607 Shares 1298 views

Pachystachys żółte – prawdziwe świece na stole

W Pachystachys Nazwa rodzaju, w tym 7 gatunków wieloletnich krzewów i roślin zielnych, pochodzi z języka greckiego i oznacza „gruby ucho.” Roślina należy do rodziny akantu jest rodem z Peru. W Rosji, krzew jest znany od ponad dziesięciu lat. Do uprawy w pomieszczeniach jest najlepiej nadaje Pachystachys żółty.


Ten pionowo rosnący krzew z cienkie, spiczaste na końcach przeciwnych jasnozielonej liści. Ich wielkość waha się od 10 do 15 cm, arkusze lekko szorstka i pomarszczona, są one wyraźnie odróżnić żyły. Latem, w pojawiają pędy kwiatostan kończy kształt spica, którego długość jest 12 cm. Składają się z wypustkami dekoracyjnych lub wypustkami jasno żółty kolor, który, jak dachówki, przylegają i są rozmieszczone w czterech rzędach pionowych. W pobliżu dna kłosków pojawiają się białe płatki kwiatów pyatisantimetrovym zakrzywioną długość rurowego z konturem trzy ostrza.

Pachystachys kwiat kwiatostan przechowywane nie dłużej niż 3 dni, po czym odchodzi i kwiaty obok niej. Po kolczastych żółte zanika, wciąż jest czas zdobi roślinę, a następnie znika.

W dobrym okresie kwitnienia światła rozpoczyna się w lutym i kończy w październiku, co jest dobrym wynikiem dla skromnego domu roślin. Poza żółte gatunku hoduje jasnoczerwony dużych kwiatostanów odpowiedniego koloru, ale tego rodzaju rzadkie.

Pachystachys: Pielęgnacja

Roślina jest uprawiana tylko tyle. Dla Pachystachys w dobrym oświetleniu w ciągu roku jest wymagane. Aby to zrobić, należy umieścić garnek w jasnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, najlepiej na parapecie. Lato krzew rośnie dobrze na balkonie, położony na wschodnim lub zachodnim brzegu. W zimie, najlepszym miejscem będzie południe okno.

Przenośne letnie temperatury o 12 stopni, ale zaleca się uprawę na 17-25oS. Obniżenie temperatury do + 10 ° C powoduje opadanie liści nawadnianych obfite.

Roślina powinna być regularnie spryskiwane ciepłej przegotowanej wody, trzeba się upewnić, że ciecz nie przedostała się do kwiatów.

Ziemia, która rośnie Pachystachys żółty, powinny być umiarkowanie wilgotne środowisko w ciągu roku. W lecie, w upale, więc roślina nie uschło, należy zwiększyć podlewania. Z braku wilgoci spada liści kwiatu. Jeśli dawno nie ma stojącej wody lub susza, roślina może stracić ozdobny wygląd, a nawet zginąć.

Stosowane nieutwardzonej mieszaniny podłoża arkusza podłoża, który dodaje się do gleby, piasku, torfu, kompostu w ogrodzie. Podłoże zaleca się umieszczenie kostną , wraz z węglem.

Przeszczepione Pachystachys żółty każdego roku – od lutego do maja, po przycięciu będzie zrobione. Jeżeli zakład nie kwitną, przeszczep może odbywać się w okresie letnim.

Rozmnażanie przez sadzonki są wytwarzane, które pozostają po cięciu podczas skracania długich pędów. Muszą korzenia w wodzie o temperaturze pokojowej (nie niższej niż 20 ° C). Po przeszczepieniu do gleby i wczesnego wzrostu kwiatu, jego górna niezbędne do rozgałęzienia przyspieszenie prischipnut jest.

Krzew potrzebuje opatrunek, który jest wytwarzany na dwa tygodnie stosując roztwór złożonych nawozów dla roślin ozdobnych. Zaleca się zwiększenie dawki, ukazvnnuyu w instrukcji dwukrotnie.

Głównym problemem jest rosnący brak światła, bo z tego, co tracą Pachystachys żółtych liści i kwitnienie ustaje.

Aby utworzyć rozgałęziony krzew bujny roślin wczesną wiosną i po jej zakończeniu kwitnienia należy wyciąć i szczypta powrotem. Doniczki o dużej średnicy może być jednocześnie posadzone kilka sadzonek.