716 Shares 2771 views

Samoloty Su-25: Dane techniczne, wymiary, opis. Historia powstania

Radzieckie i rosyjskie lotnictwo ma dużo legendarnego samolotu, nazwa o którym wiadomo, że każda osoba w różnym stopniu zainteresowane sprzętu wojskowego. Do tych obaw "Rook" – Su-25 samolot szturmowy. Dane techniczne tego urządzenia jest tak dobra, że jest on nie tylko do dziś jest powszechnie stosowany w konfliktach zbrojnych na całym świecie, ale również stale modernizowane.


Przegląd

Jak już wspomniano, ten atak. prędkość lotu – subsonic; Jest to dobra książka. Maszyna przeznaczona jest na pokrycie atakujące siły lub niezależnego działania w ramach jednostki lotniczej, może uderzyć na siły roboczej i akumulacji wrogich pojazdów opancerzonych, pływające w dowolnym czasie iw niemal każdych warunkach pogodowych. Co jeszcze może prowadzić do SU-25 opisie? Charakterystyki wydajności samolotu tak wszechstronny, że mogą poświęcić całą książkę! Jednak staram się robić dość krótki artykuł.

Pierwszy lot przeprowadzono pod koniec lutego 1975 r. Maszyna jest szeroko stosowane od 1981 roku, samoloty brały udział we wszystkich konfliktach zbrojnych na terytorium byłego Związku Radzieckiego, i nie tylko. Ostatni odcinek aplikacji – wojna w Osetii 2008 roku. Dziś wiemy, że ta seria samolot szturmowy będzie w służbie naszej armii co najmniej do 2020 roku, ale – w zależności od dostępności nowoczesnych modyfikacji i porządku państwowego dla kontynuacji ich uwolnienia – termin, który jest wyraźnie przesunięty na czas nieokreślony. W tej chwili Rosja ma około 200 Su-25. Charakterystyka techniczna maszyn stojących w pogotowiu są obsługiwane przez ich stałą modernizację do współczesnych realiów.

tło

Mniej więcej w połowie lat 60-tych priorytety wojskowe ZSRR i Stany Zjednoczone przeszły głębokie zmiany. W tym czasie stało się jasne, że dotychczas cenionych pomysł zmiażdżenia przeciwnika za pomocą broni jądrowej – bezsensownego samobójstwa w skali globalnej. Wszyscy doszli do wniosku, że powinniśmy skupić się na wykorzystaniu broni konwencjonalnej. A ponieważ te dwa mocarstwa militarne ponownie zwrócono szczególną uwagę na rozwój lotnictwa taktycznego jako głównej siły uderzające we wszystkich konfliktów ostatnich lat.

W tych latach, Związek Radziecki był uzbrojony: MiG-19, MiG-21, Su-7B i Jak-28. Maszyny te były bardzo dobre, ale do pracy bezpośrednio na polu bitwy, nie dość dobry. Mieli bardzo wysoką prędkość lotu, ale ponieważ fizycznie niezdolny do manewru i uderzył małe cele. Ponadto krzyż na ich atak cech staje się kompletny brak rezerwacji: do ataku na cele naziemne parter tych samolotów będzie stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo jakąkolwiek broń. To było wtedy, że warunki wstępne dla SU-25 zostały określone. Dane techniczne nowej maszyny powinien mieć coś do powtarzania tych legendarnego IL-2: Armor, zwinności, mała prędkość latania i uzbrojenia.

Krótka informacja na temat rozwoju

Zatem żołnierze pilnie potrzebne w wyspecjalizowanych samolotów. Sukhoi wkrótce pod warunkiem, że projekt T-8, który został opracowany przez inżynierów z własnej inicjatywy. Oprócz niego, w 1969 roku konkursu wzięło udział IL-102, ale w przyszłości, „Grach” przychylnie różnił się od swojego małego rozmiaru, zbroi i zwrotności. Dlatego „kuchnia” rozwój zielone światło zostało wydane, a nowy atak z honorem przeszedł wszystkie testy. Było to w dużej mierze ze względu na fakt, że projektanci wykorzystali przy tworzeniu zasadę maksymalnej pojazdu bojowego przetrwania w każdych warunkach.

Szczególnie dużo uwagi poświęcono opieraniu się skutków MANPADS samolot szturmowy, który w tym czasie zaczęły pojawiać się masowo w siłach zbrojnych potencjalnego wroga. Że USA „Stingers” stał się prawdziwym bólem głowy naszego śmigłowca w Afganistanie, i dlatego wszystkie podjęte środki nie były zbędne.

Opcja „Tank”

Nieco odmiennie stworzył Su-25T. Historia, charakterystyka jego ramiona są bezpośrednio związane z rozwojem pojazdów pancernych okresu. NATO złożyło postawić na końcowych zbiorników ciężkich i doskonale chronione, a zatem wymaga specjalnej „podgatunku” samolot szturmowy, który może doprowadzić do kolejnego ataku niższych prędkościach, zapewniając lepszą zniszczenia docelowej.

Akceptacja ta modyfikacja została przyjęta w 1993 roku. W przeciwieństwie do standardowej „Rook” jest małe, ale są. Całkowita unifikacja z „macierzystego” samolotów – 85%. Główną różnicą jest to idealny sprzęt celowniczy i złożone pociski ppanc „Whirlwind”. Niestety, upadek Związku z 12 samochodów zbudowany, tylko 8 było w Rosji. Dalsza produkcja i modernizacja tych samolotów zostały wykonane. Niestety, Su-25T, właściwości eksploatacyjne, które pozwalają pewnie trafić wszystkie zbiorniki zachodnich, nie latać i umieścić na wieczne parkowania w centrum Lipieck.

Główne cechy:

Projektowanie przeprowadzono stosując dobrze utrwaloną normalnej konfiguracji aerodynamiczny skrzydła wysokie położenie łożysk. W odróżnieniu od myśliwców, z powodu ataku tę decyzję dostaje maksymalną manewrowość przy prędkościach poddźwiękowych.

Przez długi czas eksperci zmagał się z optymalnego aerodynamicznego konfiguracji maszyny, ale wysiłek nie został zatopiony na marne: istnieją wysokie wskaźniki z windą we wszystkich rodzajach walki manewrowania, doskonałe aerodynamiki lotu, doskonała zwrotność, gdy zbliża się do ataku na cele naziemne. Ze względu na szczególny aerodynamiki SU-25, dane techniczne, które zostały omówione w artykule, jest możliwość, aby przejść do ataku w krytycznych kątów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa lotu. Ponadto, samolot może zanurzyć się z prędkością 700 km / h, podczas gdy mający kąt nachylenia 30 °.

Wszystko to, jak również doskonałe zakres zastrzeżeń nie raz pozostawiono piloci powrotu oparcia się tylko jeden silnik, kadłub, przez który przechodzi przewód i zniekształconych eksplozji rakiet i kule MANPADS ciężkich karabinów maszynowych.

zabezpieczenie samochodowe

Wszystko wydajność lotu Su-25 będzie trochę kosztować, jeśli nie stopień ochrony urządzenia. Stopień ten wysoki. masa startowa „Wieża” jest większe niż 7% składa się z elementów, z zastrzeżeń i innych systemów ochronnych. Waga tego rodzaju jest mnóstwo więcej! Wszystkie istotne systemy lotu nie są tylko najbardziej chronione, ale również powielane. Ale głównym celem twórców Sukhoi zwrócić na ochronę układu paliwowego i kokpitu.

Całość jej kapsułka jest wykonana z ABVT-20 stopu tytanu. Grubość pancerza (w różnych miejscach), od 10 do 24 mm. Nawet szyby okiennej jest monolityczny blok TSK-137 w 65 mm grubości, co zapewnia ochronę przed pociskami pilota, w tym bardzo dużym kalibrze. Grubość bronespinki pilot – 10 mm. A szef ochrony 6mm płytę. Nieźle, nie? Ale to nie wszystko.

We wszystkich obszarach pilot jest chroniony przed wystrzałem z pistoletu kaliber 12,7 mm włącznie, oraz projekcji przedniej, aby zapobiec zarazę z broń lufowa, których kaliber wynosi do 30 mm włącznie. W skrócie, Su-25, właściwości techniczne, które są poza pochwały, w stanie wstać nie tylko dla siebie ale również dla życia pilota, którą zarządza.

O możliwościach ewakuacji

W nagłych przypadkach, pilot odpowiedzi zbawienia katapultować siedziska K-36L. Może być stosowany we wszystkich trybach lotu, przy każdej prędkości i warunków meteorologicznych. Przed wyrzutowej czaszy zresetować przez użycie petardy. Siedzenie wyrzutowa jest wykonywana ręcznie przez pilota muszą jednocześnie ciągnąć dwa uchwyty.

uzbrojenie samolot szturmowy

Oczywiście, Su-25 Charakterystyka taktyczne i techniczne „Grach” które są omawiane na łamach niniejszego artykułu, nie mogą być po prostu słabo uzbrojone. Jest on wyposażony w pistolety samolotów na obciążenia zewnętrznego można zawiesić prowadzoną i niekierowane bomby Nursiego, oraz pocisków „powietrze-powietrze.” Wszyscy projektanci obejmowały możliwość nie mniej niż 32 różnych rodzajów broni. Głównym personel – 30-mm armata GS-30-2.

Należy pamiętać, że cały ten opis Su-25K serii 8-ty produkcji, który teraz stoi w służbie Federacji Rosyjskiej Air Force. Istnieją inne modyfikacje (jak Su-25T), ale te maszyny są tak małe, że jakaś konkretna rola grają. Wróćmy jednak do ujawnienia cech „Rook”.

Inne bronie – załączniki, został ustawiony w zależności od charakterystyki zadań podczas bitwy będzie musiał zmierzyć się z pilotem samolot szturmowy. W ramach każdego skrzydła ma pięć punktów zawieszenia dla różnych rodzajów broni. Pociski kierowane są zamontowane na wyrzutni APU-60 model dla innych bomb, rakiet i Nursi są pylony typu CDD-25. Maksymalna waga oznacza zniszczenie, które mogą prowadzić do ataku, to 4400 kg.

Kluczowe cechy wydajności

Aby pomóc sobie wyobrazić, że zdolny Su-25, dane techniczne ostatni najlepszy wynik na liście:

 • Pełna rozpiętość skrzydeł – 14,36 m.
 • Całkowita długość Aircraft – 15,36 m.
 • Wysokość obudowy – 4,80 m.
 • Łączna powierzchnia skrzydeł – 33,70 m.
 • Ciężar – 9500 kg.
 • Średnia masa startowa – 14600 kg.
 • Maksymalna masa startowa – 17600 kg.
 • Typ silnika – 2hTRD P-195 (na pierwszym samolocie – R95SH).
 • Maksymalna prędkość na morzu – 975 kilometrów na godzinę.
 • Maksymalny zasięg (ze zbiornikami upuść) – 1850 km.
 • Promień przy maksymalnej wysokości – 1250 km.
 • Granica lotu nad ziemią, w warunkach bojowych – 750 km.
 • Pułap lotu – 10 km.
 • Skuteczna walka wysokość pracy (maks.) – 5 km.
 • Maksymalna przeciążenia w trybie walki – 6,5 G.
 • Załoga – pilot.

Czy wiesz, gdzie samolot Su-25, po raz pierwszy sprawdzone cechy techniczne, które właśnie omawiane?

Afganistan

W marcu 1980 roku, maszyny i zabawy, mimo gwałtownych protestów inżynierowie nie mają czasu, aby doprowadzić je do pożądanego „stan”, został wysłany do Afganistanu. Piloci nie mieli odpowiednie doświadczenie wojny w górach, na lotnisku sam znajdował się znacznie powyżej poziomu morza. Ponieważ pierwsze tygodnie zespołu lotu do ciągłego doskonalenia taktyki i ujawnił „choroby wieku dziecięcego” samolot, co jest szczególnie widoczne w trudnych warunkach górskich.

W drugim tygodniu, nowa technika była zaangażowana w prowincji Farakh. I od razu stało się jasne, że Związek Radziecki był doskonały samolot szturmowy. Pomimo faktu, że inżynierowie nie są zalecane w pierwszych przeciążeniowych „wież” amunicji o wadze czterech ton, powstała potrzeba bardzo szybko. W przeciwieństwie do Su-17, które może trwać maksymalnie 1,5 tony bomb, nowy atak podniesiona do nieba przez osiem ciężkich pocisków pyatisotkilogrammovyh które pozwalają na zawsze zamkniętych bunkrach i jaskiń, które ukrywały Mudżahedinów. Nawet wtedy, wojskowy stał się zagorzałym zwolennikiem szybkiego przyjęcia maszyny do eksploatacji.

Zwalczanie MANPADS

Dzięki wysiłkom Amerykanów i Afgańczyków chińskich szybko pojawiły się nowoczesne przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe. W celu ich zwalczania zawieszonych kompleksów stosowanych ACO-2, w którym każda kaseta 32 nie IR pułapki. Na każdej płaszczyźnie mógł zawiesić osiem takich kompleksów. Dzięki temu pilot przy minimalnym ryzyku zobowiązać się do dziewięciu shturmovok na każdym wypadu.