci chłopca. Matka nie mogła wytrzymać i oszalał, a następnie zmarł. Następnie Lydia Smirnova utracone i ojcem. Gdy rozpoczęła się wojna domowa, poszedł do przodu i walczył po stronie białych. Dziewczynka pozostawała pod opieką Piotra (brat ojca) i jego żony, Maroussi. Potem przyszła wiadomość o śmierci ojca, a Lida pozostało sierotą. Oto jak wspomina wydarzenia: „Fakt, że etap-I dowiedział się dopiero po ukończeniu studiów. Mój wuj i ciotka miała dwoje dzieci. Piotr pracował jako księgowy, a Maroussia prowadził gospodarstwo i zaangażowany w naszej edukacji. Potem przeniósł się do Moskwy, ale życie w mieście, okazało się trudne. "

młodzież

W szkole, Lydia Smirnova nie studiował bardzo pilnie. Jej wykroczenia stale omawiane przez nauczycieli. Jedna dziewczynka bawiła się z chłopcami w klasie i przypadkowo rzucił stołek przy oknie. Upadła na głowie mężczyzny przechodzącego przez. Uraz był poważny, a przechodzień, powiedział policji. Został pilnie zwołane przez Radę Nauczyciela, która zdecydowała się wykluczyć ze szkolnej Lidy. Następnie jednak, decyzja ta została przewrócił się, a ona pozostała w szkole. Po ukończeniu siedmiu klas, przyszła aktorka zdecydowała się pójść na studia, a potem stał się asystent laboratoryjny w Urzędzie przemysłu lotniczego. Wieczorem w tym samym czasie Lida uczęszczał na wykłady w Instytucie Lotnictwa. W pełnym wymiarze czasu, nie mogła zrobić z powodu braku funduszy.

wiek dojrzały

W 1932 roku, Lydia Smirnova, którego biografia jest znany wszystkim fanom jej pracy, opuszcza dom. Powodem tego było to, wydaje się, bagatela – przyszłość aktorka została porzucona na podłodze słoik z prosa. Widząc to, ciotka rzuciła się na Lido z pięściami, a dziewczęta filiżanka cierpliwości był pełny. Następnego dnia powiedziała mi o tej sytuacji do swojego szefa. Poszedł na spotkanie Lydia: zważywszy na celu przyznania jej trzysta rubli, a zamówione przez Smirnova małym pokoju. W ten sposób rozpoczęła się jej dorosłe życie.

małżeństwo

W tym samym roku, Lydia Smirnova żonaty 27-letni dziennikarz Siergiej Dobrushina. Aspirującego aktorka spotkała się z nim na wyjazd na narty. Według wspomnień Smirnova wróciła z przyjaciółmi na bazie narciarskiego. Aby sprostać ich była inna grupa narciarzy, który zamyka młodego przystojnego faceta. Lida złapany oczy na mnie, a potem spojrzał i udał się bezpośrednio do siebie. Miesiąc później, szczęśliwa para z okazji ślubu.

instytucja teatralna

Niespodziewanie dla wszystkich Lydia Smirnova, biografii, które mogą służyć jako przykład do naśladowania, lewy 2 roku Instytut Lotnictwa i złożone w trzech teatralnej instytucji: szkoły Wachtangowa, uniwersytet i szkoła-studio w Teatrze Kameralnej. Zajęło wszędzie, ale ich wybór Smirnov zatrzymał się na ostatniej wersji bliskość do domu. Szkoła prowadzona przez Aleksandra Tairow. Kiedy Lida ukończył studiów, on zaproponował jej miejsce w swoim teatrze. Należy zauważyć, że takie zaproszenie otrzymało tylko dwóch studentów z kursu. Teatr komora była w tym czasie bardzo popularne, a Smirnova zaproponował główną rolę w filmie „My Love”. Lydia i wybrał film. W teatrze, udało jej się zagrać tylko w sztuce „arystokratów”. Po tym, Izba poszedł na trasie, a Lidia Smirnova, zdjęcie które są tutaj, na początku kariery aktorskiej.

Początki kariery

„Nastenka Ustinova” – to pierwszy film, w którym zagrała epizodyczną rolę w 1934 r. Prawdziwa kariera zaczęła Lidy z obrazem „My Love”. Po premierze filmu w kinach uroczy Shura zatopiony w sercach i umysłach wielu widzów. Można powiedzieć, że aktorka gra sama. Shura w Lidzie, był pełen optymizmu, energii i wiary w lepszą przyszłość. Po premierze filmu Smirnova wspominał: „To był najszczęśliwszy dzień. W Leningradzie i Moskwie, moje portrety wisiały wszędzie. Od stoczni przyszedł utwory napisane dla filmu Dunayevsky. Uznali mnie na ulicy i nazywa Shura, nie Lida. Autografy i napisał wiele listów. " Lydia Smirnova, życie osobiste , które przeszedł w momencie zmiany, aby być szczęśliwym. Stała się romans z kompozytorem Isaakom Dunaevskim obrazu. Kochankowie spotkali się w trzypokojowym łazienką Izaaka w hotelu „Moskwa”. Trwało to przez cały okres strzelaninie, która trwała kilka miesięcy. Następnie Lydia miała aborcję. Niestety, potem nie mogła już zajść w ciążę. Dlatego, aby poinformować aktorek kreatywność fanów, którzy szukają informacji na temat „Lydia Smirnova, dzieci” – miała nie je.

nowy Hotness

Na początku 1940 roku, aktorka poszła do Jałty na wykonywaniu zdjęć „w przypadku wulkanu”. Codziennie Dunaevskii Lydia wysłał telegramy i listy. I choć Isaac na to przegapić, Smirnova mają nowe hobby. Zakochała się Valeria Ushakova, który pełnił funkcję kapitana na statku „Kuban”. Ich spotkania odbywały się w ścisłej tajemnicy i trzymane w tajemnicy przed Evgeniya Shnaydera (reżyser filmu). Powieść ta była znana tylko kilku aktorów, którzy pomogli i miłości. Jednak, gdy w sali Lydia niezapowiedzianych osób pochodziło z komisji przesiewowych i Ushakov musiał zejść z okna na powiązanych arkuszy. Dunaevskii nadal tęsknią za Smirnova i wysłać jej telegram, a po powrocie aktorki oferowane dłoń i serce. Lydia odmówił.

Wojna i śmierć małżonka

Kiedy zaczęła się wojna, Siergiej Dobrušin (mąż aktorki) poszedł do przodu. Tymczasem Lydia Smirnova, którego filmografia obejmuje więcej niż kilkanaście obrazów, mieszkałem w Moskwie i był zajęty filmowanie w walce kinosbornikah. W nocy, ona gaśnie bomby zapalające. Z biegiem czasu, ze względu na jego popularność, była w stanie przyjść do męża do przodu i przytrzymać go przez 3 dni. Wkrótce potem zmarł Siergiej pod Smoleńskiem. Aktorka wstrząśnięty śmiercią małżonka. Umieść swoją pracę – „Mosfilm” – ewakuowano do Ałma-Aty. Tam, Lydia zaczęła szukać przychylność Vladimir Rapoport (operator) i Friedrich Ermler (reżyser). Aktorki musiał głodować. Raz, kiedy Lidiya Smirnova i Wiera Marecka siedziała w tym samym pomieszczeniu, udali Ermler. Przyniósł 2 jajka i olej lampy. W następstwie Rapoport przyszedł i dał 30 jaj ze swoich racjach. Marecki powiedział: „A jak myślisz? Friedrich będzie nosić cały czas na 2 jajka, i Vladimir da wszystko, co ma! "

Choroba i nowe małżeństwo

W Ałma-Acie, Smirnova Lidiya (aktorka teatralna i filmowa) prawie umarł na tyfus. Kiedy poszła do poprawki, Rapoport otoczyła ją opieką i uwagą: eksportowanego w górach i deklaracją miłości. Wiele lat później, Lydia wspominał: „Po mnie tak wiele osób próbuje osiągnąć wzajemność i tylko jeden naprawdę zależało, wiedząc, jak bezbronne i spokoju.” Wkrótce aktorka wyszła za niego i żył z Władimirem aż do śmierci w 1975 roku.

Filmy wojenne

Okres wojenny był bardzo owocny w twórczej kariery Smirnova za. Temat testowy w czasie wojny, heroizm, nieodwracalna utrata kobiet i odporność w wykonywaniu swoich bohaterów wrażeniem całego kinomanów radzieckich. W 1941 roku przyszedł dwa filmy z jej udziałem: „Two Friends” i „Czekamy, aby wygrać.” Aw 1942 roku otrzymała główną rolę w filmie „człowiekiem od naszego miasta.” W 1943 roku były trzy kolejne filmy: „native Coast”, „Brak” i „To chroni ojczyznę”. „Batalion Morski” – kolejny obraz wojskowa 1944, co udało się wycofać Smirnova Lidiya. Aktorka wyglądała na nią idealnie.

Lata powojenne

Po wojnie, Lydia nadal regularnie pojawia się w filmie w rolę bohaterskich kobiet. Ponadto, nie było obce ról postaci, w szczególności negatywne. Na przykład, zagrała prostytutkę Beit Flossie w 1953 roku w filmie „Srebrny Pył”. Osobno chcę wspomnieć obraz „siostry” Lidii Smirnovoy, wykonane w 1957 roku. Role-Nasty Bugs zostać aktorką jeden z najbardziej ukochany. W 1964 roku dostała rolę swata w słynnej „małżeństwa Bal'zaminova”. W tym samym roku zagrała Lydia „Witamy” lekarskim i Duska sprzedawczyni w cyklu filmów Aniskina. Ciekawostka – na początku 1950 roku, kiedy przemysł filmowy był w kryzysie, Smirnov chciał zmienić zawód, a nawet zaczął uczyć stanowisko przewodniczącego kołchozu. Jednak miłość do kina był silniejszy.

Regularne powieści i nowa rola

W 1953 roku, na planie Kisłowodzk aktorki Zakochałem się z reżyserem Michaelem Kalatozova. On zaproponował jej rolę w swoim filmie „prawdziwych przyjaciół”. Lydia odmówił stawienia się, a jego miejsce zajął Lilia Gritsenko. Odmowa aktorka nie miała wpływu na relacje z dyrektorem, a oni nadal spotkać. Kałatozow zgniatać, a nawet zaproponował Smirnova usankcjonować związek, który opuścił potem do Gruzji. Jednak w życiu Lydia ma innego mężczyznę – dyrektor Konstantin Voinov. To właśnie on zaproponował aktorce kluczową rolę w swoim filmie „Siostry”. Ich romans trwał prawie 40 lat. Jednak to nie powstrzymało aktorka rozpocząć nowy związek. Kolejny wybrany Smirnova został dyrektorem Leo Rudnik. To był najbardziej burzliwy Roman Smirnovoy, który usłyszał daleko poza ośrodka aktora. Z powodu tej kopalni został wydalony z partii komunistycznej. Tymczasem Voinov dał aktorce możliwość pracy w nowej roli dla niej i zaczął grać Smirnova bohaterki wiekowych. W swojej książce, Lidia napisała: „Jestem bardzo lubiący Konstantyna, ale miałem męża (nieformalny małżeństwa), który czekał w domu. Musiałam wynająć pokój i żyć podwójnym życiem. Warriors rzucił dla mnie żoną i córką, a ja zdradziłem go, mówiąc, że nie mogę zostawić śmiertelnie chorego męża. Rapoport był w centrum raka z rakiem żołądka. Lekarze dali lek, sesje napromieniowaniu została wykonana, ale wynik został zwolniony, ponieważ nie byli w stanie pomóc bardziej niż cokolwiek innego. "

ponownie wdowa

Rapoport zdiagnozowano w 1962 roku w Instytucie Sklifosovsky, gdzie leżał w ogólnym oddziale z 17 pacjentów. Następnie Smirnov poprosił o pomoc od starszych kolegów, ale nie otrzymała odpowiedzi. Lydia następnie udał się do Komitetu Centralnego, ale to nie pomogło. Urzędnicy nie wydaje się, aby usłyszeć jej prośbę. Następnie Lidia postanowił poddać swoją kartę członkowską do jednego z liderów Komitetu Centralnego. Rapoport został natychmiast przeniesiony do MC szpitala KPZR. Dzięki opiece i staraniom żony, Vladimir mieszkał przez 13 lat i zmarł w czerwcu 1975 r. Na rok przed śmiercią uczynił dar Smirnova 60 lat – rolę w drugim filmie z serii obrazów Aniskina.

Lydia wspominał: „Vladimir zawsze kochał i chronione mnie jak ojciec lub matka. I tylko dał mu kłopotów, niepokój i powód do zazdrości. Myślę, że wybrał już nie trzeba – aby stracić mnie lub być ze mną i pogodzić się z pewnymi ograniczeniami. Otoczenie powiedziano mi, że suka i męka tego świętego człowieka. A co z osobą, do której łatwiej było … Ci, którzy żyją z kimś kochasz albo ktoś, kto nadal żyje z niekochany? Jednak był zbyt chory i nie mogłem go opuścić. Byłoby natychmiast zabił go. "

Mimo wszystko, aktorka Lidia Smirnova, którego życie osobiste było bardzo burzliwe, nadal aktywnie usuwa się 70-80 lat. W 1981 roku jej postać zdał egzamin na Iriny Muravovoy w „Carnival” filmu.

Okres postsowieckich

Smirnov – jeden z niewielu radzieckich gwiazd filmowych, które zdarza się pojawiać w filmach postsowieckich. W 1990 roku brała udział w pięciu scen, aw 2000 roku – nawet w czterech. Nawet w starości Smirnova był bardzo aktywny i energiczny. Była członkiem zarządu Związku Operatorów i National Academy of Motion Picture Arts, zaangażowanych w działalność społeczną, a wiele udał się do Rosji.

hobby

Lidia był bardzo czuły i entuzjastyczny człowiek, a to dlatego, że często prosił o pomoc. Smirnow był zbiór lalek w tradycyjnych strojach, który zajmuje całą ścianę jej mieszkaniu. Kochała pokazać jej goście. Więcej aktorka lubił tenisa, jazdy konnej, slalom kajakiem, słuchanie muzyki klasycznej i poszedł do baletu.

śmierć

Lydia Smirnova zmarł w Moskwie w 2007 roku po długiej chorobie. Została pochowana obok męża na cmentarzu Wwiedienskiego. O życiu aktorki nakręcił film dokumentalny.