296 Shares 1684 views

Najbardziej skuteczna utrata wagi w domu

Uświadomienie, że nadszedł czas, aby schudnąć zawsze pojawia się niespodziewanie: dostaniesz swoje ulubione letnie jeansy z górnej półki szafy, a oni – okropnie – nie zbliżają się do pasa. Lub przed pierwszym wyjściem na plażę w tym sezonie, wkładaj kostium kąpielowy, oceń swoją postać w lustrze i zdaj sobie sprawę, że na próżno nie chodziłeś na siłownię zimą. Następnie zbierasz wolę w pięść i zdecydujesz się na utratę wagi – teraz i natychmiast, a co najważniejsze – jak najszybciej. W tym artykule powiemy, czy możliwe jest szybkie i skuteczne odchudzanie w domu i jak rozwijać się bez szkody dla zdrowia.

Szybko stracić wagę – mit czy rzeczywistość?

Tak jak chcemy, ale ciężko stracić wadze szybko i bezpiecznie. Ostra utrata masy ciała jest zawsze stresem dla naszego ciała, zwłaszcza gdy redukcja wagi osiągnięta jest na czczo. Nasze ciało – żywe i myślące, wydaje się pamiętać: teraz nie ma jedzenia, jest mało składników odżywczych, a następnie, gdy trudne czasy się skończą, konieczne będzie zapas składników odżywczych do wykorzystania w przyszłości.

Skuteczna utrata wagi w domu w ciągu tygodnia może okazać się tym samym skutecznym przyrostem masy ciała na jeszcze krótszy okres. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się ograniczyć do jedzenia przed ważnym wydarzeniem, gdzie trzeba wyglądać szczuple (wesele, ukończenie studiów, sesja zdjęciowa), wtedy może schudnąć o wyznaczonym czasie, ale jeśli zaraz po tym dniu zacznie się jeść tak jak poprzednio , Wtedy ciało szybko powróci do siebie ze wszystkich kilogramów skradzionych.

Czy to oznacza, że musisz rzucić ręce i nie robić nic z sobą? Oczywiście, że nie. Jeśli nie spodziewasz się nadprzyrodzonych efektów skutecznej utraty wagi w domu, to za tydzień można całkiem sprowadzić figurę i poprawić samopoczucie, co niewątpliwie wpłynie na Twój wygląd. Wszystkie te techniki znano już od dawna: zwiększona aktywność, poprawa – bez cięcia – odżywianie, pełny sen. W długim okresie ważne jest, aby zmiany w Twoim stylu życia stały się normą codzienną – w przeciwnym razie wszystkie Twoje prace będą niszczone. Poniżej przyjrzymy się najskuteczniejszym sposobem na utratę wagi w domu.

Więcej ruchu: aktywność jako najlepszy sposób na utratę wagi

Jeśli chcesz schudnąć, ale nic nie zmieni twojego stylu życia, to niestety cienka postać pozostanie dla Ciebie niewykonalna. Zignoruj się, że utrata masy ciała szybko i skutecznie w domu – wyłącznie w domu, bez nowej aktywności – jest nieosiągalna. Pamiętaj przysłowie – aby stać się tym, czego nigdy wcześniej nie było, będziesz musiał robić to, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Aby stać się szczuple i smukle, musisz zapomnieć o kanapie i telewizorze.

Nie jest konieczne natychmiastowe wkroczenie na siłownię lub aerobik i praktykowanie aż do wyczerpania, jak entuzjastycznie początkujący lubią robić. Twój znajomy z dyscypliną sportową powinien być sprawny i stopniowy, szczególnie w przypadkach, gdy musisz stracić na wadze tydzień przed ślubem. Jeśli jesteś na tydzień przed ślubem pilnie i nie obliczaj siły, to znaczy ryzyko, że podczas tej uroczystości nie możesz poruszać się z siły mięśni.

Aby pierwsze zmiany w stanie organizmu uświadomiły sobie, wystarczy po prostu zacząć chodzić dalej . Opuść metro lub minibus na jeden przystanek wcześniej, zignoruj windę i schodów ruchomych, znajdź czas na spacery. Regularne spacery nie tylko doprowadzą do skutecznej utraty wagi w domu bez przechodzenia na siłownię, ale także poprawić cerę i stan skóry przed przebywaniem na świeżym powietrzu. Oczywiście lepiej jest wybrać trasy, gdzie ruch jest minimalny, jest mnóstwo zieleni i wolnej przestrzeni.

Przejrzyj dietę: zmiany w diecie przez tydzień i na całe życie

Drugim obowiązkowym warunkiem znalezienia smukłej sylwetki jest zdrowa i pełnoprawna dieta. Możesz bez końca angażować się w siłownię, ale jeśli wrócisz do domu po treningu i jedz borsch, shaurma i ciasto na deser na raz, wtedy twoje wysiłki zostaną zmarnowane.

Aby utrzymać dobrą kondycję, trzeba będzie znacznie zmienić dietę. Powinna być dobrze wyważona, ale nie nadmierna. Po raz kolejny przypomnijmy podstawy żywienia:

  • Więcej warzyw i owoców.
  • Mniej mąki i słodkości. Chcesz stracić masę za tydzień? Usuń z diety słodkie, chleb i ciastka – a za trzy dni poczujesz się znacznie łatwiejsza.
  • Mniejsze "puste" jedzenie – chipsy i grzanki sprawi, że będziesz miał skromną ilość składników odżywczych i zajmuje miejsce w żołądku.
  • Pamiętaj, aby zjeść śniadanie – często rano trudno nam zmusić się do jedzenia niczego. Ale ten warunek jest łatwy do zrealizowania z następnym elementem na liście.
  • Aby zrezygnować z obfitej kolacji – obfity posiłek pod koniec wieczoru łamie nie tylko tomiki twojej postaci, ale także sen. Nie ma wystarczająco dużo snu po kolacji nocnej, ponieważ ciało nie rozumie, co robić: strawić jedzenie, nurkować w stan hibernacji i spowolnić wszystkie procesy. Ciało wybierze drugą opcję i przejmie trawienie żywności rano, a na noc twój obiad po prostu leży z żołądkiem. Staraj się nie jedz niczego na noc, a zrozumiesz, jak dużo lepiej poczujesz się rano. Dla skutecznej utraty wagi w domu jest koniecznością!

Jak nie myśleć o jedzeniu

Oczywiście, pewnego dnia nie da się znacząco zmienić diety. Jeśli jesteś przyzwyczajony każdego dnia do spożywania wypieków lub czekoladowych cukierków z kawą, a następnie ostro odmówić, będziesz miał znaczne stres. Zwykle na sztywnej diety myśli w twojej głowie sprawią, że wrócisz do jedzenia. Cóż, jeśli zdołasz odwrócić się od czegoś innego: nie na nic nie mówią, że kiedy człowiek zakochuje się, traci apetyt. Nie musisz się zakochać – wystarczy zmienić pracę, podróż, nowe zawody. Potrzebujesz czegoś, aby spędzić wolny czas i uzyskać nowe wrażenia.

Ale nawet jeśli znalazłeś nową wskazówkę dla swoich emocji i myśli i straciłeś apetyt, nie bądź głodny. Twoje jedzenie powinno wspierać twoje ciało, nie osłabiać.

Utrata wagi to powód do zaprzyjaźnienia się ze sportem

Jeśli chcesz, aby dobra postać stała się twoim stałym powodem dumy, to nie ma sposobu, aby bez sportu. Jeśli nie chcesz iść na siłownię lub centrum fitness, możesz oczywiście studiować w domu. Jednak skuteczność domowych zajęć jest często znacznie niższa niż przy zakupie abonamentu do klubu fitness. Jeśli jesteśmy zmuszeni płacić za coś, to jesteśmy o wiele bardziej uważni. Subskrypcja zachęci Cię do rozpoczęcia zajęć i "wypracowania" zakupu.

Ponadto, nawet jeśli nadal chcesz uczyć się w domu, powinieneś wziąć kilka lekcji od dobrego trenera, aby wypracować odpowiednią technikę. Wykonywanie misconducting często robi więcej szkody niż dobrego. I dopiero po odkryciu wszystkich niuansów – jak skuteczne ćwiczenia mające na celu utratę wagi w domu, czy wybrane ćwiczenia są dla Ciebie osobiście, ile masz zrobić, jeśli to lepiej – możesz zacząć ćwiczyć.

W celu zmniejszenia masy ciała musisz skupić się na operacjach kardiochirurgicznych. Twoim zadaniem jest przyspieszenie tętna i zwiększenie dopływu tlenu do krwi, co z kolei prowadzi do spalania tłuszczu. Takie ładunki to bieganie, szybkie chodzenie, zwłaszcza w górzystym terenie, praca z rowerami treningowymi, bieżnie i stepper (symulator schodów), taniec, aerobik, aktywne ćwiczenia, jazda na rolkach, łyżwiarstwo i jazda na rowerze to wszystko, co sprawia, że twoje serce Walczyć częściej.

Szkolenie powinno być wystarczająco długie – co najmniej pół godziny – ale nie wyczerpujące do całkowitej impotencji. Zawsze ważne jest zatrzymanie się w odpowiednim czasie, w przeciwnym razie nie możesz zmusić się do następnego treningu. Twoje ciało ma ograniczenie zużycia, więc w każdej lekcji musisz wiedzieć środek.

Liczba treningów tygodniowo wynosi 2-3, z czasem 3-4. Zmień obciążenie: dwa dni w tygodniu – tańce, dwa dni – pływanie, iw weekendy – jazda na rolkach. W ten sposób mięśnie będą rozwijać się w sposób złożony, metabolizm – przyspieszenie, a postać – aby uzyskać godne pozazdroszczenia kontury.

Skuteczne ćwiczenia dla utraty wagi w domu

Jeśli masz trochę czasu przed ważnym wydarzeniem, które za wszelką cenę powinno wyglądać schludnie i atrakcyjnie, możesz pobudzić metabolizm, dodając do codziennych czynności łatwy trening i kilka ćwiczeń.

Wasz obowiązkowy zaszczyt należy rozpocząć od wczesnego poranka. Daje to organizmowi ładunek ożywienia i stanie się dobrym katalizatorem dla wszystkich procesów w organizmie. Jeśli to możliwe, wyjdź na park lub plac. Ładowanie nie powinno być trudne – jest to "uruchomienie" ciała, doprowadzając go do stanu roboczego. Odkręć stawy, rozciągnij się, pamiętaj ćwiczenia z lekcji wychowania fizycznego w szkole. Duży plus – po naliczeniu na pewno chcesz mieć śniadanie.

Poza ładowaniem, przez co najmniej pół godziny ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu. Ważne jest, zanim zespół ćwiczeń rozgrzeje się, aby mięśnie były rozgrzane. Dołącz do zestawu ćwiczeń, przysiadów, wypychaczy, pasków – wszystko, co wiąże się z maksymalną liczbą mięśni w ciele.

Płyną do smukłej sylwetki

Pływanie jest jednym z najbardziej niepozornych sposobów na utratę wagi, zwłaszcza jeśli pływasz w morzu. Jeśli nie mieszkasz nad morzem – basen lub rzeka latem, pomogą Ci osiągnąć smukłą sylwetkę.

Regularne wyprawy do basenu lub do rzeki wpłyną na twoją sylwetkę znacznie więcej niż ćwiczenia na skuteczną utratę wagi w domu. Opinie na temat pływania są zawsze wyjątkowo pozytywne: jest to świetny sposób, aby zachować równowagę, zwłaszcza jeśli są problemy ze stawami i układem mięśniowo-szkieletowym.

Nadszedł czas, aby w końcu spać

Skuteczna utrata wagi w domu jest niemożliwa bez przywrócenia właściwego snu i przebudzenia. Normalizacja snu działa cuda ze swoim hormonalnym tłem, stąd – jest wyświetlana na ogólnym samopoczuciu i tonie ciała. Idealnie, musisz iść spać w 22-23 nocy i obudzić się o 6-7 rano, aby w pełni spać. Wszelkie przerwy w snu nie przechodzą bez śladu: zmęczenie ma tendencję do gromadzenia się. Im mniej będziesz spać, tym bardziej zmęczony i bardziej skłonny do przejadania się.

Jak normalizować sen, jeśli jesteś przyzwyczajony do wyjazdu po północy? Możesz spróbować kilku sposobów i ich kombinacji:

  • Wstać wcześniej niż zwykle – zapewne zmęczysz się wieczorem, ale będzie spora próba wypicia kawy, a wręcz przeciwnie, jeszcze trudniej zasnąć;
  • Spędzić dzień bardzo aktywny, aby wieczorem nic więcej niż padać w łóżko i zasnąć;
  • Nie pij kawy i silnej herbaty – bez stymulantów organizm chce spać na czas.

Spróbuj położyć się na spoczynek jako rytuał: wyłączyć telewizor, komputer, odłożyć telefon (a nawet wyłączyć Wi-Fi na nim, więc nie ma pokusy, aby połączyć się z Internetem, leżąc pod kocem). Zmniejszyć pokój i wyeliminować jak najwięcej podrażnień I wreszcie najtrudniejsza jest rozluźnienie, ponieważ często, nawet leżąc czasami, leżymy w łóżku i rzucamy z boku na bok, popełniając oszustwo i skłaniając się – za wykroczenia i błędy, za leżenie, ale może Do robienia interesów.

Na dobre odpoczynek, nastrój, z którym idziesz do łóżka jest ważny. Wyobraź sobie, jakbyś zasnął, zanurzasz się w nieskończonym źródle siły i energii, dzięki czemu obudzisz się rano ożywionym i pełnym życiowości. Jakościowe "zresetowanie" ciała jest możliwe tylko wtedy, gdy istnieje dobry relaks.

Skuteczna folia do odchudzania w domu

Ta procedura, podobnie jak owinięcie, przynosi więcej efektów kosmetycznych i napina skórę zwiotczoną. Nielogiczne jest myśleć, że owinięcie jest w stanie stopić tłuszcz pod skórą – objętość zmniejsza się w wyniku odparowania wody.

Jeśli to konieczne, wyglądają tak mocno, skutecznie i owinąć na utratę wagi. W domu można to zrobić konwencjonalnymi filmami spożywczymi i rozczynnikami, które aktywują krążenie krwi. Często owijanie odbywa się przy użyciu gliny lub błota, miodu, zakupionych kremów kosmetycznych, a nawet czekolady.

Ważne jest, aby nie nadużywać tego typu zabiegów i pamiętać, że woda odparowana z komórek skóry może być również łatwo zwrócona z jedzeniem pożywienia lub płynu. Dlatego też opakowanie jest najlepiej wykorzystywane jako procedura krótkotrwała (na sesję zdjęciową lub na plażę), a długoterminowe wyniki można uzyskać poprzez ćwiczenia i właściwe odżywianie.

Mniej stresu: nie koncentruj się na utracie wagi

Fenomenalne, ale mniej myślimy o utracie wagi, tym szybciej się nam stanie. Z pewnością musiałeś się zastanawiać, ile twoje postacie zmieniają się po tygodniu na morzu, na wakacje, a nawet na ekscytujące wydarzenie.

Najbardziej skuteczna utrata wagi w domu zawsze występuje w atmosferze akceptacji i zadowolenia. Sekretem utraty wagi jest przyjęcie i uwielbienie ciała, tak jak jest teraz i stopniowo zmierzać ku jego ideałowi. Przeklinając się za każde spożywane cukierki, oddalamy się dalej.

Aby nie skoncentrować się na żywności i liczeniu kalorii, poświęć swój czas na coś ważniejszego: rodzinę, rodzinę, przyjaciół, karierę, naukę. Kiedy jedzenie przestaje być obiektem kultowym i staje się koniecznością utrzymania siły, wiele problemów z postacią odchodzi. To nie znaczy, że przestaniesz cieszyć się pysznymi potrawami – po to, aby nasycić smak, chwyci mały kawałek ciasta, a nie połowę.