117 Shares 9879 views

Medycyna i kulturystyka. podwyższone androstendionu

Androstendionu dotyczy męski hormon płciowy. Ten androgenem jest testosteron prekursora. U mężczyzn, których produkcja odbywa się głównie w jądrach. U kobiet, 60% androstendionu jest wynikiem zmian obwodowej 40% jest wytwarzany w gruczołach nadnerczowych i jajników. W słabszej szybkości płci formowania i wydzielania tego hormonu jest większa niż testosteron, a znacznie dłuższy wyrażone extraadrenal jego konwersji testosteronu.


Poziom androstenodionu jest określona złożoną DHEA-S i DHEA. Jest to konieczne do celów diagnostycznych i dla oceny efektu terapeutycznego w hiperandrogenicznych warunkach.

Podwyższone androstendionu do analizy krwi jest cechą pacjentów z kory nadnerczy, wrodzonego przerostu naturze. Ponadto, w przypadku wysokiego tempa wykrytego zespół Cushinga, hiperplazji lub nowotworu jąder zrębu w jajniku, jak również wydzielania ACTH ektopowej.

Androstendionu podwyższone u pacjentów z hirsutyzmu i policystycznych jajników.

W praktyce medycznej, że stężenia w surowicy krwi hormonu jest powszechnie używany do monitorowania skuteczności interwencji terapeutycznej z użyciem glikokortykosteroidów w wrodzonego przerostu nadnerczy, co jest uważane za najbardziej dokładny pomiar niż inne androgeny.

Nie zwiększyła androstendionu i vice versa, zmniejszenie jego zawartości wskazuje na obecność niedokrwistości sierpowatej. Patologia rozwija się na tle niewydolności jajników i nadnerczy.

Androstendionu. Kiedy badanie jest wykonywane?

Wskazania do badania to:

– monitorowania leczenia i diagnostyki hiperandrogenicznych warunkach;

– zaburzenia rozrodcze na tle hormonalnym awarii;

– leczenie glikokortykosteroidami.

Szczególną uwagę poświęca ludziom androstendionu zaangażowane w profesjonalnej kulturystyce. Uważa się, że w preparatach hormonalnych, a jej zawartość promować wzrost mięśni. Jednak nie zawsze tak jest.

Androstendionu jest głównym hormonem gruczołach nadnerczowych i mogą być przekształcone lub testosteron lub estrogenu. W pierwszym przypadku jest stymulowana przez specyficzne konwersji enzymatycznej. Należy zauważyć, że łańcuch przemian sterydów androstendionu do testosteronu jest bliżej niż DHEA. Prowadzi to do zwiększenia jej potencjału do przekształcenia. W ten sposób otrzymaną przekształcanie testosteronu androstendionu do tła pod wpływem innego enzymu może przejść w dihydrotestosteron. To z kolei przyczynia się do rozwoju wielu nieprzyjemnych konsekwencji. stymuluje dihydrotestosteronu i głowa łysiejący i powiększenie prostaty, a także nadmierny wzrost włosów na ciele i twarzy. Ponadto, właściwości anaboliczne nie ma, jednak nie ma wpływu na masy mięśniowej. Tak więc, gdy androstendionu zwiększona jest możliwość zwiększenia stężeń dihydrotestosteronu.

Oprócz tych działań, istnieje inna komplikacja – ginekomastia. Stymuluje wzrost piersi konwersji testosteronu do estradiolu (aromatyzacji).

Pomimo zapewnień reklamodawców wzrosły androstendionu doskonały wpływ na wzrost mięśni, jeśli podjęte prawidłowo, hormonalne „manipulacja” są często nieprzewidywalny i trudny proces. Również wziąć pod uwagę fakt, że wzrost poziomu testosteronu przy użyciu leków hormonalnych, oczywiście, wpływa na system, który kontroluje produkcję hormonów płciowych.

Dzisiaj, androstendionu i jej wpływ na człowieka dobrze rozumiane. Ponadto, w przypadku odbierania tych lub innych środków hormonalnych preparatów należy uwzględnić właściwości każdego organizmu. Na przykład w pewnym wzrostem stężenia androstendionu korzystny wpływ na wzrost mięśni, podczas gdy inni przyczyną poważnych problemów.