484 Shares 9564 views

Mahlay Siergiej Władimirowicz: biografia, działalność, osiągnięcia i ciekawostki

Makhlai Siergiej Władimirowicz – słynny rosyjski biznesmen. Jego ojciec, Vladimir Makhlai, ponad ćwierć wieku, prowadził firmę „Togliatti”.

Biografia przedsiębiorca

Mahlay Siergiej Władimirowicz urodził się w małym miasteczku w regionie Gubakha Perm w 1969 roku. Jego ojciec – oligarcha Władimir Makhlai, ex-szef korporacji „Togliatti”, którego majątek szacuje się na $ 700 mln USD.

W Togliatti, z regionu Perm z rodzicami przeniósł się w 1985 Mahlay Sergey Vladimirovich. Rodzina zaczyna się odbudować swoje życie. Miał wtedy 16 lat. Od tego jest powołany do wojska i służył w armii i rozpoczął pracę w branży budowlanej.

Wyższe wykształcenie otrzymał w Togliatti Polytechnic Institute. Uzyskał specjalizację związaną z produkcją chemiczną, firm budowlanych i patentów.

W 1994 roku Siergiej Władimirowicz Mahlay opuścił Rosję do USA. Pracował w sprzedaży sprzętu dla przemysłu chemicznego, a także sprzedaży nieruchomości. Według niepotwierdzonych informacji, stał się obywatelem amerykańskim.

W 2003 roku otrzymała kolejny stopień w University of North Carolina.

powrót

W 2000 roku Siergiej Władimirowicz Mahlay wrócił do Rosji. W 2011 roku udało mu ojca na czele „Togliatti” firmy. Rok później został ponownie wybrany na to stanowisko.

Powodem tej decyzji było mówienie sobie Makhlai. Według niego, mój ojciec poszedł na urlop i nie miała stosunku do Spółki. Jednakże, media przyklejona do innej teorii, która różni się od tego, co jest powiedziane Siergiej Władimirowicz Mahlay. TASS ogłosił, że rezygnacja z ojca biznesmena został zmuszony. Tylko w 2011 roku Rostekhnadzor wykazała liczne naruszenia w przedsiębiorstwie. Protokoły zostały sporządzone pięćset brutto naruszenia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony pracy. Następnie w odniesieniu do kadry kierowniczej spółki wnieść oskarżenia.

Firma „Togliatti”

Open Joint Stock Company „Togliatti” jest jednym z dziesięciu największych producentów amoniaku na świecie. Znajduje się w regionie Samara.

rozpoczęła się w 1974 roku budowa zakładu. Partnerami amerykańskiej firmy „Iksidental Petroleum”. Część pieniędzy przeznaczonych do powstania przedsiębiorstw amerykański biznesmen Armand Hammer, który poparł Związku Radzieckiego i osobiście sprzyjające Lenina.

Budynek został ogłoszony projekt budowlany All-Union Komsomołu został ukończony w rekordowym czasie. Vladimir Makhlai prowadził firmę od 1985 roku, po ZSRR wydała go jako spółkę akcyjną. We współczesnej Rosji, linia produkcyjna została rozszerzona. W zakładzie zaczął produkować płytki ceramiczne, cegły, otworzył produkcja mebli nawet rozpoczął zbieranie sprzętu wideo.

Liczba przedsiębiorstw jest ponad pięć tysięcy osób. Roczne obroty – ponad 60 mld rubli.

oświadczenia polityczne

W przeciwieństwie do swojego ojca, Siergiej Władimirowicz Mahlay często pojawił się publicznie, komentując wydarzenia.

W szczególności, w 2013 roku, aktywnie mówił o demonstracji w Moskwie uczciwych wyborów, krytykując postawę zachodnich mediach. Według niego, zagraniczni dziennikarze przedstawili pokaz 20,000th w stolicy Rosji, która nie przedstawiła żadnego slogan gospodarczą, jako początek upadku reżimu. Podczas gdy w Europie na ulicach setki tysięcy ludzi przychodzi na przykład w Grecji czy Hiszpanii, ale to się nazywa świetlany przykład demokracji.

W jego opinii, Zachód i chętny do podjęcia wszelkich starań, aby umieścić zamach stanu w Rosji, co powinno doprowadzić kraj do usunięcia ich standardów. Jednak to nie powinno być dozwolone, twierdził Makhlai.

sprawa karna

W 2013 roku ogłoszono, że sprawa karna przeciwko kierownictwu „Togliatti” Spółka i jej głównymi akcjonariuszami. Według komisji śledczej w regionie Samara, byli zaangażowani w konkluzjach aktywów za granicą.

Pomimo tego wiosną 2014 Sergey Mahlay którego działalność doprowadziła wiele firm nie spełnia, planował kupić klub piłkarski z Liechtensteinem „Vaduz”. Jest częstym uczestnikiem europejskiego kubka, ale znaczący sukces, oprócz mistrzostw krajowych, nigdy nie wygrać.

Według dziennikarzy, dużo pieniędzy zapłaci Mahlay Sergey Vladimirovich. „Wiedomosti” gazeta pisze, że kwota ta może wynosić około 40 milionów euro.

Pod koniec 2014 roku Basmanny Trybunał Moskwie postanowił aresztować zaocznie ojca i syna Makhlaev. Zarówno uznanej międzynarodowo chcieli pod zarzutem oszustwa na dużą skalę. Zostali oskarżeni o uszkodzenie trzech miliardów dolarów, które zostały wywołane do przedsiębiorstwa „Togliatti”, gdy umowa na wywóz przedsiębiorstwa chemicznego.

Nowy właściciel zakładu chemicznego

Po sprawie karnej przeciwko Makhlaev akcjonariuszy większościowych nowa „Togliattiazot” był były prezydent Kałmucji i Międzynarodowej Federacji Szachowej Kirsan Ilumżynow. Jednak wielu ekspertów uważa, że w najbliższej przyszłości może się ich pozbyć. Wśród głównych pretendentów do zakupu firmy o nazwie Arkadij Rotenberg, słynny miliarder w Rosji.

Jednocześnie sprawa karna przeciwko Makhlay szybko zapomniane, a w 2015 roku został nawet odznaczony Orderem św Sergiusza z Radoneża za wkład w odbudowę katedry Przemienienia na placu stolicy. Takie uznanie w środowisku prawosławnym dokonał Sergei Makhlai. Biografia to Biznesmen nagród powiedzieć, że wie, jak negocjować z właściwymi ludźmi.

Jednocześnie media krajowe w związku z tym aktywnie napisał po raz pierwszy w historii wysokiej konfesjonale postanowił dać nagroda nie biznesmen lub politykę i przestępców.

US obywatelstwo

Według nieoficjalnych danych, Sergey Makhlai od wielu lat ma nas teraz obywatelstwo. A w Stanach Zjednoczonych, wziął nową nazwę – Muckle. Go, otwiera swoją firmę i dzienniki transakcji na nieruchomości. Z tego powodu, wielu długo pozostawał na straty, jak udaje mu się połączyć obywatelem USA i jeden z zarządzania strategicznego przedsiębiorstw krajowych.

W 2014 roku, podczas zamachu na Ukrainie, Makhlay otwarcie oskarżył, że aktywnie finansuje Maidan i jest w zmowie z kapitałem amerykańskim.

Jako dowód jego więzi z amerykańskich ekspertów dać Portside roślin historię prywatyzacji w Odessie i amoniak „Togliatti – Odessa”. Fakt, że rosyjska część rurociągu był już pod jego kontrolą, a state-owned ukraiński. Te interesy przedsiębiorca nazywany jednym z głównych powodów, które skłoniły Makhlay sfinansować zamach na Ukrainie. I aktywa te są określane w tych, które obiecano mu nowego rządu ukraińskiego, a także stronie amerykańskiej, która uczestniczyła w tym procesie.

Pieniądze na morzu

W 2012 roku, w trakcie poszukiwań w przedsiębiorstwie „Togliatti”, między innymi odkryto udokumentowane dowody potwierdzające wycofanie zagranicznych spółek offshore w setki milionów dolarów. Ponadto, Urząd do zwalczania przestępstw gospodarczych obywatel USA Donalda Knapp została odkryta, który pełnił funkcję wiceprezesa, „Togliatti” towarzystwo.

Siergiej Władimirowicz Mahlay, którego biografia jest ściśle powiązana z USA, posiada wieloletnie relacje z Knapp. Prawdziwym celem jego pracy w zakładzie stało się jasne po przeprowadził rozmowy z szefem CIA w Kijowie John Brannon.

Tajemnicze postacie w zarządzaniu spółki

Inną tajemniczą i kontrowersyjną postacią jest obywatel szwajcarski Andreas Tsivi headed „Togliatti” spółka. Firma, w której pojawia się przywódca, został wielokrotnie podejrzany o przeprowadzenie podejrzanych transakcji w Europie Wschodniej i Afryce Północnej. On jest w ciągłym konflikcie z ekologów, okolicznych mieszkańców, a nawet personel ONZ.

On tak bardzo jak to możliwe przez publiczne i komunikacji z prasą. Jednocześnie kilka lat temu szwajcarskie organy ścigania podejrzewa go o oszustwa w Libii. W szczególności przyjęto, że dał łapówki dla lokalnych urzędników wysokiej rangi. Wszystkie w obszarze jednego i pół miliona dolarów. Wszystko to miało miejsce bezpośrednio przed operacją amerykańskiego wobec Muammara Kadafiego.

Taka osoba jest częścią zarządu JSC „Togliatti”.

Pokonuje

Na tym tle „Togliatti” wykazuje dobrą dynamikę finansowych. Tak więc, gdy prowadził firma Sergeya Mahlaya znacznie wzrosły wypłaty dywidendy. Na przykład, jeśli w 2009 roku nie były one wypłacane w ogóle, aw 2010 nieznacznie przekroczyła pół miliarda, a następnie w 2011 roku „Togliatti” na liście swoich deponentów prawie trzech miliardów rubli.

Postępowania karnego przeciwko niemu i jego ojca Makhlai łączy próby wrogiego przejęcia spółki. Według niego, zaczęli w połowie lat 90-tych. Oczekuje się, że dobre wyniki finansowe, aby kontynuować. Jego rola w tym, oczywiście, odegrał wzrost produkcji i spadek kursu rubla (większość produktów Firma dostarcza na eksport w zamian za jej dolarów).

W tym przypadku, siły bezpieczeństwa mają inną pozycję. Ich zdaniem, z których żaden nie są ataki Raider nie mówić. Komitet śledczy podejrzewa, że Makhlai z partnerami w szarej systemów wypłacić pieniądze przez zagranicznych i szwajcarskich pośredników. Wydali towary po niższych kosztach, a są one ponownie go sprzedać na rynku.

pozycja społeczna i życie osobiste

Firma „Togliatti” trafił na pierwsze strony gazet podczas rozpatrywania sprawy karnej przeciwko punkowego zespołu Pussy Riot, który został oskarżony o obrazę uczuć wierzących. W zakładzie reakcji. Stwierdził wiecu, na którym członek grupy został zaproszony do tej „Togliatti” reedukacji je tutaj. Pracownicy zakładu przeznaczone do prowadzenia działań na rzecz ochrony tradycyjnych wartości rosyjskich prawosławnych.

Obecnie przebywa w USA Mahlay Sergey Vladimirovich. Biografia i rodzinny charakter naszego artykułu jest to, że wkrótce, może tam pozostać. Szef „Togliattiazot” żony. Mają dwie córki.

W takim przypadku przedsiębiorca twierdzi, że jego firma nigdy nie miała firmę zagraniczną. Roślin i dziś pozostaje jedną z podstaw dla całego regionu Samara. W regionie, jest jednym z trzech największych podatników odliczonych mocno w skarbcu regionalnym.