108 Shares 9109 views

Krzywe – jest niezbędnym narzędziem każdej krawca

Krawiectwo – jest skomplikowane technologicznie i wieloetapowy proces tworzenia rzeczy. Kluczowym zadaniem dla krawca – nie tyle zrobić produkt, jak zarządzać go do projektowania, tworzenia wysokiej jakości wzór. Na czcigodnych specjalistów w tym procesie jest łatwe i gładkie dzięki dużym doświadczeniem w branży, ponieważ mają one niezastąpione pomocników – wzory. Te gotowe szablony, które można szybko i poprawnie dokonać wzorca.


Jaki jest wzór?

Patterns – są specjalne narzędzia, które krawców wykorzystywane w celu ułatwienia projektowania, modelowania i modele jego szczegóły. Ich główną funkcją jest pomiar kontur danego zakrzywionej linii na rysunku z późniejszej korekty. W celu uniknięcia specjalną terminologię i nadania bardziej przejrzystego wyjaśnienia tej kwestii można stwierdzić, że wzorce – gotowe szablony, które buduje podstawowy wzór przyszłego produktu lub jego poszczególnych elementów. Zatem, największe trudności w wykonywaniu rysunku dla projektanta mody jest często zakrzywione linie wyznaczające pach, ramion, oblał, szyję i inne. Dlatego ustalone wzorce.

Sprawa szycia termin ten określa się również, a wzór szablonu, tak zwane podstawowe wzory. Jest to najczęstsze warianty modeli produktów, których szczegóły są sfinalizowanych w trakcie pracy krawców, w zależności od stylu ubioru i życzenia klienta.

typy krzywych

Istnieje kilka rodzajów wzorów szycia. Przede wszystkim, narzędzia stałą lub zmienną krzywiznę. W pierwszym przypadku, narzędzie to linia bez łusek i oznaczania jednego lub więcej wygiętych linii, przez którą przechodzi linia się obwodowo na rysunkach. Wzory o zmiennej krzywiźnie – są specjalne narożniki ze skali i dodatkowego urządzenia, przyczyniając się do selektywnego niższe lub podnieść krzywą, z uwzględnieniem konkretnego modelu. Najczęściej w tego rodzaju instrumenty przewidziane oznaczenia milimetrów, aby pomóc dopasować kawałek wielkości.

Wzory do odzieży – gotowe wzory i produkty, a jedynie główną bazą ciała rysunek na papierze. Ostatnio przeprowadzone zgodnie z obraną miarą. Jest on oparty na podstawowym szablonem do tworzenia ostatecznych wersjach modeli do cięcia. Są też wzory pracujących dla odzieży. Są one zbudowane na podstawie cech danego modelu standardowego siatce wymiarowej poszczególnych środków klienta.

Oprzeć narzędzia tnącego

Profesjonalne wzory – są precyzyjnymi urządzeniami, z którymi krawiec może pełnić kilka funkcji. Głównym i najważniejszym – właściwe i precyzyjne projektowanie rysunek wzorów mody. Jednak po utworzeniu wzoru odroczenie krzywą ku wcześnie. To może być użyteczne w regulacji wytwarzania wersje po pierwszym montażu, jak również podczas mocowania wyrobu na rysunku.

Innym obszarem Korzystanie z narzędzi krawieckich – przeniesienie gotowych wzorów (na przykład z czasopism specjalistycznych lub pobrać ze stron internetowych) na papierze. Szablony pokazane w czasopismach, są także szablony, którego wielkość uśredniona mocno. Z pomocą narzędzia tnącego może dostosować wzór do pożądanych parametrów.

Skąd wziąć szablon?

często rodzi uzasadnione pytanie przed rozpoczęciem krawców o tym, gdzie się wzory odzieży. Zwłaszcza jeśli proces szycia umieścić na przenośniku, a pan nie jest po prostu wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wzór za każdym razem ręcznie. Jest to o wiele łatwiejsze i bardziej efektywne dostosowanie do odpowiedniej wielkości i stylu gotowego wzoru utworzonego na podstawie wzorów. To narzędzie można kupić w specjalistycznych sklepach odzieżowych.

sklepy detaliczne oferują swoim klientom niektóre z jego odmian, najbardziej popularne – Drawing pach i rękawami uniwersalnych. W pierwszym przypadku mówimy o małym instrumentu w kształcie pola golfowego. Wewnętrzna strona wzory są takie same, ale na zewnątrz jest wypukła linią, która kończy się szeroki krąg. Całej długości łuku skala oznaczenie jest stosowane, co znacznie ułatwia pracę projektanta.

Uniwersalny dostosowane formy – w tym obszarze z papierem milimetrowym, który znajduje się wewnątrz jednej lub więcej krzywych o różnej długości i głębokości. W niektórych modelach istnieje nawet specjalny automat tworzyć pętle dla przycisków. Ponadto, wzory są realizowane z wielu łuków i krzywych zmiennym promieniu.

alternatywa

Koszt plastycznych wzorów szycia w wyspecjalizowanych sklepach zaczyna się od tysiąca rubli. Bardziej zaawansowane modele mogą kosztować 2-3 tysięcy dla profesjonalnego narzędzia wysokiej jakości będzie musiał zapłacić nawet więcej.

Jednak zawsze można oszukać i kupić zwykłe wzory rysunków, które są sprzedawane w sklepach z artykułami biurowymi i budować na nich wzory. Inną opcją i możliwość nie wydawać pieniądze na drogie narzędzia krawiec – jest tworzenie odręcznych wzorów. Wystarczy zbudować jakość pasuje do wzorca parametrów raz przenieść go na grubej tektury lub papieru (do tego są dobre okładki kolorowych magazynów) i użyć wynikowy wzór w przyszłości.