662 Shares 8005 views

Smartfon Sony Xperia P: przegląd modelu

W lutym 2012 roku przedstawiciele japońskiej firmy Sony ogłosiła kolejne wydanie nowego smartfonu Xperia P. W rezultacie model zadebiutował na rynku w ciągu kilku miesięcy. Środki, takie jak wyświetlacz dotykowy pojemnościowego cztery cale i procesor dwurdzeniowy z częstotliwością 1 GHz, przy czym urządzenie Otrzymane duże wrażenie w czasie jego uwalniania. W związku z tym, nowość szybko dużą liczbę fanów. Recenzja Sony Xperia P jest przedstawiony w dalszej części tego artykułu.

ogólny opis

Model jest bardzo ergonomiczny i wygodny, a nie ślizgać nawet podczas długotrwałego rozmowy. jej ciężar 120 gramów. Co do wymiarów smartphone, mogą być nazywane optymalne, ponieważ kontrola jest łatwo zrobić jedną ręką. Obudowa jest wykonana z metalu. Jednocześnie istnieje wysoki poziom i jakość montażu SONY Xperia P. jest kolejnym dowodem.

Przód modelu jest prawie całkowicie pokrywa ekranu LCD. Najwyżej umieszczony przednią kamerę 0,3 megapiksela, czujniki odległości i światła, głośnik do rozmów, a logo firmy producenta. Ze względu na to, że boczne końce panelu tylnego razem tworzą jeden arkusz aluminium, pokrywa jest usunięta, nie jest tak prosta. Na lewym końcu deweloperów Sony Xperia P umieścić złącza MicroSIM, microHDMI i microUSB. Po przeciwnej stronie widać regulacja głośności, przycisk zasilania, kratki głośnika i klucze bezpośrednio uruchomić aparat. Na górnej stronie są gniazdo słuchawkowe, a na dole – mikrofonu. Główne komory 8 megapikseli umieszczony na tylnej okładce.

Co do właściwości technicznych, procesor modelu wyposażony w dwa rdzenie, działający z częstotliwością 1 GHz. Stacjonarną objętość wynosi 16 GB pamięci (w tym 4,5 GB jest wymagana dla potrzeb własnych urządzenia). Instalacja opcjonalnej karty pamięci nie jest możliwe.

pokaz

Smartfon Sony Xperia P wyposażony dotykowym wyświetlaczem, którego przekątna oznacza 4 cale. Uchwała w tej sprawie jest 960h540 punktów. Ekran oparty jest na technologii zastrzeżonej WhiteMagic, działa z czterech subpikseli, zamiast trzech, jak w poprzednich wersjach. Dzięki temu obraz na ekranie wygląda dość obrazowo i dokładnie. Urządzenie jest zdolny do wyświetlania 16 milionów kolorów. Służy do ochrony ekranu z hartowanego szkła.

kamera

Jak wspomniano wyżej, główną komorą znajduje się z tyłu wzór panelu Sony Xperia P. cechy tego urządzenia jako całości, mogą być nazywane w pełni do przyjęcia. Jest on wyposażony w automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową. Podczas fotografowania obiektów, zwłaszcza z bliskiej odległości, obraz jest bardzo naturalny. W tym samym blasku poniesioną przez poprzednich smartfonach z firmy-producenta, wyposażony w tych samych kamer 8-megapikselowych zdjęć do produkcji nie są typowe. Najistotniejszą wadą była tendencja do auto-focus „miss” na długim strzelaniu na odległość. Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, maksymalna rozdzielczość, w której jest ona produkowana – jest FullHD. Stabilizator tutaj, choć nie idealne, ale jest znacznie lepsza w porównaniu z poprzednimi modyfikacjami. Trudno nie zauważyć taką ciekawą funkcję urządzenia jako bezpośredniego przycisku uruchomić aparat, za pomocą którego można tworzyć migawki nawet w stanie zablokowanym smartphone.

miękki

W czasie oficjalnego debiutu wielu ekspertów nazywa się Sony Xperia P shell najciekawszy z wszystkich urządzeń działających na systemie operacyjnym Android. ustawienia maszyny są dość standardowe dla modeli swoim segmencie. Smartfon ma wiele preinstalowanych aplikacji i usług nie tylko w firmach produkcyjnych, ale również z Google. Jest to niemożliwe, nie wspominając o bardzo dogodnym programów strona-pośrednictwa że użytkownik może sortować według częstotliwości użycia, alfabetycznie lub ustawić czas.

autonomia

Model otrzymał bateria litowa typu wymiennego, którego pojemność wynosi 1305 mAh. To jest zupełnie wystarczające dla żywotności baterii w trybie czuwania – do 475 godzin, czas rozmów – do 5 godzin ciągłego odtwarzania wideo – do 4 godzin. Jednocześnie, aby zrekompensować niezbyt imponującą postać twórcy przewidzianym trybie oszczędzania energii urządzenie, które włącza się automatycznie, gdy kontroluje jasność wyświetlacza i działania modułów bezprzewodowych.

wniosek

Podsumowując, należy stwierdzić, że smartfon Sony Xperia P po jej oficjalnym debiutem stała się hitem i było duże zapotrzebowanie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ model ma wszystko, czego potrzeba, wychodząc ze stylowym metalowym korpusie o optymalnych wymiarach i wydajności wykończeniowych. Liczne opinie o urządzeniu właścicieli wskazują na brak jakichkolwiek poważnych dolegliwości. Jeśli chodzi o wady, to mogą one być przypisane być może, że nie jest bardzo wysoka autonomia.