636 Shares 5605 views

System wodny – jego urządzenie, a kilka wskazówek dla swojego projektu.

Ani za, ani nie jest tajemnicą, że dobrze zaprojektowane i wyposażone z sieci wodociągowej – jest to jeden z najbardziej istotnych elementów układu mieszkaniowego, w którym komfort i przytulności. systemy doprowadzania zimnej i ciepłej wody, można powiedzieć, są najważniejsze w utrzymania domu lub mieszkania. Ale musimy pamiętać, że projektowanie i obliczanie sieci wodociągowej i jego instalacja – dość trudne zadanie, i lepiej jest powierzyć pracę kogoś, kto ma wystarczająco dużo doświadczenia w tej dziedzinie.


Na przykład, zastanowić się, jak zbudować dom wolnostojący układ wodny. Główne komponenty systemu:

  • źródła wody;

  • pompa;

  • rurociągów;

  • kolektor wlotowy;

  • Urządzenie do podgrzewania wody;

  • dodatkowe urządzenia.

Teraz, aby zrozumieć cel poszczególnych składników systemu, przyjrzeć się bliżej każdego elementu zaopatrzenia w wodę i układów rozdzielczych w domu.

Dostarczyć system może być wypełniona wodą, źródłem wody jest konieczne. dobrze, odwiert może być wykorzystywane do tego celu, woda, itd.

Pompa służy do zasysania i zrzutu wody ze źródła do domu. Istnieją dwa rodzaje pomp służących do tych celów, – głębokie i zewnętrzne. Głębokiego dołu i podzielono na otworze, które różnią się od siebie średnicą korpusu i mocy. Dzielą się one bezpośrednio do źródła na głębokości, podczas gdy na zewnątrz są montowane na powierzchni w specjalnych pomieszczeniach.

Rurociągi są wykorzystywane do dostarczania wody do domu pompy (zewnętrzna) i dystrybucji wody na terenie obiektu i wyposażenia dodatkowego (wewnętrznego). Podczas montażu sieci wodociągowej stosuje się głównie z rurek metalowych 1 cala (25,4 mm), lub więcej, ale często stosowany i polipropylen. Debata o zaletach i wadach rur pierwszego lub drugiego materiału nie ustępują wśród ekspertów. Są oni wybierani przez właściciela poradę specjalisty podczas projektowania systemu. Aby uniknąć zamarzania zaopatrzenia w wodę na zewnątrz, położył poniżej granicy przemarzania lub izolowane różnymi materiałami dostępnymi w handlu i komercyjnie dostępnych w sklepach.

Rozdzielacza do podstawowego systemu dystrybucji wody gorącej (gorąca woda) i zimną wodą (HVS). Jest instalowany przy wlocie rury zewnętrznej w domu.

Urządzenie do podgrzewania wody przeznaczonej do podgrzewania wody, która jest wypełniona System gorącej wody. podgrzewacze wody są podzielone na dwie grupy – magazynowanie i przepływu. Urządzenia pamięci masowej typu może być gazem lub elektryczne.

W celu dostarczenia system działał prawidłowo, konieczne jest, aby obliczyć wymaganą ilość dodatkowego wyposażenia, których wykaz zawiera zbiorniki ciśnieniowe, filtry wstępne i drobne filtry do poprawy pomp obiegowych, Dodatkowe rozdzielczych na wewnętrznej ciepłej wody użytkowej i systemów wody zimnej, termometry, termostaty, Serwa zawory i urządzenia sterujące.

Konstrukcja i obliczanie systemów wodociągowych trzeba mieć na uwadze, że im bardziej złożony system dostarczania wody, tym większa ilość dodatkowych urządzeń żąda, a zatem bardziej kosztowne. I odwrotnie, im prostszy system – tak jest bardziej niezawodny.