597 Shares 5079 views

Kim są Gotów (plemię) i jacy ludzie?

W tym artykule zostaną omówione na goth, ale nie chodzi o przedstawicieli wspólnego obecnie subkultury młodzieżowej, szokując swoich poglądów obywateli przestrzegających i tych barbarzyńców starożytnych plemion, które przechodząc z północy na południe w całej Europie, założył jedną z najpotężniejszych państwa średniowiecznego – Toledo królestwo. Gotów (plemię) zniknął podczas ciemnych wieków jako całkowicie i tajemniczo, jak się pojawiły, pozostawiając historykom szeroki zakres badań i dyskusji.


Europa pierwszych wiekach ne

Na scenie pojawiła się, że ludzie w czasach, kiedy Europa przechodziła rodzaju okresu przejściowego. Stare starożytna cywilizacja jest już przeszłością, a nowe państwo i naród były tylko w etapie tworzenia. W jej rozległych stale wędrowały olbrzymie masy ludzi, napędzany przez stale zmieniających się warunków życia.

Co było głównym powodem, dla aktywnej migracji. Według naukowców, to przyczyniło się do dwóch czynników. Pierwszy z nich ma charakter powtarzający się przeludnienie w uprzednio zaludnionych i rozwiniętych obszarów. A poza tym, do opuszczenia swoich domów zostało zmuszonych do stawienia się od czasu do czasu bardziej potężnych i agresywnych sąsiadów, z której musiała być szybko usunięte, atakując jednocześnie do tych, którzy spotkali się na drodze, i nie mógł dać właściwą odpalenie.

Wojownicze Skandynawowie na przestrzeni Europy

O tym, jak w wne I-II wśród innych mieszkańców Europy były Gotów – germańskich plemion w ich religii i kultury jest bardzo różni się od jej mieszkańców, kronikarz mówi VI wieku, którego nazwa jest Jordan. Mówi, że te ciężkie, brodaci mężczyźni, owinięte w skóry zwierzęce i gotowe w każdej chwili do unoszą swoje miecze, byli mieszkańcy tajemniczej wyspie skansenu, który opisy pozwalają nam uczyć się w nim łatwo Półwyspu Skandynawskiego.

Więc powiedział Gotów – plemiona pochodzenia skandynawskiego, które przeniesione w całej Europie w kierunku południowym. W 258, dotrą na Krymie, a niektóre z nich osiedlić się w niej, że zastąpił koczowniczy do osiadłego życia. Według niektórych źródeł, we wschodniej części półwyspu następnie osiadł około pięćdziesięciu tysięcy rodzin. Kilka Naukowcy zwracają uwagę, że aż do końca XVIII wieku w tych obszarach nadal dźwięk języka Gothic, całkowicie zniknął przez czas w innych częściach świata.

Jednak to tylko odosobniony przypadek, a wśród innych nomadów Europy nadal jednym z czołowych pozycjach zajmowanych przez Gotów (plemię). Historia ludzi z tego okresu jest pełne nieustannych starć z mieszkańców terytoriów, które leżały sobie drogę. Wyżej wymienione kronikarz Jordan twierdzi, że w wyniku tego, że dosłownie nie musiał spać dwa razy w tym samym miejscu. Z pokolenia na pokolenie oni urodzili, dorastał i zmarł w drodze.

Barbarzyńcy w granicach Cesarstwa Rzymskiego

Podróżując w ten sposób, na początku IV wieku dotarli do granic cesarstwa rzymskiego. Co dziwne, ale najlepiej w tym czasie armia świata czasami jest bezsilne wobec ataków zaskoczeniu dzikusów zawinięte w skórach, miażdży legiony wyraźna zamówień, który pokonał mimo wszystkich obowiązujących przepisów, a następnie znikają w głębi leśnej gęstwinie.

Przerażający i ich numery. Na granicy państwa nie zostały wyizolowane jednostki, a wiele tysięcy ludzi z wozów, kobiet, dzieci i bydła. Jeśli w okresie letnim ich postęp był utrudniony przez dwa naturalne przeszkody – Dunaju i Renu, w okresie zimowym, kiedy są pokryte lodem, droga została otwarta dla barbarzyńców.

W tym czasie imperium, rozdarty przez poważnego kryzysu spowodowanego przez korupcję i korupcji były jego elita rządząca ma większą odporność na Gotów, ale w ogóle utrzymać ich promocja nie jest już w życie. W roku 268, klikając Dunaj lodu Gotów – germańskie plemiona, uzupełnione powodu przystąpiły do niektórych innych ludów mniejszościowych, grabić prowincję granicy Panonii. Ten obszar, który obejmuje część dzisiejszych Węgier i Serbii, był pierwszym trofeum w walce gotowy w Imperium Rzymskiego.

Potem była druga komora z rodzin rozbitych, który z wiecznych wędrówek i tych preferujących zamieszkania. Osiedlili się w prowincji Mezji i Dacji, jest obecnie zawarte w bułgarskich i rumuńskich granic. W ogóle, Gotów – datowanie plemię z powrotem do tego czasu ponad dwa wieki, zostały wzmocnione tak, że wkrótce cesarz rzymski Walens uznać to za rzecz dyplomatycznego zawrzeć z nim umowę o nieagresji.

Hunowie – Plaga Boga

W drugiej połowie IV wieku Europa doznała strasznego nieszczęścia – od wschodu do granic najechał niezliczone hordy Hunów pod wodzą Attyli sławny. Nawet jak na standardy okrutnym i daleki od humanizmu czasie, zaskoczył wszystkich z jego nieokiełznanej dzikości i okrucieństwa. Niebezpieczeństwo związane z ich inwazji równie wzruszony i Rzymian i gotowe. Nic dziwnego, że nazywane są nie tylko jako „bicz Boży”.

Równocześnie z najazdem Hunów, Gotów – starożytne plemiona, które składa się pierwsza osób, podzielonych na dwie niezależne gałęzie, które znalazły się w historii jako Wizygotów (zachodnia) i Ostrogotów (wschodnia). W ubiegłym roku 375 zostało poprowadzone przez Hunów i ich króla Hermanaryk smutek i wstyd samobójstwa. Ci, którzy mieli okazję przeżyć, zostali zmuszeni do walki po stronie swoich dawnych wrogów. Historia NRD plemienia jest gotowy do prawie zakończone.

Unia Rzymianie

Po świadkami śmierci swoich rodaków, a bojąc się podzielić ich los, Wizygoci zwrócił się o pomoc do Rzymian niż ich całkiem zadowolony. Dostali możliwość swobodnego osiedlania się w obszarach granicznych imperium, pod warunkiem, że będą bronić swoich granic. W tym celu, zgodnie z warunkami umowy, władze obiecały dostarczyć im żywność i inne potrzeby.

Jednak w rzeczywistości wszystko było zupełnie inaczej. Niezwykle skorumpowani urzędnicy Łacińskiej okazję do przeprowadzenia szerokiej i bezczelnej kradzieży. Przywłaszczania pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie placówek gotyckich, trzymali ich obrońcy i ich rodziny głodują, pozbawieni podstawowych potrzeb. Gotów – plemię, przyzwyczajeni podczas wędrówki do wszelkiego rodzaju trudności, ale w tym przypadku nie było poniżenie godności, i że nie mogą zaakceptować.

Bunt i chwytania Rzymie

Urzędnicy nie uznały, że przez ten czas wczoraj barbarzyńcy, ściśle łączącą się z łacinników, musiał nauczyć się wielu pojęć wysokiej cywilizacji. W związku z tym samo w sobie, ponieważ dzikich, które mogą bezkarnie spływu sobachinu pod postacią wieprzowiny, uznaje się obraza. Ponadto, Gotów – starożytne plemiona, od niepamiętnych czasów przyzwyczajony miecz do rozwiązywania wszelkich sporów. W rezultacie doszło do zamieszek. Na jego rząd tłumienie wysłany regularnych żołnierzy, którzy w sierpniu 378 zostały poprowadzone w bitwie pod Adrianopolem.

Nie zatrzymując się na to, Wizygoci rzucili się do Rzymu, a po długim oblężeniu, która wprowadziła obywateli na skraju śmierci z głodu i chorób, mają opanowane. Ciekawy szczegół: narażając miasto do całkowitej grabieży, to jednak, w końcu, nie podpalili ją, jak to było w zwyczaju w tamtych wieków, i nie powoduje najmniejszego uszkodzenia skroniach. Fakt, że Gotów (plemię) – nietypowych barbarzyńców. Do tego czasu stali się chrześcijanami, a według ich lidera Alaric, czcigodny papież i tych, który stał się następcą Apostołów.

Wynikiem drastycznych środków

Przechwytywanie Rzymie, Gotów nie kwalifikują się do władzy politycznej. Szukali tylko w celu uzyskania sprawiedliwości, coraz niedostatecznie urzędników oraz, w miarę możliwości wyeliminować dalsze nawrotom nieprawości. Takie drastyczne środki podejmowane przez nich w walce z korupcją, mają pożądany efekt.

Jako rekompensatę za ostatnie władze dostarczyły w nowym porządku, dużo lepsza ziemia, która składała się z Galii. Ponadto, rzymski cesarz Honoriusz ożenił się z gotyckiego króla Atualfa własną siostrę Galla Placidia, więc cementowania unii politycznej więzi rodzinnych.

Pojawienie gotowy w Hiszpanii

Jednak to był dopiero początek wydarzeń prowadzących rolę, jaką powinny odgrywać Gotów (plemię). Historia wielkich ludzi właśnie rozpoczęła się naprawdę otworzyć się i osiągnęła punkt kulminacyjny, po tym jak najpierw nieśmiało, a potem, ze swoim zwykłym determinacji, stonowane odległą prowincję rzymską, zwaną Hiszpania.

W tamtych latach był zapomniany przez wszystkich granicach imperium. Jego populacja mówił jeden z dialektów, tzw Łacina ludowa – językiem wspólnym Romanized, wchłania lokalnych możliwości leksykalnych. Rządzili urzędnicy prowincja wysłany z Rzymu, ale w przypadku wojskowych zagrożenia ludzi może polegać wyłącznie na własne siły – stan, stojąc na krawędzi upadku, to nie było do swoich poddanych.

Ale na początku V wieku, kiedy Hiszpania zaatakowany mieszkańców w tym samym czasie dzikie hordy Wandalów, Alanów i Suevi, cesarza Honoriusza, który nie jest bardzo chce stracić tego, regularnie płacić dziedzinie opodatkowania, proponuje wnieść Wizygotów w swojej kolejności.

W tym czasie między Rzymian i barbarzyńców wczoraj tworzą wystarczająco silny sojusz wojskowy, co pozwoliło ogólne siły całkowicie zniszczyć armię Hunów w czerwcu 451 w bitwie z Catalaunian dziedzinach. W rezultacie, Attila i jego dotychczas niepokonana armia kiedykolwiek opuścił scenę historii świata, cesarz uwolnił ręce rozwiązać inne problemy naciskając.

Nowi właściciele w Hiszpanii

Zatem pojawienie Wizygotów w Hiszpanii było wynikiem realizacji jego obowiązków jako sojusznika, ale gdy tam, zaczęli zorganizować swoje sprawy z podziwu zapałem i determinacją. Niefortunne Honoriusz naprawdę rozumieć , którzy Gotów (plemię) rok przed ostatecznym upadkiem Cesarstwa Rzymskiego, kiedy zdrady i oszustwa zmusiła go do podpisania dokumentu, przyznając im pełną niezależność i wyprowadzania Hiszpania od jego złożenia.

Po tym, nowi właściciele Hiszpanii, tworzony na podstawie starego, słabego i zależnego politycznie prowincji, silne i samowystarczalne Toledo rząd (pod tą samą nazwą stało się historia) wykonał serię podbojów terytorialnych.

W krótkim czasie podbili oni ziemię po obu stronach Pirenejów, Provence, a także rozległej prowincji Tarrakonskuyu, wyciągając z Barcelony do Kartaginy. W rezultacie, Gotów (plemię) – barbarzyńcy w ich pochodzenia, byli w stanie stworzyć najmocniejszy w czasie stanu Europie Zachodniej.

Walka o władzę iw konsekwencji rozlew krwi

Jednakże w odniesieniu do podawania, Hiszpanii, był pod panowaniem Wizygotów, miał poważną wadę. To nie był kapitał, ale trzy ufortyfikowane centrum zastosować się do tej roli – Sevilla, Merida i Tarragona. W każdym z tych miast usiadł magnatów, którzy myśleli, że on i nikt inny nie ma prawa do wyłącznego panowania.

Oczywiście, ich spory rozstrzygane przez wojny domowe i rozlewu krwi. Patrząc w przyszłość, możemy powiedzieć, że jest to walka o władzę stała się przyczyną śmierci w przyszłości tego państwa. Jednak w historii świata jest to dość typowy przypadek.

problemy prawne

Po istniał przez trzy wieki, Królestwo Toledo był stale scena działek politycznych fizycznie wyeliminować monarchów. Jednym z powodów był brak prawa spadkowego. Po śmierci króla innego wiedzieć mógł przedstawić na jego miejscu każdy z jego popleczników, ignorując bezpośrednich spadkobierców zmarłego. Zrozumiałe, że ta sytuacja wywołała stałą zamieszanie.

Ta luka prawna została wypełniona po Wizygotów Monarch Leovigild. Tron był bezkrwawy, ożenił się z wdową byłego króla. Stając się władcą kraju, mądry polityk zaczął się z faktem, że ogłoszony przez ustawę, której moc jest przenoszona na jego najstarszy syn i nie więcej po śmierci monarchy.

W momencie popełnił serię spokoju w intrygantów sądowych. Ponadto Leovigild znany jako wybitny dowódca wojskowy, subtelny dyplomata i skutecznego administratora. Dwie dekady jego rządów stał się „złoty wiek” w historii państwa, gdy Gotów (plemię) – ludzie, zanim stoi na tym samym poziomie z innymi pół-dzikich koczowników, ogłosił się jako ustawodawcy polityki europejskiej.

W łonie Kościoła katolickiego

Po śmierci Leovigild w życiu religijnym Królestwa była ważnym wydarzeniem – monarcha i wszyscy jego poddani, zwłaszcza wyznawcą arianizmu (jednego z wyznań chrześcijańskich, uznawane herezja), przysiągł wierność papieżowi, i podszedł do katolicyzmu. To jest w dużej mierze służą do wzmocnienia pionu władzy i ustanowienie jasnej hierarchii zarówno w życiu duchowym i świeckim.

Paradoksalnie, ale jest Gotów (plemię) przyniosły na myśl pojęcie mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego Hiszpanii jako całość i niepodzielnej ojczyzny. wzmocnienie jedności narodowej i przyczynić się do wyglądu własnego ciała prawa, która powstała w ciągu następnych dwóch stuleci. To stało się podstawą prawną dla wszystkich chrześcijan w Hiszpanii aż do XV wieku.

Upadek państwa Wizygotów

Ale królestwo Toledo – potężne państwo, które wzrosły z A zdewastowanych rzymskiej prowincji, los ukazał trwać tylko trzy stulecia. Tworzących długą i trudną drogę, że zawalił się w jednej chwili. To zdarzyło się w VIII wieku, kiedy to został zalany niekontrolowany arabskich zdobywców. Toledtsy nie udało się im oprzeć, a historycy zobaczyć to z kilku powodów.

Jako jeden z nich nazywa odmowę walki najeźdźców tej części społeczeństwa, która ma z różnych powodów niezadowolonych z obecnych władz. Ponadto, to było w tym czasie kraj ten pokryty zarazę i wielu obrońców stał się jego ofiarą. Jednak zdaniem większości naukowców, głównym powodem był bardzo pogarsza początku VIII wieku walka o tron między najbardziej wpływowych klanów. Pomimo istniejących od wielu lat, prawo dziedziczenia, który poprzedza zdobycie Hiszpanii przez Arabów w ciągu ostatnich sześciu lat na tronie było sześć monarchowie. Ten fakt mówi sam za siebie.

Istnieją dowody na to, że po śmierci ostatniego króla Wittiza tron prawem należał do syna Agil, sąd, po dokonaniu kolejną działkę, dał jego protegowanego Rodrigo. Dziedzic, urażony i nie chcą pogodzić się z porażką, zawarły tajne porozumienie z Arabami, zgodnie z którym, za wspieranie go, odda je w posiadaniu dużej części kraju. Ta brudna zdrada i pomógł Arabowie łatwo chwycić Hiszpanię, w której panował po tym przez prawie sześć lat.

Zawarcie rozmowę o tym, kto Gotów (plemię) w europejskiej historii pierwszego tysiąclecia naszej ery, należy zauważyć, że nazwa jest często stosowany w odniesieniu do innych grup etnicznych nie mają z nimi zrobić. Czasami zdarza się nazwy współbrzmienie. Na przykład, gotowy jest często mylony z Hunów, które zostały omówione w tym artykule, a jest ich wrogami. Czasami są absolutnie fi wytwory, które obejmują, na przykład, plemiona słowiańskie gotowy.

W ogóle, historię tego narodu, którego nazwa jest obarczona coś epopei i Herculean pozostaje w dużej mierze tajemnicza do końca niezbadany. Ze stron starożytnych kronik, jak pisze nazwy dźwięku – tulga, Wamba, Atanagild. Ale to insynuacje i kłamstwa jest siłą magnetyczną, która przyciąga nas ponownie i ponownie zajrzeć do tajemniczej głębi wieków.