416 Shares 5422 views

Narodowy strój Karelii: opis, zdjęcia

Narodowy strój Karelia – pytanie jest nadal badane przez historyków, które są prowadzone na podstawie danych archeologicznych i innych źródeł informacji. Co było starożytni ludzie noszą, których liczba wynosi obecnie około 60 tysięcy osób (według ostatniego spisu powszechnego), nie jest znany. Jednak naukowcy byli w stanie określić, jak umieścić swoich przedstawicieli w 18 wieku i później.

Kostium narodowy materiały Karelia

Odzież – specjalnie zaprojektowane do noszenia w trybie dziennym – nie powinny utrudniać ruchów, była wymagana użyteczność. Narodowy strój Karelia jest często tworzone z pomocą najbardziej dostępnych materiałów. Większość ludzi, niezależnie produkowane „podstawy”. Do tej rośliny owiec, pól nasionami konopi i lnu.

Narodowy strój Karels często shilsya z gwintem konopi, w szczególności dotyczy to odzież dla pracowników. Odzieży wierzchniej została wykonana z tkaniny z wełny mieszania mający podstawę lnu. Nie odmawiają przedstawicieli narodu i materiałów fabrycznych, odwiedzając targi i sklepy handlowe nabyć Perkal, perkal.

Wybór materiału do budowy narodowego stroju Karels, w zależności od materiału i kondycji ludzkiej. Bogaci często wolą drogich tkanin przy użyciu tradycyjnych ubrań szycie jedwab, brokatów. Obuwie wykonane ze skór zwierzęcych, oni uciekają się także do stworzenia czapki, rękawiczki.

Jak ubrać mężczyznę

Jeśli porównamy ubrania przeciwnej płci męskiej żeński strój utracone w pierwotnym planie. Shirt-bluzki, tuniki przypomina portów, tradycyjny pas – noszenie stroju narodowego Karels. Zdjęcia pokazują, że rzadko zapomnieć uzupełniać ją z kapelusza.

Przedstawiciele silniejszej płci nosili koszulki z dwóch gatunków. To może być krótka kurtka wykonana z lnu, obdarzony wąskim stójką. Lub wersja długa, który włożył spodnie, dostał na kolana, wykonane z samodziałowego płótnie. Spodnie nie są oznaczone różnorodności: wąski szmatką. Koszulki są często uzupełniane przez szaliki.

Pasy, które są integralną częścią stroju Karelski w większości przypadków ze skóry, może być również dzianiny. Paski tradycyjnie w dwóch turach. dzieci stroje ograniczonych koszule, spodnie wcześnie nastolatków oparła się dopiero po pierwszej części, osobiście zaorać.

Co jest noszony przez kobiety

Jaki jest narodowy strój Karels, przeznaczone dla płci pięknej? Panie uzupełniać tradycyjną koszulę lub spódnicę lub sukienkę. Jeśli sundress położono na pas ukrył pod nią. Zrezygnować z tego elementu garderoby jako zły omen – kobiety pas służył jako swego rodzaju Warding ratuje od demonów. Strój powstał połączyć z fartuchem ma inny kolor.

Wyglądało to trochę inny zestaw przeznaczony do wypoczynku. W tym przypadku miałem ciągów fartuch umieszczone na plecach, i uzupełnione jasną wstążką. Na nim widać dziewczyna żonaty czy nadal przebywa w poszukiwaniu Mr Right. W pierwszym przypadku część materiału związana z przodu, w drugim – z boku.

W przygotowaniu uroczysty strój uwagi poświęcono szal. Akcesorium został stworzony z drogich materiałów, ozdobione haftem, Fringe nieobecny. kropi rzecz na ramionach, końce były podłączone do klatki piersiowej.

funkcje odzieży wierzchniej

Jaki jest narodowy strój na Karels był przeznaczony „na ulicy”? W większości przypadków takie ubranie jest wykonane z tkanin samodziałowych, płótno, używanych futer. Kaftan był podobny u obu płci. Oparcie może być prosta lub cięcia, często miał falbany na pasie z tyłu. Rękawy są wykonane głównie długo.

Płaszcze Karelianie stosowane najczęściej w długich podróżach. Różnorodność modeli nie różniła: Płaszcz lub ubrania „w talii”. Aby utworzyć ci biedni ludzie wykorzystali kożuch, bogatych wolą zające futra, lisy. Przyciski mogą być dwa lub trzy.

W zimnych porach roku jest również stosowany wełniane szale, chusty. Rękawice wykonane z futra, skóry, są popularne i rękawice, dziane z wełny owczej.

Wyglądało to jak buty

Obuwie – elementem, bez wzmianki o których nie można w pełni opisać narodowy strój Karelii. Opis części garderoby powinny zacząć klasyczne buty wykonane są ze skór surowych. W przypadku takiego obuwia charakteryzuje się brakiem pięty i wygodne miękkiej podeszwy. Karelia Północna preferowane modele futro, nosy zostały wykonane kurek.

Typowe obuwie robocze – buty, zwane Pokrowce. Zostali wyróżnia szerokiej górze, wykonane głównie ze skóry. Popularne były również sandały birchbark, zwłaszcza jeśli w obliczu „brudne” pracę. Zostały one wykonane bez klamry do przypominają kalosze. Stopniowo, produkty „Home” zostały zastąpione przez model fabryki.

Kapelusze, biżuteria

Kapelusze – to jest coś, bez którego nie wyobrażam sobie kostium narodowy Karelski. Zdjęcie z klasycznych wyborów są zróżnicowane. Wśród starożytnych nakrycia głowy można wymienić ekrany, które w zasadzie wprowadzonych przed pracą w lesie. Produkt miał postać kapturem, uszyty białego płótna.

W chłodniejszych miesiącach mężczyzna uprzywilejowanych czapki wykonane z owczego lub zająca futra. Zewnętrznie wyglądają prawie jak nowoczesne nausznikami. Niezamężne dziewczęta noszą chusty, opaski na głowę, a panie, które są małżeństwem, ich głowy zdobiły ochipok, top uzupełnione chusteczkami. Wystrój nakrycia głowy zwrócić uwagę: używany podnizi perła hafty.

Haft – jeden z najbardziej popularnych metod do zdobienia odzieży, która jest aktywnie używany od wieków Karels. deseń motyw różniły majestat, powagę. Masters kochał obrazów fantastycznych zwierząt, ptaków. Haft został wykorzystany w produkcji koszul, sundresses, kapelusze. Ponadto, kobiety nie ograniczaj się do tradycyjnych ozdób, wybierając wyroby z pereł, złota, srebra.

Są to podstawowe cechy posiadane przez kostiumy Karelski.