147 Shares 8909 views

Fable „Zwierciadło i małpa”: działa analizy

Wielu z nas pamięta z dzieciństwa ciąg rymowanych opowieści o różnych zwierząt. Autor tych dzieł Iwan Andriejewicz Kryłowa – słynny rosyjski bajkopisarz, sława, której wiersze dawno poza granicami ojczyzny. Nie jest tajemnicą, że szyderstwo z zachowania zwierząt, autor ukazuje różne przywary ludzi z tego więcej niż raz potępione przez krytyków, a bajka o „lustro i małpy” jest właśnie takim produktem. Weźmy bliżej przyjrzeć tej ekscytującej historii i spróbować zrozumieć jego znaczenie.


Podsumowanie produktu

Fable „Zwierciadło i małpa” to fascynująca opowieść, której akcja rozpoczyna się z faktem, że małpa przypadkowo widzi siebie w lustrze i zatrzymują się na tych oczach. W wierszu dokładnie opisuje wszystkie emocje ona przeżywa w tym samym czasie: pogardę i obrzydzenie, bo małpa nie wie, że jest ona patrząc na siebie. Wzdłuż drogi, popychając siedzi obok opatrzone głównym historia postać zaczyna dzielić z nim moje myśli na temat tej osoby, że patrzy na swoje odbicie, nazywając jej poseur i porównując z jego plotek, moich przyjaciół, na niedźwiedź nie wyjaśnił małpę, że w dniu druga strona jej patrząc własną twarz, ale napomknął tylko na ten fakt, który nie był zrozumiały dla małpy.

„Zwierciadło i małpa” – bajka z Kryłowa, ośmieszanie myśli ludzi

Porównanie z ludzkiego małpy jest pokazany w tym celu pracy. Na przykład takiego zwierzęcia pokazuje zachowanie myśli ludzi, widząc błędy innych, ale nie chcę, aby zobaczyć swoje wady. Głównym Morał z tej bajki „lustro i małpę” koncentruje się w ostatnich liniach pracy, i tam przeprowadziła dokładną analogię z człowiekiem małpy. Kryłowa nawet jego imienia. Wiersz ten jest prawdopodobnie spowodowany roztrzęsiony te osoby, które lubią zbierać plotki, bo dosłownie w porównaniu ze zwykłym małpy i nie zauważy taką alegoria może jedynakiem.

Ciężki sens wiersza, który nie jest badane przez uczniów

Najciekawsze jest to, że w odkrywaniu autor moralności mają bezpośredni sytuację – przekupstwa, który zawdzięcza swoją nazwę zwyczajową od czasu życia Kryłowa. Fable „Zwierciadło i małpa” został napisany Ivanom Andreevichem, czyli na kwestiach dnia, dlatego zaczął aktywnie omówienia obywateli rosyjskich natychmiast po opublikowaniu.

Do tej pory rymowania historie tego autora studiował uczniów z klas 3-5, jednak ich ukryty sens nie jest dostępna dla każdego studenta. Dlatego nauczyciele wolą wyostrzyć swoją uwagę na prostszej interpretacji znaczenia, a nie iść. Iwan Kryłow wspaniale łączy w swoich bajek pouczającą znaczenie dla dzieci i głębokiej moralności, która w przeważającej części miały skupić się na posiadaczy władzy nieczysty urzędników i kierowników analfabetów, wśród których autorem jest stale obracać. Fable „Zwierciadło i małpa” stał się swego rodzaju policzek do niektórych z nich.