788 Shares 8360 views

Jak przeżyć śmierć bliskiej osoby

Każdy z nas prędzej czy później, przeżywa smutek związany z utratą bliskiej i drogiej osoby. Aby ponownie doświadczyć pełni życia i poczuć równowagę, trzeba sporo czasu i ciężkiej pracy nad sobą. Jak przeżyć śmierć bliskiej osoby? Na to pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi jako żalu i strat – jest to złożony proces, który obejmuje szereg tak zwanych tymczasowych i krytycznych okresach, które chciałyby porozmawiać szczegółowo.

Pierwsze 48 godzin osobie przeżywa ogromny szok utraty Przeniesienie nadwyżek, nie chce uwierzyć w to co się stało. W ciągu następnego tygodnia głowy przędzenia myślenia o tym, jak prowadzić pogrzeby i radzić sobie ze wszystkimi problemami, więc w tej chwili, poczucie straty, gdyż przenosi się do tła i jest wyrażona w sensie fizycznym i emocjonalnym wyczerpania, utraty wytrzymałości. Na tym etapie, na pytanie, jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby, jest jedzenie bardzo dużo.

Ponadto, w okresie od dwóch do pięciu tygodni, gdy osoba powraca do swojego codziennego życia, zaczyna angażować się w działalność, jak zwykle, idzie do pracy, czuje poczucie osamotnienia i opuszczenia, zarówno przyjaciół i rodziny. Jego umysł jest stale przędzenia myśli o tym, jak przetrwać po śmierci swego ojca, czyli jak przeżyć śmierć mojej matki, nie ma pojęcia jak to zrobić zwykłe znajome rzeczy bez nich, bez ich wskazówek, rozmów telefonicznych, rodzinnych obiadów. W tym okresie, uczucia bólu, straty, nadal bardzo silny, ale czasami może wymknąć myśli osobę, która nie jest tak źle, ale życie toczy się dalej.

W terminie 6 tygodni do 3 miesięcy, myśląc o tym, jak przeżyć śmierć bliskiej osoby, nie zostawiaj, ponieważ na tym etapie przełęcze uderzeniowych, a człowiek staje się świadomy utraty rzeczywistości. W tym okresie, kto doświadczył utraty przyjaciół i krewnych, przeżywa dość szeroki wachlarz emocji, czasami nawet słabo opanował się. Właśnie na tym etapie są takie doświadczenia jak wahania nastroju, zaburzeniami snu, ataki płaczu, niewyjaśnione osłabienie, zmęczenie, paranoja, drżenia mięśniowe, zmiany, aktywności seksualnej, człowiek jest bardzo trudno skupić się na czymś konkretnym, witalny motywacji niskim, jak prywatność i ciągle mówić o zmarłych.

Po jakimś czasie, gdzieś między 3 a 4 miesięcy, człowiek zaczyna cykl tak zwanych dobrych i złych dni. W tym okresie wzrosła drażliwość, a także obniżenie poczucia tolerancji w odniesieniu do incydentu. Ze względu wciśniętego stanu zwiększa przeziębienia wzrostu i chorób zakaźnych. Ale po sześciu miesiącach, osoba doświadcza uczucia depresji. Okres ten jest naprawdę bardzo trudne, ze względu na rocznice, urodziny, święta, które dodatkowo zwiększają emocje.

Rok później, kiedy przechodzi pierwszą rocznicę śmierci, krok ten może być punktem zwrotnym, lub urazowe, w zależności od objawów doświadczyły w ciągu roku. W okresie od 18 do 24 miesięcy po tragicznym wypadku rozpoczyna się „rozproszeniu”. Poczucie straty staje tolerancyjny ludzie zaczynają powrócić do codziennego życia, jest tzw pożegnanie zmarłego na poziomie emocjonalnym.

Chciałbym również, aby dostarczyć pewnych wskazówek na temat jak przeżyć śmierć bliskiej osoby. Aby rozpocząć, trzeba pogodzić się z sytuacją i podjąć wszelkie konsekwencje śmierci. W żadnym wypadku nie należy trzymać we wszystkich emocji, chcę płakać – płakać, śmiać się – śmiech. Rozmawiać z bliskimi o swoich uczuciach wobec nich, mniej się sama z siebie. Nie zapomnij, aby dbać o zdrowie, dobrze zjeść, przechodzą badania lekarskie. Należy do niej cierpliwość, dać sobie czas i wysiłek, aby odzyskać od utraty bliskiej osoby. Angażują się, jak zwykle, małych problemów krajowych, to pomoże Ci znów poczuć się pewniej.