608 Shares 1302 views

Polar rekin. rekiny siedliska. rafa rekin

Shark – to jest chyba najdoskonalszym drapieżnikiem elementu wody, która jest uważana za właściciela oceanach. Ale ostatnio ludzie do zaspokojenia swoich zachcianek i różnych potrzeb ekonomicznych, jest bezlitosny wychwytywania i niszczenie tych ryb. Może to prowadzić do nieuniknionego naruszenie środowiska oraz znaczne zmniejszenie liczby rekinów i mieć negatywny wpływ na morskiej flory i fauny. Aby tego uniknąć, w wielu krajach są obecnie wprowadzane do częściowego lub całkowitego zakazu ich połowów.

rekiny

Na pytanie, jak istnieje wiele gatunków rekinów w przyrodzie, nie jest możliwe, aby odpowiedzieć dokładnie. Pomimo faktu, że ludzie niszczą je w dużych ilościach, istnieje ponad 400 gatunków ryb, ale to tylko te, które są znane naukowcom. Różnią się one od siebie nie tylko kształtem i wielkością ciała, ale także sposób na życie. Wiele będzie zaskoczony tym, że rekiny – to bezkręgowców ryb. Oni nie mają kości! Zamiast nich – chrząstka, która jest dość trudne tkanka włóknista.

Shark – zbiorowa nazwa. Najmniejszy ze wszystkich osób z ołówkiem i waży około 200 g, a najbardziej ogromny mogą osiągać długość 20 metrów i ważyć do 20 ton.

Najbardziej znane gatunki to wielki biały, rafa, Hammerhead, tygrys, niebieski i rekin polarny, a największe z nich są ogromne i wieloryb. Dieta składa się z dwóch ostatnich planktonu i małych ryb, który spożywają, filtrowanie wody przez wiele drobnych zębach. Najbardziej niebezpieczne i agresywne uznać rzadko spotykane białego rekina. Na długość może osiągnąć 5-6 m, ale zdarza się, że niektóre osoby rosnąć nawet do 12 m.

siedlisko

Wszystkie Oceans zamieszkane przez różne rodzaje rekinów. Jako naukowców, nawet w najgłębszych dziuplach żywych organizmów, w tym rekinów głębinowych. Bez nich trudno wyobrazić sobie głębin morskich i oceanicznych.

Gęstość rozliczenia tych drapieżników jest bardzo nierówna. Oczywiście, im więcej ich tam, gdzie ciepła woda i mnóstwo jedzenia, czyli Wybrzeże.

Zagęszczenie populacji oceanach

Maksymalna liczba gatunków i gatunków rekinów są skoncentrowane w równikowe równikowej wody. Około 80% drapieżników morskich, którzy mieszkają tutaj mieszkają w warstwach powierzchniowych do głębokości nie większej niż 200 m. Wynika to z faktu, że wody te są niezwykle bogate w żywności.

Umiarkowanie ciepłe morze i ocean wody jest znacznie mniej zaludnionych te ryby – tylko 16% całkowitej rekinów żyjących na ziemi.

I zimnych arktycznych mórz są bardzo skąpe. W związku z tym, istnieje bardzo niewiele drapieżników. pływają one w tych obszarach tylko w cieplejszych miesiącach. Gatunki te są odporne na zimno polarny (Grenlandii) i olbrzymia rekina.

rekin polarny

To należy do rodzaju somniosidae lub Pryamorotye. Rekin polarny jest największym przedstawicielem oddziału koleniokształtne. Niektóre osoby z tego gatunku osiągnąć ponad 6 m długości i może ważyć 1000 kg. Ale ichtiologów, naukowcy uważają, że to nie jest granica – 8 m długości i wadze 2 ton jest możliwe. Naturalnie, z takimi wymiarami, jest nieaktywna i nie całkiem pasuje do obrazu, do którego wszyscy są przyzwyczajeni, a mianowicie energiczny, szybki i bezwzględnego drapieżnika. Rekin polarny całkowicie nieagresywne, a nawet jeśli dostanie się do sieci, zachowuje się spokojnie, jak kłoda.

Wygląda przeciętne i nieatrakcyjne: kształtu ciała – w kształcie wrzeciona, kolor – od ciemnobrązowego do brązowego z czarnymi i fioletowymi plamami rozsianych po całym organizmie.

Z tego powodu sam tytuł tej wielkiej ryby, to jest oczywiste, że znajduje się w zimnych wodach oceanów Atlantyckiego i Arktycznego. Siedlisko rekiny wystarczająco szeroka. Można go znaleźć poza Islandią, Norwegią i Grenlandii, a także w północnych morzach Rosji. Ponadto, znajduje się w Zatoce Hudsona i Zatoki Baffina. Wody Pacyfiku z rekina polarnego jest powszechne w jego północnej części, a także w Japonii i Ochockiego mórz. Muszę powiedzieć, że czuje się świetnie w wodzie o temperaturze od +2 do +10 ⁰S.

rafa rekin

Na rafy koralowe, laguny, płytkiej wodzie, na granicy z głębokich wodach można często zobaczyć rekiny rafowe. Kochają czystej wodzie jasne, więc to jest bardzo rzadko schodzą na dno. Optymalna głębokość dla nich – od 8 do 40 m, ale czasem podlyvayut prawie do brzegu.

Reef Shark – jest to stosunkowo małe gatunki. Jej długość jest nieco większa niż 2 m. To ma cienki płaski korpus z szeroką głowicą. Jego maksymalna długość, dotrze tylko do 25 lat. Jego kolor jest brązowy lub ciemnoszary, czasem z plamami. Brzuch jest zawsze jaśniejszy niż z tyłu. Podczas rejsu, popełnia znaczne pofałdowania i może leżeć na dnie i pompowania wody przez skrzela, które nie są w stanie zrobić większość jej krewnych. Można powiedzieć, że prowadzi siedzący tryb życia, ponieważ cały czas z powrotem w jednym schronisku od kilku lat.

Od rekina rafy jest stosunkowo mała, to często jest sama w sobie staje się ofiarą większych, bardziej agresywnych gatunków, takich jak tygrysa lub whitetip.

rekiny Morze Czerwone

Ośrodek położony na wybrzeżu Morza Czerwonego, nie są uważane za zbyt niebezpieczne dla stałych pływaków, nurków i maski do nurkowania. Muszę przyznać, że początkowo rekiny nie uważają człowieka jako żywność lub ich zdobycz. Wolą zachować w pełnej szacunku odległości od dużych tłumów.

Rekiny w Morzu Czerwonym przeprowadzono zawsze w obfitości, jak woda jest ciepła. Ponadto, jest dobrze połączony z oceanem. W sumie ponad 40 gatunków tych drapieżników odnotowano w nim. U wybrzeży Egiptu nie jest wiele, większość rekinów preferują wody terytorialne Sudanie. Ponadto, nie wszystkie gatunki są niebezpieczne dla ludzi.

Wszystkie rekiny w Morzu Czerwonym, w rzeczywistości, jak wszędzie, są podzielone na pelagicznych i tych, którzy mieszkają w morskich wodach przybrzeżnych. Pierwszy preferencji na wodach otwartych, drugi – jak płytkiej wodzie, zwłaszcza raf. W Egipcie, oni często można zobaczyć w Sharm el-Sheikh, na terenie rezerwatu przyrody w Ras Mohammed, jak również u wybrzeży Hurghady.

Największe niebezpieczeństwo wszystkich rodzajów rekinów Morze Czerwone Skrzydła są czarne, długie skrzydłach, zebra, tygrys i mako.

Ludzie i rekiny

Teraz często na plażach morskich, można zobaczyć znaki ostrzegawcze, że nie można wejść do wody. Przez ostatnie 10 lat znaczących przypadkach dobrowolne i mimowolne ataków rekinów na ludzi.

Naukowcy specjalizujący się w swoich badaniach, uwierzyć, że to głównie ze względu na masową niekontrolowanego połowu ryb – główne źródło pożywienia rekinów. Dlatego w poszukiwaniu pożywienia, oni zbliżyć się do brzegu. Ponadto, niektóre występują kolizje z powodu niedbalstwa ludzi wychodzi na otwarte morze i nie przestrzegać podstawowych środków ostrożności. Surferów i pływaków pływać w strefie, w której żyją i polują rekiny się, co prowadzi do nieuniknionych kolizji.

Przyczyny ataku

Dlaczego przerażające rekiny atakują ludzi? Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszy z nich – ciekawość. Wszystkie zwierzęta są w przyrodzie, w tym rekiny. A ich ciekawość one pokazać poprzez badania zgryzu. Tak, jak człowiek dotyka palcami jego przedmiotem zainteresowania, a te ryby spróbować wszystkiego w zębie. Niestety, ich dotyk jest dużo bardziej bolesne i nieprzyjemne niż jednym dotknięciem palca.

konkurencja jedzenie – to jest drugi powód do ataku. Duża liczba osób znajdujących się w pobliżu, również twierdził, przez nieznanego obiektu. Obawiając się o przechwyceniu drapieżny atakami drapieżników bez zbędnych wątpliwości i odgryźć jakąś część ciała. To najczęściej występuje w okresach tzw gorączki żywności w rekinów.

Trzecim powodem jest ochrona terytorium. Jak zwierzęta, rekiny pilnuje ich ziemi powierzchnię wody przed intruzami. Szczególnie agresywnie bronić ich terytorium szary rekin, że całe jego wygląd, a raczej grymasy i postawy, pokazać, że jesteś lepiej, a nie to, co ona chłostać się bez ostrzeżenia.

Ostatni powód – to kanibalizm. Jednocześnie świadomie rekiny atakują ludzi, ponieważ ma więcej niż jeden raz próbowali ludzkich gustów ciele. Przypadki te są, oczywiście, rzadkość, ale ich wygląd jest ustalenie, czy drapieżnik ludojad, to nie jest możliwe.

Każdy wie, że są super głębokie koryto w morzach i oceanach, w którym dana osoba nie jest jeszcze w stanie odwiedzić. Dlatego też nie może dobrze ukryć wiele tajemnic i ciekawych i niezwykłych mieszkańców głębin. zimnych wodach Oceanu Arktycznego, naszym zdaniem, nie bardzo nadaje się do życia, ale istnieje wiele istot żywych, obejmują one i rekiny.