132 Shares 5736 views

Czy barwienia okien samochodów na przednich gości pozwolenia?

Pozwoliło to dzisiaj barwienia samochód? Najbardziej bolesny problem kierowców krajowych – to barwione szkło. Jak pokazują liczne badania kierowców, większość z nich jest „za”. Oni nie uważają, że przeszkody podczas jazdy, z drugiej strony, listy pewne zalety: ochrona przed wzrokiem ciekawskich, bardziej estetyczny wygląd samochodu, a także patronat wiórów szklanych i zadrapaniami. Jednak przedstawiciele ustawodawcy nie podzielił opinii ludności.


Sytuacja z tonowania jest regulowany przez dwóch ustaw: Rosstandart „Na barwienia okien samochodów” w edycji 2012 i przepisów technicznych dotyczących bezpieczeństwa pojazdów kołowych. Według nich, eksploatacja samochodu w przypadku zastosowania lub instalacji dodatkowych powłok pogorszyć widok z siedzenia i pociąga za sobą potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego kierowcy, jest zabronione. Standard ten określa następujące wartości transmisyjne świetle norm dla szyb samochodowych:

– nie mniej niż 75% w odniesieniu do głowy;

– co najmniej 70% z przodu;

– do końca – każdy, ale z zastrzeżeniem dostępności sprawnych luster.

Jest też inny często zadawane pytanie: „Czy wolno tonowanie górną część przedniej szyby na gości?”. Tak, ale wysokość taśmy filmowej nie powinna przekraczać 15 cm.

Co barwienia dozwolone?

Tak, nadal istnieje sposób aby przesłonić przednie okna, nie naruszając przy tym prawa. Ale tu pojawia się pytanie, czy nie odcień jest dozwolone, i czy jest to zgodne z normami przepuszczalności światła jest potrzebne. Powiedzmy, że można kupić film o 25%, ale to nie jest niezawodny, aby uniknąć kary dla wykroczeń drogowych. Faktem jest, że nawet okna fabryki samochodów nie osiągnie bezwzględnej wskaźnika przepuszczalności światła, więc wybór dodatkowego pokrycia, należy rozważyć ten błąd wybierając inny jaśniejszy odcień.

Oficjalnie w naszym kraju nie jest odrębną kategorię pojazdów, w których zaciemnienie okien – nie naruszenie. Czyli kto może tonowanie:

  • Maszyny pod jurysdykcją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i innych służb bezpieczeństwa;
  • pojazdy przewożące pracowników rządowych;
  • usługa zbiorowa.

Barwienie jest dozwolone, prywatnych samochodów do wydania specjalnego dokumentu, decyzja? Tak, ale w praktyce takie przypadki są bardzo rzadkie.

Mandatami za jazdę z przyciemnianymi szybami

Pomówmy o najbardziej nieprzyjemne dla kierowcy – na grzywny. Jeśli wcześniej za jazdę z „zwinięte” okna gwałciciel miał się do 500 rubli, w lipcu 2012 roku nowe poprawki, pozwalające wynająć pokoje z „ciemny” samochód wjechał w kpa. Violator bez numerów państwowych można jeździć przez kilka dni, jak podano w tekście ustawy „o do miejsca usunięciu przyczyny usunięcia”, to jest do myjni. Nie można korzystać z przyznanego terminu i usunąć powłokę odcień na miejscu. W tym przypadku, numery pozostaną z właścicielem, ale dobrze będzie nadal trzeba płacić. Nie zachowaj nas od kary i zdejmowaną tonowania. Fakt jej istnienia jest uważane za naruszenie, ale policjant może wydać grzywny tylko wtedy videofiksatsii samochód lub przynosząc świadków. W przeciwnym razie, można zakwestionować raport i ubiegać się o policji drogowej do sądu.