748 Shares 8291 views

"Prewencyjny" dla ogrodu: instrukcje użycia, recenzje i skład

Właściciele działek gospodarczych wiosną zaczynają przetwarzać kulturalne sadzenia z owadów. Jeśli tego nie zrobisz, możesz pozostać bez żniw, lub gorszych, bez drzew ogrodowych i krzewów. Zakres narzędzi, które pomagają zwalczać szkodniki są dość zróżnicowane, więc dobór właściwego jest czasem trudne. Wśród produktów jest taki preparat "Prewencyjny" dla ogrodu. Instrukcje dotyczące używania, informacje zwrotne i inne przydatne informacje pomogą zrozumieć, jaka jest dobra.


Co to jest zapobieganie?

Jest to nowoczesne narzędzie, które pomaga walczyć z owadami i zapewnia zapobiegawcze działania, chroniąc plantacje przed pojawieniem się szkodników w ciągu miesiąca.

Potrzeba wczesnego przetwarzania drzew owocowych i krzewów wynika z faktu, że wiele owadów jaja w okresie jesiennym. Jeśli nie pozbędzie się ich w czasie, szkodniki zaczną uderzać w rośliny w miarę ich rozwoju. Głównymi pasożytami są roztocza, mszyce, świerzb, ulotki.

Jakie są aktywne składniki produktu, takie jak "Prewencyjny" dla ogrodu? Instrukcje użycia zawierają informacje, że środek jest mieszaniną oleju z wazeliny i malationu, który, na przykład, jest nowym pestycydem (stosowany ostatnio stosunkowo często).

Dzięki emulsji olejowej nie jest łatwo wypłukać osady. Tworzy to warstwę ochronną na oczyszczonej roślinie. Ze względu na brak fitotoksyczności środek jest bezpieczny. Jest stosowany wczesną wiosną, aż pąki kwitną. Inną zaletą jest fakt, że wszystkie drzewa owocowe i krzewy (porzeczki, agrest) mogą być leczone lekarstwem. Skutecznie walczy z różnymi szkodnikami, w tym trudne do usunięcia.

Jak złożyć wniosek?

Trzeba wiedzieć, jak prawidłowo używać lekarstwa profilaktycznego do ogrodu. Instrukcje użycia, informacje zwrotne, upewnij się, że proces nie jest związany z konkretnymi trudnościami. Rośliny są traktowane przy użyciu tryskawki plecakowej.

Konieczne jest przygotowanie roztworu z wyliczenia 500 ml preparatu (1 butelka) na 10 litrów wody. Woda wlewa się do wody, a następnie płyny są dobrze wymieszane. Powstały roztwór do przetwarzania powinien być używany tego samego dnia. Nie mieszaj go z innymi lekami.

Rozpylanie można wykonać, gdy minimalna temperatura powietrza wynosi +4 stopni.

Zużycie zależy od wielkości i wieku rośliny. Jeden krzak porzeczki lub agrestu potrzebuje około 1,5 litra roboczego rozwiązania. Aby przetworzyć drzewo owocowe, zajmuje od 2 do 5 litrów.

Proflaktaktyna jest nowym środkiem zaradczym na szkodniki lub pszczoły, ponieważ jest toksyczny dla owadów. Jeśli jednak przetwarzanie ogrodu odbywa się zgodnie z warunkami (przed masowym odejściem pszczół), to dla nich nie stwarza zagrożenia.

Nie można go używać w obszarze wód, ponieważ substancja jest śmiertelna dla ryb. Nie stanowi to jednak zagrożenia dla mikroorganizmów glebowych, nie jest to zanieczyszczenie wód powierzchniowych i podziemnych.

"Zapobieganie" powinno być transportowane oddzielnie od żywności, leków i paszy dla zwierząt.

Zanim zaczniesz, musisz chronić skórę, oczy i narządy oddechowe. Oznacza to, że musisz spryskać ubrania długą rękawem, w spodnie, maskę, okulary i nakrycie głowy. Do czasu zakończenia pracy należy zaprzestać palenia, picia i jedzenia.

Wybór czasu przetwarzania

"Proflaktaktyna" jest skutecznym środkiem owadobójczym, który wymaga przetworzenia drzew owocowych i krzewów aż do pojawienia się nerek. Dlaczego tak ważne jest, aby robić wszystko w tym okresie? Substancją czynną, zwalczającą jaja pasożytów, jest związek chemiczny. Dzięki wczesnemu przetwarzaniu nie dojdzie do śladu pestycydów w czasie dojrzewania uprawy.

Co podobają konsumenci?

Ludzie, którzy aktywnie przygotowują się na nowy sezon zbiorów, powinni jeszcze zimą zadbać o to, aby wybrać najlepszy sposób na pozbycie się drzew przed owadami. Nie każdy wie, co "Prewencyjny" jest dla ogrodu. Instrukcje użycia, opinie są ważnymi informacjami do podejmowania decyzji.

Mieszkańcy lato, którzy już próbowali go w akcji, mówią dobre wyniki po przetwórstwie roślin. Preparat doskonale niszczy jaja owadów, które zostały zdeponowane przez dorosłych jesienią. Dodatkowo, aby osiągnąć maksymalny efekt wystarczy jedno leczenie. Środki zaradcze pozostają w zakładzie przez miesiąc. Dzięki składnikowi olejnemu nie spada deszcz.

Co konsumenci nie lubią?

Ale, jak wszystkie środki, "Prewencyjny" dla ogrodu również ma wady. Instrukcje wskazują na obecność jednej cechy. Czasami trudno jest wybrać właściwy czas leczenia, ponieważ temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej +4 stopni.

Nie zawsze wiosna przychodzi stopniowo, czasami po długich przeziębieniach następuje nieznaczne ocieplenie. Nawet jeśli jest ciepło w ciągu dnia, nie oznacza to, że termometr nie spadnie w nocy. Ponadto, nie wszyscy ogrodnicy mogą sobie pozwolić na przetwarzanie ogrodu w dowolnym dniu, kiedy pogoda zezwala. Dlatego po prostu nie masz czasu, aby spryskać drzewa tym lekiem.

"Prewencyjny" dla ogrodu nie należy do kategorii tanich preparatów. A jeśli hodowca rośnie wiele drzew i krzewów, to przetwarzanie wszystkich będzie wymagało dużej inwestycji finansowej.

Czy mogę zrobić z jednym narzędziem?

Jeśli kupisz "Zapobieganie" w ogrodzie, instrukcje użycia poinformują Cię, że lek może zniszczyć wiele rodzajów owadów, które szkodzą drzewom i grożą zbiorami. Jednocześnie jego destrukcyjny wpływ skierowany jest na jaja ułożone przez pasożyty.

Wczesne przetwarzanie nie pozwala również chronić ogrodu w okresie kwitnienia i dojrzewania upraw. Dlatego kolejne zabiegi przyjmowane są również innymi sposobami. Ponadto inne rośliny rosnące na tym terenie mogą być źródłem pasożytów. Muszą być również regularnie przetwarzane. Dla nich trzeba wybrać "Zapobieganie" dla ogrodu, ale inne środki.

Kto nie powinien wybrać tego środka?

Pomimo skuteczności takie leki nie można nazwać absolutnie nieszkodliwymi. Pestycydy mogą pozbyć się wielu rodzajów szkodników, ale czasem zagrażają życiu użytecznych owadów. Jednym z takich środków jest Zapobieganie dla ogrodu. Instrukcje dotyczące użycia, recenzje potwierdzają, że lek ma szkodliwy wpływ na pszczoły. Jeśli masz ule w witrynie, musisz uważnie wybrać czas przetwarzania drzew lub całkowicie zrezygnować z użycia pestycydów.

Aby uzyskać dobre zbiory, musisz zadbać o zdrowie samych roślin. Dlatego wiele osób wolę opracować zestaw środków, które wymagają użycia kilku narzędzi do przetwarzania drzew i krzewów, przeprowadzanych w określonym harmonogramie. Jednym z czynników, które wielu ogrodników stosuje przede wszystkim i jest "prewencyjne", niezmiennie wykazujące dobrą wydajność.