130 Shares 8725 views

Jak sadzić świerk na stronie? Jak zasadzić drzewo

Iglaki są ozdobą każdej bramkowe, zwłaszcza ich piękno wyróżnia się na tle zimowego śniegu. Prawie każdy ogrodnik chciałby mieć na swoim terytorium zielonym urody, które by się ucieszyła otaczającą schludny dekoracyjny pogląd. Jak sadzić świerk na miejscu, że z powodzeniem otrzymał i zachwyciła wszystkich swoim pięknem przez długi czas? Warto poznać kilka ważnych zasad sadzenia i uprawy, co wymaga specjalnego podejścia; w każdym przypadku, dbać o choinek, które jeszcze można nazwać elitą, zawsze interesujące i przynosi wiele radości.


Prawidłowe przygotowanie sadzonek

Świerk, pielęgnacja, która posiada szereg specyficznych cech w ciągu 10-15 lat życia jest głównym rdzeniem, rosnące głębiej. Z biegiem czasu, umrze, przyczyną tego zwiększonego wzrostu korzeni bocznych szerokości. Opierając się na tej zasadzie, tak aby nie uszkodzić drzew przez kopanie swój system korzeniowy, powinien być wybrany na sadzenie młodych roślin o niewielkich rozmiarach, łatwiej jest kopać i łatwiejsze w transporcie. Jak sadzić świerk na stronie? Co trzeba wiedzieć zawiłości opieki dla sosny? Warto pamiętać, że sosna jest wykopany z solidną bryłą ziemi, które mogą być owinięte w konopie. Nawiasem mówiąc, zachowanie ziemnych śpiączki na korzeniach roślin jest ważnym czynnikiem dla jego przyszłego rozwoju, ponieważ korzenie żywych grzybów symbiotycznych sprzyjających optymalnej absorpcji drzewa przydatnych minerałów z gleby. Korzenie świerk powinien być aktywny, to mają białe końcówki. Goły jak można przyrównać do otwartej rany: im dłużej pozostają one otwarte, tym mniej prawdopodobne, że roślina na przetrwanie.

Subtelności sadzenia świerka

Niebieski świerk, cena jest znaczna (od 3000 do 10 000 rubli – w zależności od wieku drzewa), sprzedawany w szkółkach; na jego zakup powinien wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, a następnie przetrwanie drzewa jest wystarczająco wysoka gwarancja. Można, oczywiście, próbować rosnąć z nasion drzew iglastych pięknem własnej, ale to jest tak trudne i proces żmudny, rozciągnąć ponad rok, to będzie łatwiej korzystać z owoców cudzej pracy i gotowi kupić drzewko.

Lądowanie jedli w ogrodzie zaleca się pod koniec kwietnia – na początku maja (okres, gdy pąki są jeszcze w stanie snu, ziemia ogrzewa, ale nie za gorąco); to jest ten moment, gdy drzewo otrzyma najmniejszą ilość stresu, który jest dla niego zmiany.

Przygotowanie studni lądowania

Jak sadzić świerk na stronie? Otwór do sadzenia powinny być przygotowane z wyprzedzeniem, co najmniej kilka tygodni. Na przykład, rozmiar dużej średnicy typowo 1 m i głębokość -. Optymalne 60-70 cm do uprawy gleby stanie się wystająca część w tym celu, miesza się z glebą w połowie w położeniu, w którym w jodełkę hodowane przed przeszczepem. Wgłębienia do napełniania mieszaniną próchnicy i kompost, tutaj zaleca się dodatek bonemeal igłami, umieścić na dolnym drenażowe (15 cm warstwy cegły pokruszonego). Niektórzy ogrodnicy intencjach dodać więcej nawozu, ale są one najlepiej stosować wiosną, kiedy to naprawdę staje się jasne, że świerk zaczął i dojrzał.

Jeśli drzewo jest planowane zasadzić więcej, odległość między nimi nie powinna być mniejsza niż 2-2,5 m.

Proces sadzenia: opis

Spójny opis jak posadzić świerki na stronie są prawidłowe i zgodne z wszystkimi jej cechami:

  1. Drzewko sosny powinny być dokładnie umieszczony na niewielkim wzgórzu rozliczane żyznej gleby, dobre korzenie rozprzestrzenia. Pogłębienie go na miejsce stałego wzrostu powinno być 2-4 cm dłuższy od poprzedniego miejsca lądowania. Ziemnych pokój, w którym mieści się piękny iglaste powinny być umieszczone swobodnie w boksie lądowania.
  2. Świerk, lekko uniesione, powinna ona być pokryta glebą i zwartej studni. Miejsce, w którym beczki przechodzi do korzeni (szyjki korzeniowej) powinny znajdować się na poziomie powierzchni gleby.
  3. Wskazane jest, aby utrzymać pozycję lądowania roślin w stosunku do poprzednich częściach świata. Można to zrobić poprzez sprawdzenie gałęzie, na przykład, od strony północnej i posadzić drzewo w okolicy na działce.
  4. Blisko posadzone drzewa trzeba kopać kołek, na której można powiązać młode świerki za pomocą sznurka.
  5. Wokół sadzonki powinny być wykonane z wałka ziemi oszczędzania wody po nawadniania i tworzy przestrzeń do stosowania ściółki (trociny, wióry drewniane lub inne) na okręgu wokół pnia chronić wierzchniej warstwy gleby przed wysuszeniem.

podlewania zasady

Jodła na terenie kraju są bardzo dobrze podlewane: raz na sadzenie, a następnie z regularnością 1-2 razy w tygodniu. Podlewanie jest przeprowadzane przez korzenie, dopóki ziemia nie wchłania wilgoci. Po każdym nawilżania zaleca poluzować mulch gleby lub pnie drzew. Nie można używać dozhdevalki i spryskiwacze; ich działanie może powodować igły zresetować nawet u dorosłych, długo zakorzenione rośliny. W okresie zimowo-wiosennym do podlewania posadzone świerki nie jest konieczne dla jego wzrost byłby wystarczająco naturalne opady. Pierwszą oznaką żywo siewek młodego wzrostu. Na przykład, niebiesko jod roczny wzrost 10-30 cm.

Najlepszą przeżywalność roślin określi swój makijaż cień w lecie, które mogą być organizowane za pomocą elementarnej okapem gazą.

Nie zaleca się sadzenia drzew w pobliżu innych roślin, ponieważ stopniowo rosła do części korzeni zacznie zbierać wilgoć z innymi gatunkami flory. W pobliżu Spruce dom roślina nie jest zalecane, ponieważ ma słabą odporność na wiatr i niekorzystna jedna chwila może po prostu spaść do obudowy.

Przycinania i kształtowania korony drzewa

Niebieski świerk, których cena jest stosunkowo wysoka w szkółkach wymaga jakości opieki dla korony. Wiosną i jesienią drzewa potrzebnego do realizacji chorych, suchych i połamanych gałęzi. Kiedy rośnie świerk do celów dekoracyjnych, można zrobić to powstawanie koronie, gałęzie przycinanie 10-15 cm Pierwsze koszenie odbywa się w ciągu roku od posadzenia drzewa, następny. – z przerwą 2-3 lat.

Bardzo ładny i schludny wygląd świerk posadzone wzdłuż drogi lub na obszarze przygranicznym. Zamknięcie dom od wścibskich oczu, oni ożywić miejsca jego igieł. Wiele osób próbuje wyhodować świerk w domu w doniczce, ale jest źle: rośliny wymagają naturalnych warunkach z zimowych mrozów, a ciepłe słońce. Survival ate lądowania stosunkowo niska, ale pozytywny wynik z drzewa iglastego przyniesie estetyczną przyjemność i jego właścicieli i ich gości.