291 Shares 1177 views

Proste szydełkowanie: schemat z opisem

W związku z potrzebą zaprojektowania krawędzi produktu dzwonek może wykryć kilka problemów: taśma związana jest z krawędzią lub odwrotnie, wygląda jak "spódnica", nie ma możliwości delikatnego osadzenia gotowych krawędzi do krawędzi, nie można dopasować wystroju do dzianin.


Należy zauważyć, że takie zadanie wymaga cierpliwości i przestrzegania kilku zasad. W tym artykule znajduje się definicja tego, co jest szydełkowanie krawędzi produktu, schemat z opisem i ogólnymi wzorami.

Jak traktować krawędź dzianiny

Oczywiście mówimy o projektowaniu ręcznie malowanych obrazów. Uprząż jest wymagana, aby szyje, otwarte ramiona, mankiety i dnie odzieży wyglądały godnie.

Pierwszy wiersz w takich przypadkach powinien zawierać zawsze tylko kolumny bez szydełkowania (STB). Należy wziąć pod uwagę następujące proporcje:

 • Wysokość jednego rzędu wstęgi, składającej się z StBN, jest równa jednemu paskowi StBN.
 • Wysokość rzędu, połączona kolumnami z szydełkiem (StN), wynosi dwa paski StBN.

Jednakże podczas przetwarzania płócien składających się wyłącznie z STN należy zachować ostrożność, aby taśma nie była zbyt szeroka i rozciągnięta. Czasami pomaga przemieścić się między dwoma STBN i jednym STBN (zamiast wiązać dwa StBN w każdej pętli).

Opakowanie tkanin

Wielu rzemieślników przyciąga takie ukosowanie krawędzi zygzakowatych, proponuje się schematy z opisem prostego frędzlowego szalunku. Nadaje się do pielęgnacji ręczników, serwetek, obrusów, poduszek i innych przedmiotów:

 1. Najpierw musisz umieścić znacznik na krawędzi, która będzie związana.
 2. Następnie tkanina jest gwintowana (w miejscu pierwszego znaku) i dzwoni st.
 3. Trzy EP.
 4. Trzy STN pod łukiem utworzonym przez pierwszy STN.
 5. StN w drugim znaczniku na płótnie.
 6. Powtarzaj czynności 3-5, dopóki krawędź urządzenia nie skończy się.

Jak pracować ze schematem

Aby wyobrażać sobie naroża, potrzebujesz wyjątkowej crochetki. Diagramy z opisem nawet ozdób, podane poniżej, nadają się tylko do prostych sekcji.

Aby przetworzyć szyję lub dolną krawędź półki, potrzebny jest schemat narożny. W obecności pewnych doświadczeń wykwalifikowany pracownik może niezależnie zrobić odpowiedni wzór z materiału, który jest pod ręką.

Może to wymagać wiązania krawędzi szalowej szalki. Schematy z opisem rzadko zawierają płótno pod kątem, ale z pozycji można wywnioskować w następujący sposób:

 • Obliczyć opaskę tak, aby znajdowała się kąt pomiędzy relacjami lub środkiem relacji na rogu.
 • Począwszy od pierwszego rzędu taśmy, potrójnie kolumna na rogu. Oznacza to, że z jednego StBN musisz zająć trzy.
 • W miarę zwiększania wysokości opaski dekoracyjnej narożnik przypomina resztę elementów. Najważniejsze jest, że są one równe wielkości.

Istnieje inny sposób, w jaki można wykonać krawędzie szydełkowe. Schematy opisujące tylko szerokie wzory mogą być wykonane w ten sposób: taśmy zapinane są pod kątem 45 stopni i zszyte. Ta metoda jest odpowiednia tylko do kąta prostego.

Jak zamocować taśmę

Optymalne jest szydełkowanie szydełkowanej krawędzi do produktu. Schematy opisujące niemal każdy wzór są odpowiednie do takiej pracy. Tu wygodnym czynnikiem jest to, że nie jest konieczne obliczanie długości pierwszego rzędu, stąd prawdopodobieństwo błędu jest niższe.

Często też ucieka się do szycia krawędzi. Ta metoda wymaga więcej czasu, ale problem z ściśle lub zbyt luźną szmatką znika. Można szyć ręcznie lub na maszynie do szycia, najważniejsze jest, że produkt wygląda zgrabnie.