606 Shares 6650 views

Kompozycja "Czym jest współczucie i miłosierdzie"

W warunkach współczesnego społeczeństwa takie pojęcia jak współczucie, miłosierdzie, współczucie praktycznie straciły zarówno ich znaczenie, jak i ich wykorzystanie przez ludzi w życiu codziennym. Esej "Co to jest współczucie?" Znajduje się w prawie każdym programie nauczania. U dzieci nauczyciele chcą znaleźć ziarna tych złożonych, ale jasnych i potrzebnych uczuć na świecie.


Filozofia współczucia

Co to jest współczucie i współczucie? Dlaczego te pojęcia są tak potrzebne w ludzkim świecie? Rzecz jest taka, że każda osoba zależy od ludzi wokół niego. Czy to przyjaciel, brat lub obcy, idąc tą samą drogą z nim. Od dawna udowodniono, że człowiek bez społeczeństwa nie może żyć. Nie toleruje izolacji, jakby nie był przyciągany do tego pomysłu. Dlaczego tak jest? Wydaje się, że idealne życie w jakimś zdegradowanym miejscu, gdzie nie ma hałasu, nie denerwujących sąsiadów, nic nie ma.

Co to jest współczucie? Definicja może być wyrażona poprzez sytuację: osoba na przykład złamie rękę. I wokół nikogo. Nikt nie pomoże, a on sam nie jest w stanie dostarczyć pierwszej pomocy medycznej lub podjąć niezbędne środki w celu uzdrawiania rąk. W okręgu nie ma nikogo, kto okaże miłosierdzie i rozwinie pomocną dłoń. Na podstawie powyższego przykładu możemy powiedzieć, że każdy z nas zależy od drugiego. Jesteśmy jednym systemem, z jednym segmencie wypadającym z tego, ogromna porażka, nawet jeśli tego nie zauważamy.

Kiedy dziecko pisze dzieło "Miłosierdzie i współczucie", prawdopodobnie przede wszystkim postanowi wspomnieć o wzajemnej pomocy ludzi. Od wczesnego dzieciństwa wiemy, że niemożliwe jest życie bez rodziców, a bez lekarzy nie da się odzyskać. Jest to prosta filozofia nienaruszalności systemu ludzkiego społeczeństwa, która niestety w dzisiejszym świecie zmienia się nie z większą szybkością. I my go niszczymy.

Co się dzieje?

Esej "Co to jest współczucie?" Nie wyklucza pojęcia "misanthropy", ponieważ jest to z powodu tego zjawiska współczucia w ludziach nie pozostaje. Każda osoba uważa, że ma obowiązek zamknąć się od innych i nie zwracać uwagi na to, co dzieje się wokół. Propaganda tego zjawiska aktywnie działa w internecie. Ludzie, nie zauważając tego, stają się zamknięci i sztywni, biorąc to za normalne zachowanie.

Miłość i współczucie w starożytności

Starożytni historycy powiedzieli, że Pythagorowie kupili ryby od miejscowych rybaków i wyrzucili z morza. Ludzie się do niego śmieli, ale twierdził, że ratując ryby z sieci, oszczędza ludzi przed niewolnictwem. Rzeczywiście, wszystkie żyjące istoty są połączone silnymi wątkami przyczynowości: każdy nasz czyn, jak bengał echo, przechodzi przez przestrzeń wszechświata, powodując te lub inne konsekwencje.

Jaki jest współczucie i współczucie w naszym społeczeństwie?

"Szkoda jest naszym skarbem" – napisał Fiodor Mikhailowicz Dostojewski. W końcu, jeśli ludzie przestaną żal za słabą i potrzebującą pomocy, świat otaczający nas po prostu stanie się stały, zaniżony, stanie się zdegradowany i sterylny. Pomoc, komfort, wsparcie – a świat stanie się trochę miły.

Niestety, niestety, obecnie szkoda i współczucie dla wielu nie oznacza niczego. Osoba jest tak samolubna, samocentryczna, że szkoda jest poza jego zrozumieniem. Taka osoba będzie spokojnie patrzyła na cierpienia innej osoby, nie zaoferuje pomocy, przechodzi. "Nie ze mną, i w porządku", "Moja chata z krawędzią" – to są jego motto na całe życie.

Na poziomie duchowym nasze społeczeństwo stało się zepsute na ziemi. Nie wiemy, jak współczuć, martwić się o naszych bliskich, nie wiemy, jak nam wybaczyć. Alien żałoba nie jest naszą firmą.

Aby poświęcić się dla dobra innych, w rzeczywistości nie każdy jest gotowy. Tylko prawdziwa miłosierna osoba może pokazywać litość i przedłużyć pomocną rękę. Miłość do bliźniego i miłosierdzia są głównymi problemami, które mają wpływ na wielu znanych pisarzy w swoich pracach.

Współczucie w literaturze

Esej "Czym jest współczucie?", Które uczniowie piszą w lekcjach literatury, powinny zawierać przykłady opowieści, powieści, w których jest opisany.

W Historii Andrzeja "Kusaka" zaprezentowano dwie przeciwne początki. Pierwszy z nich – ludzie, którzy pobili psa bezpańskiego, rzucił na nie kamienie, roześmiał się i pojechał, aby powiedzieć o szaleństwie. Kusaka boi się ludzi, którzy nawet nie mają litości. Innym jest rodzina, która schroniła złego psa. Ludzie mogli zobaczyć serdeczne serce za pulsującą twarzą i dać zwierzętom nadzieję, że nie wszyscy zginęli. "Kusak" może stanowić podstawę do napisania dobrej kompozycji. Miłość i współczucie w nim są w pełni ujawniane. W opowieści autor pokazuje nam, jak powinniśmy wyglądać. Ta rodzina jest twierdzą ludzkości i życzliwości. Co to jest współczucie? Definicja leży za liniami opisującymi działanie ludzi hojnych wobec psa.

Dobroczynność w literaturze

A. Vladimirov opowiada historię swojego bohatera. Pasterz Nikolai Savushkin miał córkę. Była bardzo chora od trzeciego roku i była w bólu. Raz, kiedy zobaczył antylopę w stepie, Savushkin zdał sobie sprawę, że to jego jedyna szansa pomóc jego córce, ponieważ rogi antylopy mogą być wykorzystane jako oszczędny lek. Savushkin z pistoletem decyduje się wejść do wąwozu w poszukiwaniu bestii, ale polowanie nie przyniosło mu pożądanego łupu, ponieważ obok antylopa Savushkin zobaczyła jej syna. Pasterz nie mógł strzelać, bo zrozumiał, że na antylopę ten kociak jest tak blisko i droga jak córka. Nie mógł zabić rodzica i zostawić dziecko, aby zginął w tym okrutnym świecie.

Miłość jest jednym z najważniejszych zobowiązań do przetrwania ludzkości jako gatunku. Ale tak wysokie uczucie daje się, niestety, nie wszystkim. Życzliwość duszy, litość, współczucie są stawiane osobie od dzieciństwa, w tym na osobistym przykładzie rodziców. Na kształtowanie tych cech wpływają też społeczeństwo, otaczający ludzi, przyjaciele.

Co to jest współczucie? Pomysł na podstawie składu, oparty na opowieści Andrzeja czy opowieści Władimira Władimira, pomoże znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Co mam zrobić?

To prawda pytanie: "Co mam zrobić?". Straciwszy współczucie i współczucie, nie możemy istnieć. Bycie samemu we współczesnym społeczeństwie jest niemożliwe, ponieważ zmierzamy do spokojnego życia, a nie do okrutnego przeżycia.

Kompozycja "Czym jest współczucie?" Pojawienie się w programie szkolnym nie jest przypadkowe. U dzieci podają one główne cechy: by być miłym, miłosiernym, pomagać sąsiadowi, nie pozostawać obojętnym wobec tego, co się dzieje. W ich sercach wzrastają niechęć do brutalności i samotności. Każda osoba z dzieciństwa powinna czuć się częścią dużego mechanizmu, który przestanie działać, jeśli co najmniej jeden szczegół nie powiedzie się.

Wnioski

Co to jest współczucie? Kompozycja-rozumowanie w tym temacie ujawnia głębokie znaczenie najważniejszego uczucia zarówno dla pisarza, jak i czytelnika. To rozumowanie musi opierać się na sercu i polegać na życiu i czytelniku. Nie ma sensu w mechanicznym przepisywaniu myśli innych. Więc nie nauczymy się czuć, współczuć lub litować się. Pamiętaj, że kiedyś obojętnie przechodząc, nie robimy nic dobrego. Wszakże raz w naszych czasach w trudnej chwili też nie okaże się sympatią.

Miłość powinna być we wszystkich. Nie tylko dla naszych czworonożnych przyjaciół, bo są bezbronni w swoim pochodzeniu, ale także do ludzi wokół nas. Bez miłosierdzia i współczucia jesteśmy skazani na zamianę na dwunożne bestie drapieżne.