144 Shares 4909 views

Dlaczego rozdzielacz do ogrzewania wody?

Kolektor woda używana do równomiernie płynu roboczego przez rurociąg. Najczęściej urządzenia te znajdują się w systemach grzewczych, takich jak zaopatrzenie w wodę gospodarstw domowych „ciepłej podłogi” i ogrzewania grzejnikowego. Więc jeśli zdecydujesz się ponownie wyposażyć swój dom nową sieć wodną, powinno być obowiązkowe, aby zainstalować to urządzenie.


Kolektor dystrybucji wody w domowej instalacji wodociągowej ma wiele zalet, wśród których wybór reżimu przepływu chłodziwa, możliwość instalacji urządzeń i wymienić bez odłączania innych konsumentów sieci rurociągów. Ponadto, przy użyciu takich urządzeń pozwoli zapomnieć o wadach systemu konwencjonalnego okablowania tee wody po otwarciu kranu w kuchni stracił głowę w łazience. Kolektor wody równomiernie rozkłada obciążenie, więc nie można się martwić, że ktoś z domowników więc zapobiec, aby wziąć kąpiel.

Z kolei następujące funkcje pojawiają się w trybie grzania grzejnika: ryzyko przeciekania płynu, a nieobecność wielu dodatkowych związków i uproszczenie montażu znacznego skrócenia czasu potrzebnego do zainstalować cały układ działa. Rozgałęzione przewody rurowe wody zainstalowaną na wlocie mieszkanie albo dom ciepła, i może być wykorzystywany jako system podwójnej rury, w jednej rurze. Jednak każda z przedstawionych metod połączenia mają swoje własne cechy.

System rur Celem rozdzielacza jest gorący płyn chłodzący z elementu grzejnego do każdego grzejnika, dołączonym do systemu. W takim przypadku, połączenie szeregowe z nich.

W układu dwururowego, w przeciwieństwie do tego, każdy element grzejny, jest połączony równolegle do systemu, to znaczy, że jest niezależna od innych. Taki sposób łączenia, który posiada następującą cechę: liczba zaworów do rozdzielacza musi być równa liczbie grzejnikach.

Głównym zadaniem urządzenia staje się równomierny rozkład czynnika chłodzącego pomiędzy grzejnikiem.

Kolektor wody, określonego w „ciepłej podłogi”, pozwala na jej równowagi, a także do regulacji przepływu chłodziwa dostarczanego do przewodu. aparatura do ogrzewania podłogowego jest jako wejście i wyjście, które utrzymuje pożądaną przepływ i temperaturę.

Kolektor: cena wody

Ponieważ tego rodzaju urządzenia dziennie przechodzi przez dużą ilość wody, która nie jest wykorzystywana wyłącznie do użytku domowego, ale także do gotowania, w związku z tym, sposób ich wytwarzania muszą być wykonane z materiałów o wysokiej jakości, takiego jak mosiądz. Jest to w pewnym stopniu podnieść cenę kosztów całej konstrukcji, ale wykluczyć prawdopodobieństwo szkodliwych zanieczyszczeń, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.