746 Shares 1356 views

Pieczyngowie – to … Klęska Pieczyngów

Sprawdzian , dzięki którym możemy ustalić pochodzenie narodu – język. język Pecheneg należący do tureckiej rodziny, która obejmuje różne rodzaje materiałów z Turcji do Syberii i Azji Środkowej. W tym wszystkim jest duża społeczność małych podgrupach. W przypadku tego pechenegy języków Oguz, do którego jest w rankingu. Wiedząc o tym, możemy dowiedzieć się, ich najbliższych krewnych.


pochodzenie Pieczyngowie

Krewni Pieczyngowie są Oguz – nawet niektórzy koczownicy, którzy brali czynny udział w tworzeniu narodów Azji Środkowej. Pieczyngowie – to ich najbliżsi sąsiedzi, postanowił przenieść się na zachód od stepów Wołgi. Nazywa kilku powodów. Być może był to tribal wrogość, a także poważne zmiany klimatyczne w środowisku, w tym suszy, co oznaczało spadek żywotnych zasobów.

Taki czy inny sposób, ale zjednoczenie plemion przeniósł się na zachód. Stało się to pod koniec IX wieku, dokładnie w czasie występowania centralnego państwa wschodniosłowiańskich. Z tego powodu, że obcy nie iść na północ, i kontynuował swoją podróż na zachód, aż do granicy z Bułgarią i Bizancjum. Nowi sąsiedzi rozliczane w stepy nad Morzem Czarnym, na terenie współczesnej Ukrainy.

Pomimo swoich tureckich korzeniach, koczownicy ostatecznie nabyte pewne caucasoid możliwości. Zatem współcześni twierdził, że mieszkańcy stepów czarnowłosa i ogolone brody i od Kijowa na spotkanie z nimi może się łatwo zgubić się w tłumie. Słowa te wydają się nieco sprzeczne, ale to było możliwe i takie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że po udanych rajdów step wziął jako nałożnice mieszkańców.

Charakter stosunków między Rosją i koczowników

Od samego początku Pieczyngowie i Rus stał rywali i wrogów. Należały do różnych cywilizacji, Zatoki różnice religijne między nimi. Ponadto, zarówno odznaczają wojennej dyspozycji. A jeśli Rosja ostatecznie przejmuje cechy tego stanu, który zapewnia sam, a zatem nie mogą atakować swoich sąsiadów z myślą o zysku, południowymi sąsiadami i były z natury nomadami, prowadząc na wpół cywilizowany sposób życia.

Pieczyngowie – to następna fala, wyrzucić azjatyckie stepy. W Europie Wschodniej, ten scenariusz rozgrywa się cyklicznie kilkaset lat. Początkowo było to Hunowie, że ich migracja zapoczątkowało Wielkiej Migracji. Kiedy wrócił do Europy, włożyli strach w bardziej cywilizowanych narodów, ale w końcu zniknął. Na ich drodze do przyszłości poszedł Słowian i Węgrów. Udało się jednak przetrwać i nawet osiedlenia się i zamieszkują na określonym terytorium.

Słowianie, między innymi, stała się swego rodzaju „ludzkiej tarczy” w Europie. Ciągle wziął ciężar nowych hordy. Pechenegi w tym sensie – tylko jednym z wielu. Później na ich miejsce przychodzą Kumanowie, aw XIII wieku – Mongołowie.

Relacje z mieszkańcami stepowych zostały określone nie tylko obu stron, ale również w Konstantynopolu. Bizantyjscy cesarze próbowali czasem pit sąsiadów. W toku były różne metody: złoty, groźby, zapewnienia o przyjaźni.

Pierwsze starcia między koczownikami i Słowian

Pieczyngowie i Rusi pierwsze spotkanie w walce, gdy koczownicy zaatakowany kijowskiej linijki Askold. Odkrycia te są kwestionowane przez niektórych historyków, ale nikt nie zaprzecza, że konfrontacji wojskowej z przybyszów ze stepów Kniazia Igora w 915 i 920. W tym czasie władze rozszerzyły Rurik do Nowogrodu, skąd przyszedł.

Przy tak dużej ilości zasobów i ludzi, Rosja była w stanie wytrzymać napór nomadów z południa. Kiedy syn Igor – Światosław – horda okresowo walcząc na boku jako najemnicy przykład przeciwko Bizancjum. Jednak Unia nigdy nie była silna. Wszystkie takie same, Światosław został zabity przez Pecheneg zasadzkę na progami Dniepru, po Ioann Tsimiskhy Khan oferowane dużo złota.

Rozkwit step

W tych latach koczowniczy sojusz osiąga swój szczyt. Dzięki kampanii Słowian Chazarów spadła. Teraz niższa Volga pusty, a więc natychmiast horda byli zatrudnieni. Nalot Pieczyngowie nie mógł przeżyć i kilka kolonie Słowian pomiędzy rzekami Dniestr i Prut, w jakim jest teraz Mołdawia. O quasi na obrzeżach Europy słychać było nie tylko bezpośrednich sąsiadów, ale także monarchów katolickich na zachodzie i arabskich turystów.

Kiedy Władimir Red Sun konfrontacja między dwoma siłami przyszedł z różnym powodzeniem. W szczególności Trubezh 993 lat wygrał księcia, natomiast w 996, pod Vasilyeva Słowianie zostali pokonani. Vladimir nie tylko wysłać armię w regionach przygranicznych. On pierwszy użył praktykę budowania twierdz na granicy stepu, z pomocą świateł sygnalizacyjnych, które można szybko powiadamiają Kijów o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ponadto, wały zostały stworzone, że nękane koczownicy pasą się stada, a tym samym zmusił ich, aby przejść do południa.

Udział w walki w Rosji

Po śmierci Chrzciciela Rosji w Księstwie zaczął kłótnie między jego synami. Nomads jako najemnicy byli w konflikcie po stronie Svyatopolk potępionych, które nie ominęły najbrudniejsze metod, w tym zdradzieckim zamordowaniu braci. Jak sama nazwa fanatyka, słowo „Pieczyngowie” nadal występuje jako synonim barbarzyńskie zachowanie.

Svyatopolk został pokonany. Doszedł do władzy Jarosław Múdry. Pechenegi gdy przeszkadza Rosja po raz ostatni. W 1036 próbowali oblężenie Kijowie nieuzbrojony, ale zostały pokonane przez wojska wielkiego księcia pojawił się w czasie.

Polovtsian zagrożenie

Po kilku porażkach na pozycji Słowian Pieczyngowie stał się groźny. W XI wieku w Rosji rozpoczęła się era tworzenia księstw i fragmentaryczne książęta byli nomadami pod ręką. Jednak w tym czasie pojawiła się nowa horda na wschodzie. Były to Kumanowie (w różnych źródeł, jak Kumanów lub kipczacy). One wydalone byłych właścicieli stepów czarnomorskich ze swoich miejsc. Ważne jest również, że nowi nomadzi przyniósł ich dawnej wiary – islamu. Niektóre chanów przyjął go, niektóre wręcz przeciwnie, spadła. Takie waśnie nie może pójść na rzecz unii.

Kumanowie i Pieczyngowie były etnicznie blisko. Obaj należeli do ludów tureckich. Jednak to nie przeszkodziło nienawiść i pokonaniu jednej ze stron. Kumanowie i Pieczyngowie były nierówne siły jak na stronie nowego hordy były świeże uzupełnianie Azji, podczas gdy stara Unia cierpi na ciągłe wojny z potężnymi sąsiadami.

Późniejszy los

Przesiedleńcy koczownicy poszedł do Bałkanach czy na Węgrzech, gdzie zasymilowanej z miejscową ludnością i przestała istnieć jako odrębny naród. Jest to jednak tylko jeden z punktów widzenia.

Według innej teorii, Pieczyngowie – to przodkowie żyjących gagauskiej w Mołdawii i prawosławnymi. Podczas XI wieku, hordy są jeszcze znaleźć w niektórych źródłach. Na przykład, brali udział w wojnach przeciwko Bizancjum, Seldżuków. Ostatnia poważna szkoda została wyrządzona do tureckiego plemienia w 1091, gdy mury Konstantynopola, cesarz zjednoczone wojska i Połowców pokonany agresorów. Klęska Pieczyngów była pełna i kompletna. Większość z nich nikt nie słyszał nic.

Niemniej jednak, pamięć mieszkańców stepu wciąż żyje wśród ludzi przez długi czas. Tak więc, już w 1380 roku, w bitwie pod Kulikowo bohatera Chelubey który rozpoczął walkę z własnym pojedynku, został nazwany kronikarzem „Pecheneg”.

styl życia

Step, jak można się spodziewać, zajmują się głównie hodowlą bydła i wędrował ze swoimi zwierzętami. Zaletą tego były wszystkie warunki, jak plemiennego sojuszu znajduje się w rozległej przestrzeni. Wewnętrzne urządzenie było takie. Były tam dwie duże grupy. Pierwszy rozliczane między Dnieprem i Wołgą, natomiast drugi wędrował między Rusią i Bułgarii. W każdym z nich było czterdzieści rodzajów. Przybliżony centrum plemiennych ziemiach był Dniepr, który podzielił w stepie z zachodniej i wschodniej.

Głowica pokolenia została wybrana w walnym. Mimo tradycji obliczania głosów, ojcowie dziedziczone głównie dzieci.

pogrzeb

Pecheneg archeologicznych reprezentowanych przez małe kopce. Umarli są zawsze odwrócił głowę na zachodzie. Co do zasady, osoba została pochowana z koniem. Dlatego w kopcach, oprócz ludzkich kości, istnieje również koń. Taki kult jest normą dla społeczności, prowadząc koczowniczy tryb życia.

Również w grobie i lewej wszelkiego rodzaju trofeów, odziedziczone albo jako nagroda lub wydobycie (kolczyki, biżuteria i złote monety bizantyjskiej monet). Pechenegi – to także właściciele niesamowitej arsenale. Dlatego razem z żołnierzy pochowano broni. Zazwyczaj szabli (szabli).

Pozostaje znaleźć głównie na terytorium Ukrainy. Kurhanów rosyjski Pecheneg są najczęściej znaleźć w regionie Wołgograd.