361 Shares 2327 views

Adele – Dziedzic Led Zeppelin i Pink Floyd

Wszystko 2011 patrzył ze zdziwieniem nie ma odpowiednika w ciągu ostatnich 30 lat, brytyjski inwazję na rynku muzycznym w USA. Zdarzenie to szczególnie zaskakujące, ponieważ w przypadku braku zainteresowania supermocarstw w produktach showbiznesie produkowanej poza ich terytorium, są powszechnie znane. Po rozpadzie Led Zeppelin i Pink Floyd Brytanii nie może zaoferować nic tyle oryginalnego, wszystko co zwróciła na siebie uwagę amerykańskich widzów, cieszył się zainteresowaniem krótkotrwały i niestabilne. Błysnęło i wyblakłe Spice Girls, Oasis to, Radiohead, Coldplay, Amy Winehouse, kilka razy błysk Kylie Minogue, a to wszystko, co pamiętał Brytanii od trzech dekad. Z jakiegoś powodu, niektóre mają więcej U2, żałosny rehash tym samym kwartale melodia wieku, ale to już przeszłość. Międzynarodowe gospodyń domowych na całym świecie oferowane do sławy Susan Boyle, ale są raczej efektem socjologiczny niż musicalu. Robby Williams, zaszczycili nas jako nowego Króla Popu, nawet nie próbuje dostać się na rynku amerykańskim.
Palce obu rąk więcej niż wystarczająco, aby liczyć amerykańskich gwiazd nie pochodzą z Ameryki Północnej (Kanada).
Tak, była wokalistka Adele album „21”, główny amerykański uczucie w 2011 roku. Cały rok tarcza nie spadnie poniżej 5 miejsc, głównie przebywających na pierwszej lub drugiej pozycji, trzy single doprowadziła wykres piosenkę. Sądząc po dynamice, uderzył w Księdze Rekordów Guinnessa za czas pobytu na płycie blaty Billboard tuż za rogiem. Drogo odszedł rynku mediów nie pozwala piosenkarka konkurować pod względem sprzedaży z Michaela Jacksona i innych mistrzów, ale po ostatnim zwycięstwie w Internecie w zakresie rozpowszechniania muzproduktsii nikt nie osiągnął takiego sukcesu (6 nominacji, platynę Według ostatnich danych RIAA, i nie jest to ograniczenie).
Po otrzymaniu sześć nagród Grammy w kategorii najwyższego nie mówić, że to niemożliwe. Co jest przyczyną tego megauspeha? Co skłoniło młodego Brytyjczyka muzproryvy który otworzył nowe obszary?
Moim zdaniem, sukces zupełnie niezasłużona, ale nie przypadkowe. Wybitny śpiewak wokalny lub kompozytor talent najwyraźniej nie ma, jasny wygląd jest nieobecny. Ale – miała szczęście być na skrzyżowaniu kilku trendów. Oczywiste wykonaniu dowolnego z nich, nie zrobiła, ale wszystko razem zostało zepchnięte na czele.


Adele – przepis na sukces

Rihanna, Katy Perry i Britney – zwolennicy Sabrina i Sandra

Pierwszy – oczywisty Europeizacja amerykańskich gustów. I nadal nie rozumiem mechanizm procesu, ale zmarł r'n'b, gwiazdy tego nurtu odbudowanej w house i techno (Usher, Snoop Doog i inne duety śpiew europejskich DJ-ów, a oryginalne, nie miksovogo). Górny piosenkarza (Katy Perry Britney) podejrzanie podobne Data Continental płyt 80 Rihanna ogólnie polzuet PRÓBKI Moldovan grupę O-strefy. Można powiedzieć, że rynek USA był psychicznie przygotowany do giperproryvu europejskiego artystę, i nie czekając na nic więcej ciekawego, cała siła trendu skierowanej na tłuszczu Angielką.
Ponadto, od czasu do czasu masowa publiczność doświadczy niezrozumiałe pragnienie nuda, nuda muzyki. Poprzednie wcielenie tego niezdrowego zainteresowania – piosenkarka Nora Dzhons. Hej, Nora, gdzie jesteś? Ogromne sprzedaży, wiele Grammy i ani jeden chwytliwa melodia i zasłużone zapomnienie wyniku. Minęło dziesięć lat – i nieświadomości zbiorowej ponownie zażądał takiego idola. Jasne, tuż za rogiem i całkowitej utraty zainteresowania niniejszego triumfatorshe. Nie wierzę, że w ciągu 10 lat ktoś będzie pamiętał kilka utworów z repertuaru Adele.
Albo Gaga zbyt perevozbudilsya publicznego i pilnie potrzebne coś kojącego, usypiające w poprzednim kilku lat.
Wreszcie, Adele wykonany zwolennika takich różnych, ale równie udanych amerykańskich wokalistów takich jak Amy Winehouse i Susan Boyle. Z jednej strony, dziedziczka retro-soul-kultury z ochrypłym głosem, z drugiej strony, pokornych bezpłciowy pani tłuszczu (skromna, w przeciwieństwie Ałła Pugaczowa), co eliminuje statyczne, jego rolady, piosenkarka zaczęła ją na zupełnie różnych odbiorców.
W rezultacie, nagle amerykański zainteresowanie Europejskiej depresyjnych marudzenie w stylu retro piosenkarka przyniósł nisze docelowych w rankingu światowych gwiazd. Jak długo? Myślę, że za jakiś czas. Jednak Madonna jest również przewidywane wkrótce zapomniane trzydzieści lat temu, choć z innych powodów.