274 Shares 6355 views

Fungicyd "Ridomil Gold": instrukcje użytkowania, real

Aby chronić rośliny przed różnego rodzaju chorobami grzybowymi, stosuje narzędzia, zwane fungicydów. Jednym z najczęściej stosowanych leków tego typu jest „Ridomil Gold”. Instrukcje dotyczące korzystania z jego niezwykle prosta. Zakupiono z proszku detalisty rozpuszcza się w wodzie, po czym obróbka przeprowadzana jest przez opryskiwanie roślin. Oczywiście, przy stosowaniu leku „Ridomil Gold”, a także stosowanie innych środków chemicznych, konieczne jest, aby postępować zgodnie z zalecaną dawkę, a także zgodne z osobistych środków bezpieczeństwa.


Opis preparatu

„Ridomil Gold” – działanie kontaktowe fungicyd układowy, sprzedawany w postaci proszku lub dyspergowalnych w wodzie granulatów. Jego główne działanie składników czynnych metalaksyl (8%) i mankozebu (64%). Pierwsze działania systemu, czyli przenika do tkanek roślin, zapewniając pełną ochronę wszystkich części, z korzeniami, a kończąc na owocach.

Metalaksyl osadza się na powierzchni liści i łodyg. To podwójne zabezpieczenie zapobiega ponownemu rozwojowi grzyba w wyniku adaptacji do chemikaliów.

Lek „Ridomil Gold” odnosi się do drugiej klasy niebezpieczeństwa dla ludzi i trzeci dla pszczół. W żadnym wypadku nie można zapobiec przedostaniu się do wód powierzchniowych, gdyż ryba on działa destrukcyjnie.

Co może być używany?

Najczęściej lek „Ridomil Gold”, instrukcje użytkowania, które będą rozpatrywane przez nas poniżej, jest stosowany w celu zapobiegania:

  • zaraza i wczesna rdza pomidorów lub ziemniaków,

  • mączniak rzekomy ogórka i cebuli,

  • mączniak rzekomy winogron.

Bardzo skuteczny „Ridomil Gold” jest Peronosporales grzybami. Z mączniaki nie jest używany.

"Ridomil Gold" dla pomidorów. Eliminując niebezpieczeństwo zarazy

Czynnikiem sprawczym tej niebezpiecznej choroby jest grzyb Phytophthora infestans. Zainfekowane rośliny natychmiast pokryte brązowymi plamami-brązowy, a owoce i korzenie zaczynają gnić. Rozwój choroby jest zwykle prowokują długotrwałych deszczach w ciepłej pogody. Phytophthora wyleczenie jest niemożliwe. Straty plonu w zainfekowanych działek łóżka i może osiągnąć 50% i powyżej. Aby uniknąć zakażenia, w deszczowe lato powinno się stosować leku „Ridomil Gold”. Jego zastosowanie w większości przypadków gwarantuje pełne bezpieczeństwo upraw.

Niebezpieczeństwo pleśni

Choroba ta jest uważana za najbardziej niebezpieczne dla ogórków i trudny. Dlatego, jego środki zapobiegawcze, aby podjąć powinny być obowiązkowe. Pierwsze oznaki pleśni lub mączniaka rzekomego, która objawia się w okresie kwitnienia ogórków i innych dyniowatych. Liście roślin na górnej stronie objętej żółte plamy oleiste, a na dole – fioletowy kwiat. Wraz z rozwojem płytek chorobą zaczyna się kruszyć i wysuszyć.

Na porażonych roślin rozwijać bardzo mało Zelentsov. To znacznie pogarsza ich walory smakowe.

Objawy mączniaka rzekomego

To straszna choroba może zniszczyć całą uprawę winogron w ciągu kilku dni. Jak ogórki, liści winorośli najpierw pokryte oleistej żółtej powłoki w górnej i dolnej części grzybni i następnie wysuszyć i odpadać. Skórki winogron dotkniętych kurczyć. W rezultacie, biorą w kształcie gruszki. Nie tylko pleśń już dojrzałe jagody. „Ridomil Gold” powinien być stosowany w celu zapobiegania takim kłopotów, i. Aplikacja dla winogron jest uważane za bardziej skuteczne niż tradycyjne cieczy Bordeaux.

Zalety leku

Główne zalety „Ridomil Gold” środki obejmują:

  • Skuteczność profilaktyki, nawet w warunkach wysokiego ryzyka choroby,

  • Maksymalna kontrola infekcji w okresie aktywnego rozwoju kultur,

  • długotrwałą ochronę wszystkich części rośliny.

Warunki korzystania z „Ridomil Gold” produkt

Hodowane fungicyd w wodzie w proporcji 25 g na 10 litrów wody (w szczególnych przypadkach, – 50 g na każde 10 litrów). Roztwór roboczy odpowiednim stężeniu, zarówno do zapobiegania Phytophthora oraz mączniaka rzekomego i mączniaka rzekomego. Zastosowanie rozcieńczony „Ridomil Gold”, instrukcje użytkowania (opinii na temat tego leku patrzymy nieco dalej), który obejmuje kilka prostych kroków trzeba natychmiast. Sklep nie może zostać rozwiązany.

Opryskiwanie przeprowadza się tylko w suchym i bezwietrznej pogodzie. W godzinach popołudniowych w obróbce cieplnej rośliny nie mogą. Jest to najlepiej spryskać je rano lub wieczorem.

W przypadku, gdy ten sam lub następny dzień zaczyna padać, powtórzyć leczenie nie jest konieczne. Mankozeb przenika do tkanki roślin w ciągu pół godziny po oprysku. Tworzy się na powierzchni liści i łodyg metalaksylu folia jest bardzo odporna na wilgoć.

Przy suchej pogodzie powtarzające natryskiwanie psiankowatych, dyni lub winogron spędzają średnio 10-20 dni, podczas deszczowej – 8-10 dni. W okresie wegetacji zabiegi profilaktyczne wykonywane 2-3 razy.

Szczególnie skuteczne „Ridomil Gold” w okresie od kiełkowania do kwitnienia roślin, to znaczy, gdy boom masa zieleni.

„Ridomil Gold”: instrukcje użytkowania

Wymieszać tego leku z innymi środkami chemicznymi nie jest zalecane. W najbardziej skrajnym przypadku pozwoliło na jednoczesne korzystanie z kompozycji o lub obojętne lub kwaśne. W związku z tym, przed zastosowaniem, aby uniknąć mieszania się z pozostałości z pomocą wszelkich środków tryskaczy powinna być demontowane i spłukać wszystkie jego części.

Po wykonaniu tej czynności, wlewa się do zbiornika trochę ciepłej wody i wlewa się do odpowiedniej liczby narzędzi „Ridomil Gold”. Jego stosowanie daje dobry efekt tylko w przypadku dokładnego wymieszania. Po całkowitym rozpuszczeniu proszku lub granulatu w zbiorniku, przelewa się z resztek wody.

Przed natryskiem obowiązkowe noszenie gumowe rękawice, maski przeciwpyłowe i specjalnie zaprojektowane dla takich okazjach ubrania. Natryskiwanie nie trzeba wytwarzać dokładnie ściśle przed wiatrem.

W wyniku przetwarzania liści i łodyg roślin powinny być równomiernie zwilżone. Pozostawić roztwór przepływa w dół do podłoża jest wysoce niepożądane.

Tu, w ten sposób i stosowane „Ridomil Gold”. Instrukcja użycia ogórków i pomidorów nie różni się od metod użyć do winogron. razy mała różnica nie tylko czeka. Ale później w tej sprawie.

Co należy wiedzieć?

„Ridomil Gold” – przygotowanie zbyt bezpieczny dla środowiska. Ponadto, jak wspomniano w tym artykule, zawiera substancję, która przenika w głąb tkanki. Dlatego najnowsza zapobiegawczy oczyszczalnia powinna być przeprowadzona nie później niż dwa tygodnie przed zbiorami. W tym czasie wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte z owoców i roślin okopowych.

Jak przechowywać?

Jak wydana „Ridomil Gold” w granulatów, proszków i niskich temperaturach, nie boi. Jednak w zimie jest nadal konieczne, aby utrzymać się na ulicach i we wnętrzach. Jeśli w opakowaniu zamoczenia, lek może być zagęszczona i tracą część swoich właściwości użytkowe.

Specjalnych zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas przygotowań do przechowywania „Ridomil Gold” nie jest wymagane do wykonania. Zarówno granulat lub proszek są wyłączone.

Jego użyteczne cechy, według producenta, to fungicyd jest w stanie utrzymać przez trzy lata od daty produkcji.

Recenzje przygotowania

Chałupników, już czas, aby wypróbować ten cudowny lek, w rzeczywistości jest to bardzo chwalić. Według większości rolników „Ridomil Gold”, instrukcje użytkowania, które zbyt wiele kroków w sobie nie zawiera, korzystnie w porównaniu z wielu funduszy importu i krajowych, w tym tej samej kategorii cenowej. Pomimo faktu, że producenci umieszczając ją wyłącznie jako narzędzia zapobiegawczego, wielu właścicieli podmiejskich do sukcesu i używać go jako leczenie. Oczywiście, wpływ zarazy Phytophthora lub części roślin, on nie odzyskać. Jednak znacznie spowalnia choroby i zapobiec jego rozwoju, co powoduje, że rolnik to okazja, aby uratować przynajmniej część upraw.

Długotrwałe działanie ochronne (10 dni) – jest także to, co odróżnia lek „Ridomil Gold”. Recenzje udowodnić. Oprócz tego i pochwalił go za to, że działanie zapobiegawcze w swoim wniosku przejawia się nie tylko w istniejących częściach rośliny, ale również do odrastają później.

konsumpcja produktów

Tak więc, mamy ze sobą znalezione, że jest lekiem „Ridomil Gold”. Instrukcje, komentarze o tym – to było omawiane przez nas szczegółowo. Jednak informacje na temat stosowania tego leku byłaby niepełna bez określenia dokładnych terminów oczekiwania i przepływu roztworu roboczego. Te informacje można znaleźć w poniższej tabeli. Zasady te stosuje się do 25 g roztworu na 10 litrów wody. Ostatnio winogrona natryskowe ( „Ridomil Gold” nadaje się do tego celu, jak to możliwe) produkowane bezpośrednio po kwitnieniu. Zapobiegnie to gromadzeniu się szkodliwych substancji w dojrzałych jagód.

kultura

choroba

Natężenie przepływu (l / ha)

Okres między zabiegami (dni)

wielość

pomidory

Wczesna zaraza, zaraza

300-500

10

4

ogórki

peronosporosis

800

5

3

cebule

300-500

15

3

winogrona

pleśń

800-1000

21

4

ziemniaki

Wczesna zaraza, zaraza

300-500

14

3

Tu, w ten sposób i stosować lek „Ridomil Gold”. Instrukcje użytkowania (to znaczy naprawdę świetne recenzje) go, jak widać, nie jest to skomplikowane. Najważniejsze – przestrzegać dawkowania, czasu i środków ostrożności podczas opryskiwania. W tym przypadku można całkowicie zapisać uprawy unikając wykazując żadnych negatywnych skutków ubocznych.