299 Shares 9764 views

Aperitif – co to jest?

Z pewnością słyszeliście słowo „aperitif”. Co to jest? Tylko, że jest pijany pić przed posiłkami, aby ugasić pragnienie i zwiększenia apetytu. Aperitify może być zarówno alkoholowe i bezalkoholowe napoje. Są one dostarczane osobno lub razem z lekkim posiłkiem: oliwki, plasterki cytryny, orzechy migdałów.


Co myślisz, gdy słyszysz o przyjęciu tego napoju Podawać jako aperitif? Co to będzie wina lub lekki koktajl? Właściwie rodzaje przekąska bardzo dużo. Oto niektóre z nich:

  • Wine & Spirits: wermut, wódki, koktajle, napoje alkoholowe, silne stymulujące apetyt;
  • napój bezalkoholowy gazowanej wody mineralnej lub (zazwyczaj schłodzone);
  • świeżo wyciskane soki: pomarańczowy, winogron, granatu, brzoza, cytryna, grejpfrut i inne.

Aperitif – to naprawdę szerokie pojęcie, w zależności od charakteru jedzenie serwowane przy stole, pragnienia gości i możliwości gospodarzy. W tego napoju może być jeden lub kilka składników. Przykładowo, koktajle rozproszone w połączeniu, gdy przed posiłkiem służy kilka typów wermut, soki, woda mineralna z lodem. Ale nie mylić tego rodzaju aperitif mieszany kiedy para napoje serwowane na raz, w jednej szklance. Najbardziej uderzającym przykładem – różnorodne koktajle.

Nawiasem mówiąc, jeśli włoski aperitif – to głównie wino lub wermut, następnie inne osoby mogą być bardzo różne interpretacje tych napojów. Na przykład w Japonii, tradycyjnie przed posiłek jest podawane z zieloną herbatą, Kirgizi i Baszkirzy wolą klacz, a Finowie uwielbiają mleko. Tak, i to jest również aperitif. Co to jest i jak pasza u nas? Teraz rozumiemy.

Podczas kolacji bufety aperitify partie i są oferowane w wczesnym wieczorem, podczas gdy goście wciąż trwa. Zazwyczaj są one rozłożone kelnerzy w małych tackach, pokryte tkaniną. I zdarza się, że różne aperitify i koktajle doprowadzone do końca imprezy, a następnie goście są oferowane kawę. Chociaż eksperci wolą nazywać napoje, kończąc święto, likiery. Ich głównym zadaniem – aby harmonijnie uzupełniać posiłek oraz w celu ułatwienia trawienia. Często zdarza się, jak trawienie podawany brandy, balsamów, nalewek, portów itd. N.

I trzeba wiedzieć (jeśli przynieśli wam aperitif), to nie tylko napój, ale pewnego rodzaju wskaźnik zdolność do zachowywania się w społeczeństwie. Porady dla mężczyzn: rozejrzyj się. Jeśli siedzisz blisko damy, należy zapytać ją, co chciałaby się napić lub oferują drinka do swoich potrzeb. Dopiero po tym można wziąć aperitif i dla siebie. Jeżeli na tacy, oprócz okularów, istnieje również snack – plasterek cytryny, na przykład, albo oliwki na szaszłyki – to także potrzebuje do zaoferowania. Włóż pustą szklankę z powrotem na tacy nie jest zalecane, ponieważ do tego, aby być dedykowany stolik w rogu pokoju.

Teraz, gdy wiesz co aperitif, a nie zgubić, jeśli wprowadzą go gdzieś w drogiej restauracji. Cieszyć się wakacjami!