571 Shares 9479 views

Zamek Matsumoto: Opis

Wielu miłośników podróży są pewni, że najpiękniejsze zamki i twierdze znajduje się w starożytnych miast Europy. Jest to duże nieporozumienie, Japonia znajduje się również wiele arcydzieł architektury minionych wieków. Jeden z nich – Zamek Matsumoto. W 2004 roku ten zabytek architektoniczny obchodził swoje 500-lecie.


Budowa Zamek Matsumoto

W średniowieczu, Japonia została podzielona stan. Na jego terenie znajduje się kilka klanów ciągle rywalizujące o władzę i ziemię między sobą. Według dokumentów historycznych, pierwszy fort w miejscu współczesnego miasta Matsumoto został zbudowany z powrotem w 1504 roku. W latach 1593-1594 zbudowano zachowany Zamek Matsumoto-jo Karasu. Jego nazwa dosłownie tłumaczy się na język rosyjski jako „Black Crow”. Najprawdopodobniej twierdza zawdzięcza swoją nazwę ze względu na kolor ścian, podobnej do „białej czapli” – innego znanego japońskiego budowy fortyfikacji. Alternatywnym wyjaśnieniem nazwy zamku – jego formy architektonicznej, przypominający ptaka rozpostarł skrzydła.

Restrukturyzacja Karasu-jo

Początkowo jeden centralny wieży został wzniesiony. Matsumoto Zamek został zbudowany głównie z drewna. To chroni żołnierzy z przeciwników uzbrojonych w broń palną i bronią. Ale ten fort mogłyby mieć negatywny wpływ podczas ostrzału z pocisków artyleryjskich. Aby chronić główną wieżę wzniesiono mury. Wstępne obliczenia zostały przeprowadzone, co pozwoliło obliczyć odległość wymaganą do ochrony cytadelę strzałów armatnich. Jako naturalna obrona służył jako bagien otaczających zamek. W 1614 roku, Matsumoto wzniesiono kolejną baszta obronna. 1635 cytadela ponownie odbudować. W tym czasie wojna morderczy w kraju są zakończone. Nowa wieża jest budowana dla podziwiając zamek główny księżyc. Następnie Karasuu-jo nieznacznie odtworzone. W swojej niezmienionej formie, to osiągnął nasze dni i został przekształcony w muzeum.

Opis i ciekawe funkcje

„Black Crow”, czy zamek Matsumoto (Japonia) – unikalne dzieło sztuki architektonicznej dla jego czasu. Fortyfikacje są zwykle budowane w górach lub na wysokich wzgórz. Ten sam przełącznik jest w zwykły, w rejonie bagnistym. Co ciekawe, budynek sześciu poziom ma 5 wieków stoi na dziesięciu drewnianych słupach. Łączna powierzchnia zamku jest 390.000 metrów kwadratowych. metrów. Ściany Cytadeli mają wiele luk w różnych rozmiarach. Razem wszystkie wieże połączone są przejściami. Od 1950 roku, Karasu-jo Zamek jest otwarty dla turystów, po całkowite przywrócenie została przeprowadzona. Dziś tutaj odbywają się nie tylko wycieczki, ale również festiwale historyczne i świąt państwowych.

Zamek Matsumoto (Japonia): Description

Każdy z sześciu kondygnacji twierdzy jest urządzony w swoim własnym stylu. Różnych piętrach cytadeli i na potrzeby funkcjonalne. Pierwsze trzy etapy były pierwotnie używane do przechowywania żywności i amunicji, tu mieści się garnizon. Czwarte piętro zamku należała do właściciela i jego rodziny, pomieszczenia mieszkalne znajdowały się tutaj. Piątym etapem było stanowisko dowodzenia dowódców wojskowych. Ostatni, szósty piętro zostało wykorzystane do monitorowania postępów w walce. Zamek Matsumoto wewnątrz przypomina labirynt splątanych. Schody znajdują się w sposób chaotyczny, jest bardzo wąski, a w niektórych miejscach i zbyt niskie. To nie jest błąd w obliczeniach średniowiecznych architektów i genialnym rozwiązaniem. Japoński samuraj wyróżniają się niskim wzrostem i wdzięku ciała. W odniesieniu do architektury schodów, są one umieszczone losowo do wroga zdezorientowany i przegrał wojnę w przypadku zdobyciu zamku. Dzięki takiemu rozwiązaniu sami obrońcy cytadeli są istotnym atutem dla obrony.

Moonlight wieża

Jednym z najbardziej romantycznych miejsc w zamku Karasu-jo – Tower Tsukimi Yagura. Budynek ten został zbudowany specjalnie do obserwacji księżyca. Japończycy zawsze zwrócić szczególną uwagę na charakter. Badanie ciał niebieskich jako zainteresowanych ludzi od czasów starożytnych. Co jest godne uwagi, a dziś odbyło się tradycyjne święto jesień księżycowy. Podczas tego wydarzenia, Tsukimi Yagura Wieża otwiera dla publiczności. Goście mogą podziwiać księżyc, pić sake i posłuchać fascynującej historii tego święta. Należy zauważyć, że kształt starożytnego obserwatorium naprawdę otwiera magiczne.

Muzeum współczesna

Te dni turyści mogą nie tylko podziwiać architekturę zamku z zewnątrz, ale wejść do środka. Na drugim piętrze głównego wieży jest Teppo Gura Muzeum. W swoich stałych schematach narażenia są unikalne bronie i zbroje różne okresy. Eksponaty zostały zebrane przez prywatnych kolekcjonerów Mitidzige Akahane, i przekazał je do muzeum. Na pozostałych piętrach wieży głównej można podziwiać zrekonstruowane wnętrza i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z historii tego przyciągania. Wizyta Zamek Matsumoto jest możliwe za 520 jenów (260 rub.). Są zniżki dla dzieci uprzywilejowanych kategorii obywateli. Dzisiaj Zamek Matsumoto jest lista japońskich skarbów narodowych – najbardziej cennych i ciekawych zabytków.

Przydatne informacje dla turystów

Większość miłośników podróży wolą odwiedzić Japonię na wiosnę, podczas wiśni. Rzeczywiście, ogrody wschodzące słońce w tym momencie wyglądają fantastycznie. Ale jeśli głównym celem jest zwiedzanie – Zamek Matsumoto, zdjęcie z atrakcji będzie nie mniej interesujący otrzymać w każdej innej porze roku. Wokół starożytnej cytadeli rozciągnięte krajobrazowy park-ogród. fosa wokół zamku ochronna wypełniona wodą. Pływają kolorowe karpie, czarne i białe łabędzie. Wizyta Karasu-jo Zamek jest warta upadku, w tym czasie odbyło się święto księżyca. Każdy może odwiedzić wieżę Tsukimi Yagura i wziąć udział w ceremonii obserwacji nocnego ciała niebieskiego. Gdzie jest Zamek Matsumoto, jak dotrzeć do turystów? Wiele biur podróży oferują wycieczki z przewodnikiem z transferu do tego słynnego punktu orientacyjnego. Jego huśtawka może dostać się do stacji Matsumoto, a potem chodzić. Odwiedzić zamek może być dowolny dzień tygodnia. Muzeum jest zamknięte tylko na krótkich wakacji, od 29 grudnia do 3 stycznia. W okresie letnim, wejście na teren zamku jest czynna do 18.00. W zimie można odwiedzić pociąg do 17.00. Okresowo, Matsumoto odbyło się szereg festiwali historycznych, pokazy teatralne i inne imprezy. Do odwiedzenia takiego zdarzenia może wymagać wstępnej rezerwacji biletów. Uważaj na plakacie i nie przegapić ciekawych działań.