442 Shares 3612 views

Jak radzić sobie z zatruciem metanolem? Objawy i cechy leczenia

Obecnie na rynku można znaleźć wiele niepewnego pochodzenia. Niektóre z nich są tak przystojny, że ludzie nadal je kupić. W rezultacie, często występują zatrucia. A jeśli zatrucie pokarmowe mogą być wyleczone w pół dnia, a następnie zatrucia metanolem jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Wróg musi znać osobiście

alkoholu metylowego w postaci bezbarwnej cieczy, z typowy zapach alkoholu. Jest on stosowany w przemyśle do produkcji chemii gospodarczej: rozpuszczalników, farb i innych rzeczy. Czasami związek metanol stosowany do produkcji leków. Metanol jest toksyczny i toksyczny, więc poradzić z ekstremalnych kosztów opieki.

Nazwa zwyczajowa Metanol – alkohol drewna. Po raz pierwszy została odkryta Bowl w 1661 roku, podczas destylacji drewna. W czystej postaci, alkohol metylowy zaczął wytwarzać w 200 lat. Sposób został odkryty w 1932 roku, który wytworzony metanol był do tej pory.

zatrucie metanol

Trucizny metanol możliwe po spożyciu. Dzieje się to na dwa sposoby. Pierwszy – zastosowanie produktów zawierających alkohol metylowy. Po drugie – wdychanie oparów metanolu. Najczęściej zatrucie jest spowodowane spożywaniem alkoholu niskiej jakości. Nie wszyscy producenci śledzić receptur i myśleć o zdrowie swoich klientów, więc zamiast etanolu w napojach alkoholowych jest często alkohol metylowy.

Czasami alkohol zatrucia są spowodowane masowym pojawieniem się na rynku dużej partii niespełniających napojów alkoholowych. W 2011 roku nastąpiło masowe zatrucie w Turcji, a rok później – w Republice Czeskiej.

Raz w ludzkim organizmie, metanolu rozkłada się kwasem mrówkowym i farmaldegid. Obie substancje są szkodliwe dla wątroby, serca i wielu innych narządów.

Jak chronić się przed zatruciem metanolem

Wybór alkoholu, trzeba sprawdzić, licencji i certyfikatów. Wskazane jest, aby zakup napojów alkoholowych w niektórych sklepach ze sprawdzonymi dostawcami.

Sterowniki są stale do czynienia z różnymi cieczami, których kompozycja może obejmować metanol. Do trucizny, na tyle głęboko wdychać parę podkładką zimowego na okulary z niezaufanych producenta. I zatrucia mogą wystąpić po spożyciu tej podkładki na skórze. Dlatego wszystkie procedury „antizamerzaykoy” pożądane jest, aby nosić rękawice i przewiewnym miejscu.

Ci, którzy pracują w przemyśle chemicznym, oczywiście, również narażone na ryzyko zatrucia alkoholem metylowym. Ale zwykli ludzie czekają na metanolu w lakierów, farb, rozpuszczalników, niektóre detergenty, i tak dalej. Powszechne środki bezpieczeństwa pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Zatrucie metanolem: Objawy

Natychmiast należy zauważyć, że siła wpływu metanolu w organizmie jest bezpośrednio związane z dawką. Więc nie oczekuj horror wszystkie z poniższych objawów łagodnego zatrucia.

Objawy zatrucia metanolem są dość rozległe, ponieważ wpływa do wszystkich narządów wewnętrznych. Po spożyciu alkoholu metylowym przez kilka minut gromadzi się w wątrobie. Jednak pierwsze objawy pojawiają się po około ośmiu godzin. Wśród problemów z przewodu pokarmowego można zidentyfikować takie objawy zatrucia obejmują nudności, skurcze, wzdęcia, cięcie ból w żołądku.

alkohol metylowy może wpłynąć nawet narządów wzroku i słuchu. Przeważnie cierpią wzroku. Przy silnym zatruciem to prawie niemożliwe do odzyskania. Wizja stopniowo zaczyna cierpieć po przejściu zatrucie metanolem. takie objawy obserwuje się częściowe lub całkowite ślepotę, zmarszczki i ból oczu mgławicy.

Efekty metanolu takich znaków jest określana na układ nerwowy: drgawki, drżenie kończyn, ból głowy, omdlenie, drażliwość.

Układ sercowo-naczyniowy reaguje również z wejściem do korpusu metanolu. Zmiany ciśnienia krwi (zwiększenia lub zmniejszenia), to przyspiesza impulsu, może być ból w okolicy serca. Jeśli ciśnienie wzrasta z nosa może przejść do krwi.

Jeśli metanol dostanie się na skórę, najprawdopodobniej, będzie to powodować oparzenia. Przy silnym zatruciem człowiek może stracić przytomność lub nawet wpaść w śpiączkę. Występuje on stopniowo, więc na najmniejsze objawy zatrucia niezbędnych do podjęcia drastycznych środków.

pierwsza pomoc

Nadszedł czas, aby powiedzieć, co zrobić w przypadku zatrucia metanolem. Tak, przede wszystkim musimy dowiedzieć się, jak trucizna wpływa na ciało: w postaci ciekłej weszła w żołądku, w postaci pary w płucach, czy dostanie się na skórę.

Aby poradzić sobie z zatruciem metanolem, który spadł do organizmu przez jedzenie lub picie, zacząć płukanie żołądka. Odbywa się to za pomocą czystej wody lub niskich stężeń roztworu sody. Po wypiciu litra płynu, należy wywołać wymioty. Więc trzeba zrobić kilka razy w odstępach co godzinę. Ponadto żołądka, duże ilości metanolu, może gromadzić się w jelitach. Dlatego równolegle z płukania żołądka należy zrobić lewatywę lub przeczyszczające napój.

Radzić sobie z zatruciem metanolem, który spadł do organizmu w postaci pary, jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy podać wpływ na napływ świeżego powietrza. Najlepszą rzeczą jest to, aby wychodzić, ale można po prostu otworzyć okna. Nie trzeba dokonywać żadnych gwałtownych ruchów. Wdychać powietrze stoi w głębokich i płytkich oddechów. Pewności, możliwe jest również przeprowadzenie płukanie żołądka. Tylko w skrajnych przypadkach, gdy dawka metanolu jest krytyczny, konieczne jest, aby zrobić sztuczne oddychanie.

Jeśli metanol tworzy na skórze i oparzenia, należy je przetarto etanolem. Ważne jest również, aby zapewnić dobrą wentylację skóry.

Jeżeli poszkodowany udał się drgawki, wymioty lub utrata przytomności, trzeba dać mu pozycji poziomej. Tuck i podnieść głowę z poduszki. Najlepszy ze wszystkich, jeśli ktoś leży na boku.

Jako antidotum do radzenia sobie z zatruciem metanolu są często stosowane alkoholu. To odcina metanolu i przyspiesza jego wycofanie z organizmu. Małe dawki z 40% roztworem etanolu (wódka) pobierano przez trzy godziny.

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy zatrucia pewno trzeba wezwać lekarza!

niemile widziane

Tak więc, aby zrozumieć, co zrobić w przypadku zatrucia metanolem, warto dowiedzieć się, czego nie robić, aby nie zaszkodzić zdrowiu ofiary. Nie trzeba angażować się w leczeniu siebie: wszystkie powyższe metody są potrzebne tylko w celu normalizacji stanu osoby jeszcze nie nadszedł „pierwszej pomocy”. Do podjęcia różnego rodzaju leków, które zwiększają lub zmniejszają ciśnienie, łagodzi bóle głowy i zmaga się prywatnie z innymi objawami, to nie jest konieczne.

Jeżeli zatrucie nastąpiło poprzez drogi oddechowe, nie jest konieczne, aby zrobić lewatywę. Jeśli metanol dostanie się na skórę, nie próbuj usunąć ból przy pomocy maści i kremy na oparzenia. Nadanie ofiarą antidotum (etanol) powinny być dozowane, i tylko wtedy, gdy osoba jest przytomna. Dawkę należy rozważyć w następujący sposób: 1 g czystego etanolu (2,5 g regia) na 1 kg wagi ciała. Dokonaj IVS w domu nie jest pożądane.

Jeśli nie ma pewności, że przyczyną zatrucia był dokładnie metanolem, to lepiej nie pić alkoholu, ponieważ może zranić. Jeżeli poszkodowany jest nieprzytomny, to nie może być sama. Nie powinien leżeć na brzuchu lub plecach. W pierwszym przypadku będzie zakłócony przepływ powietrza w drugim – można dusić jakby wymiotuje.

Kiedy zatrucia metanolem trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie zaszkodzić ofierze. Dla bardzo ciężkie zatrucie może być nawet śmiertelne, więc działania muszą być szybkie i zdecydowane. Radzić sobie z zatruciem metanolem jest możliwe, najważniejsze – do przestrzegania wszystkich powyższych wskazówek.

Odzyskiwanie po zatrucia

Po pierwszej pomocy, ofiara musi zostać przewieziony do szpitala ekspertów kontynuował leczenie było przewidziane. Leczenie będzie składał się z dwóch faz: utrzymania ciała w odpowiednich funkcji kształtu i odzyskiwania, które zostały naruszone. W przypadku skomplikowanych zatrucia, gdy korpus ma krytyczną ilość metanolu, przeprowadza się oczyszczanie krwi.

Program rehabilitacji zależy od tego, które organy są dotknięte więcej. Zazwyczaj najgorsze upadki ciał. Oczywiście leczenie zawiera witaminy, specjalne ćwiczenia, a czasem operacji.

Jeśli metanol dostał się do organizmu przez układ oddechowy i śluzu uderzony inhalacji kursu. Stosowanie preparatów ziołowych uzyskane leczyć i wyleczyć narządy wewnętrzne.

Bez względu na zatrucie, po to jest potrzebny ogólnej renowacji. Obejmuje ona resztę, witaminy, dieta i tak dalej.

wniosek

Od zatrucia metanolem nie są doskonałe, a nawet ekspert może przypadkowo dostać dawkę metanolu z niskiej jakości żywności. Każdy popełnia błędy, przypomnieć film „inżynier Błąd Cochin” (1939). Ale ten, kto ma świadomość w tej kwestii, będzie w stanie uratować swoje życie i życie innych.