778 Shares 9853 views

Lemonella (ryba) – subtelności gotowania

Codzienne potrawy z ryb są raczej nudne i standardowe. Pamper, twoja rodzina chce czegoś nowego. Spróbuj dywersyfikować dietę taką egzotyczną, jak limonelę.

Ta ryba żyje w głębinach Oceanu Spokojnego. Żywi się małymi skorupiakami i skorupiakami. Długość osoby dorosłej osiąga 72 cm i może ważyć do 1400 kg. Średni okres jej życia to 17 lat. Na zewnątrz łatwo odróżnić limonellę od nietypowej brzusznej płetwy, która rozciąga się na całym brzuchu i rozciąga się do ogona. Kolor płytkich łusek jest lekko brązowy.

Ten produkt jest idealny na drugie kursy. Nie zaleca się zup, ponieważ lemonella – ryba nie jest zbyt tłusta, bogata bulionka nie działa. Dzięki tej właściwości jest idealny dla dietetyków, dzieci, diabetyków, a także dla zdrowego stylu życia.

Ryby lemonelli: użyteczne właściwości

  • Zawartość białka w tej ryby jest taka sama jak w mięsie.
  • 150 gramów lemonelli obejmuje codzienną potrzebę jodu.
  • Lemonella – ryby morskie, zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które mają silne działanie przeciwutleniające.
  • Regularne stosowanie tego produktu jest doskonałym profilaktyką rozwoju chorób serca, stawów i powstawania złośliwych nowotworów.

Cechy przygotowania

Więc jak gotować ryby z lemonelli? W tym przypadku istnieje kilka tajemnic, które trzeba wiedzieć podczas opanowania potraw z tego produktu. Należy pamiętać, że lemonella zawiera dużo płynu, jest sprzedawana w stanie zamrożonym, co również daje wilgoć. Bez ryzyka, taka ryba może być podana w garnek ziemniaczany lub jako wypełnienie kołowe.

Podczas smażenia, delikatna mięsa lemonelli często wybucha i rozpada się. Ale można tego uniknąć. Konieczne jest jego rozmrożenie w taki sposób, aby szkło było zbędne. Można to zrobić gazą lub szklanym korkiem. Umieścić ryby w durszarzu i pozostawić do rozmrożenia w temperaturze pokojowej lub zawiesić nad umywalką w gazie. Przed pieczeniem należy obrócić się w gęste ciasto.

Węgiel dla lemonelli

Musisz: 2 jajka, 3 łyżki majonezu, 2 łyżki stołowe, soli, pieprzu do smaku. Dokładnie wymieszaj wszystko ze stanem śmietany.

Przygotuj dwa pojemniki. W pierwszym, wylej mąkę, w drugim dobrze pobić jajko. Alternatywnie, obróć ryby najpierw w jajku, a następnie w mące. W przypadku gęstszego ciasta operacja może być wielokrotnie powtarzana.

Do pieczenia ciasta potrzebujesz: szklankę mąki, 3 łyżki piwa, jajko, jedną łyżkę mleka, sól i pieprz do smaku. Wystarczy dokładnie wymieszać, aby uzyskać grubą pastę. Po zanurzeniu w niej ryb, podgrzej panek do smaku maksymalnie. Wlać tyle oleju, że kawałki lemonelli były pół przykryte, kiedy smażone.

Następnie umieść ryby w prawie wrzącym oleju. Fry mniej niż minutę na jednej stronie, minutę na sekundę. Najważniejszą rzeczą nie jest nadmierna ekspozycja, ponieważ ryby są delikatne, szybko wysycha i można uzyskać strukturę "kauczuku".

Zapiekanka z rybami

Do tej potrawy trzeba gotować 4-5 średnich ziemniaków, zacieru, soli soli. Połowa leżała na dole formy, uprzednio smarowana masłem. Następnie rozłożyliśmy farsz.

Do napełniania potrzeba 500 gr. Lemonella, 1 cebula (smażona w oleju roślinnym). Wymieszaj ryby i cebule, dodaj sól, pieprz (najlepiej biały). Przykryj wierzchołko ziemniakami puree, a następnie posyp go twardym serem. Pieczemy w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku przez około 20 minut. Kiedy serwujesz na stole, posypaj zioła.

Ryby po hebrajsku

Będziesz potrzebował: 2 szt. Cebula, 2 bułgarski pieprz, 3-4 świeże pomidory, 500-600 gr. Lemonella.

Ścinamy cebulę półkolem, pieprz ze słomkami, pomidory w kręgach, ryby z małym sześcianem. W naczyniu do pieczenia warstwa połowy warzyw w tym porządku: cebula, pomidory, papryka, potem ryba. Solim i pieprz (najlepiej biały pieprz). Pozostałe ryby pozostawić na tej samej kolejności: cebula, pomidory, papryka. Jeśli to konieczne, ponownie soli i pieprzu. Posypać garnek z oliwą z oliwek. Wstaw piekarnik w temperaturze 160 stopni przez pół godziny. Podawać, posypać zielenią koperkiem.

Potrawy z Lemonelli

1. Pierwsza opcja.

800 gr. Lemonella pokroić na małe kawałki 3-4 cm. Smażyć ryby i cebule w małej ilości oleju roślinnego, dodać szklankę 15% kwaśnej śmietany, soli, kolendry, białego pieprzu. Gulasz przez piętnaście minut pod pokrywką. Kiedy serwujesz na stole, posypaj zioła. Jako naczynia boczne, ryż lub gotowane ziemniaki są odpowiednie.

2. Druga opcja.

800 gr. Ryba Lemonella wyciąć w taki sam sposób jak w poprzedniej recepturze, małe kostki. Zanurz małą cebulę, zetrzyj jedną marchewkę. Fry warzywa, dodać ryby, doprowadzić do gotowości. Wlać szklankę pomidora i gotować na małym ogniu przez 10 minut. Następnie przy otwartej pokrywie przez kolejne 5 minut, aby odparować nadmiar płynu. Naczynia jest gotowe. Przyprawy są idealne do gotowania ryżu lub puree ziemniaczanym.

Wnioski

Tak pozornie egzotyczna lemonella – ryba jest dość prosta do przygotowania. Przy odrobinie wyobraźni i pragnieniu można przygotować danie dla zazdrości wszystkich. Teraz wiesz, że limonella to ryba, przepisy, które opisaliśmy powyżej są pyszne, mogą być smażone, duszone i gotowane. Naczynia są bardzo smaczne i nie bardzo tłuste.