118 Shares 7984 views

Anti-Virus "Android" Czy muszę? Przegląd antywirusowe dla systemu „Android”, ich charakterystyki

Z pewnością każdy użytkownik smartfona lub tabletu z systemem na systemie operacyjnym Google, zastanawiał Antivirus na „Android” Czy muszę? czy system jest podatny na takie ataki, jak Windows? Jeśli jednak istnieje zagrożenie, jakie kroki podjąć, aby chronić swoje dane osobowe i finansów? Jaki jest najlepszy program antywirusowy?

Czy muszę oprogramowania antywirusowego na „Android”?

W rzeczywistości istnieją dwa zupełnie przeciwstawne poglądy co do tego, czy konieczne jest zainstalowanie oprogramowania antywirusowego na „Android”. Zwolennicy pierwszego, które często są twórcy tych programów uwierzyć, że bez nich nie może zrobić. Inni, przeciwnie, mają skłonność wierzyć, że nie ma sensu anty-wirus, a ty po prostu nie instalować aplikacje z wątpliwych źródeł. Jednak część prawdy jest obecny w obu poglądów, a ona była, jak zawsze, w środku. Oddzielnie, można się zastanawiać, czy w antywirusowe muszą na płycie „Android”. Mimo wszystko, większość z nich brak możliwości podłączenia karty SIM, odpowiednio, pieniądze z konta i dane kontaktowe niemożliwe jest ukraść. Ale nie zapomnij o ewentualnej szkody przez kradzież haseł lub danych z rachunków bankowych.

Powody do instalacji oprogramowania antywirusowego

Google stara się rozwiązać problem bezpieczeństwa, a okazało się, że miała całkiem dobry pomysł. Począwszy od wersji 4.2 „Android” Aplikacja posiada funkcję testu podczas instalacji, co jest dobrym zagrożeń wewnętrznych torze. Jednak to nie chroni przed zagrożeniami zewnętrznymi, takimi jak uzyskiwanie złośliwego oprogramowania z komputera osobistego, sieci lub maskarady jako aplikacja. Jak widać, kwestia, czy program antywirusowy zapotrzebowanie na „Android 4.2” lub wyższej, lub tylko dla wcześniejszych wersji, jest bardzo ważne. Należy zauważyć, że konieczność zainstalowania odpowiedniego oprogramowania jest dla wszystkich, którzy chcą chronić swoje urządzenie. Istnieje kilka bardzo dobrych powodów:

1. Obecność dużej liczby szkodliwych programów na różnych stronach, a nawet w „App Store”.

2. niezawodne tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie.

3. Gadżet Ochrona w przypadku utraty lub kradzieży.

4. skanowanie zewnętrznych i wewnętrznych urządzeń pamięciowych dla wirusów zablokowany na zewnątrz.

5. Wiele stron, wizyta którym urządzenie mobilne jest niebezpieczne.

W skrócie, instalacja antywirusa całkiem przydatna, jeśli chcesz, aby chronić swój gadżet od zagrożeń. Anty-wirus na smartfonie „Android” jest potrzebna? Spójrzmy na najbardziej popularnych programów mających na celu ochronę, a my rozumiemy.

Avast Mobile Security & Antivirus

Aplikacja posiada szereg funkcji bezpieczeństwa. Tutaj, oprócz antywirusa przedstawiony przez zdalne urządzenie blokujące jego poszukiwań na mapie, shadowing złodzieja poprzez przednią kamerę, z zakazem wykonywania połączeń głosowych i wiadomości tekstowych. obecna blokada aplikacji również ograniczyć dostęp do sieci komórkowych i Wi-Fi.

Ten sam wirus miernych prac przekazując kilka zainfekowanych programów i phishing wiadomości tekstowych. Jednakże zastosowanie ma przyzwoitą funkcjonalność, która również może zostać przedłużony za dodatkową opłatą.

Kaspersky Internet Security

Anti-Virus "Android" Czy muszę? Kaspersky Lab odpowiada na to pytanie twierdząco. Puściła pojedynczej aplikacji dla smartfonów i tabletów opartych na systemie operacyjnym „Android”, łącząc w nim wszystkie główne funkcje antywirusowe. Program czujnie monitoruje wszystkie próby przełamania szkodliwą zawartość na urządzeniu, ale rozszerzyć możliwości będą musiały widelcem, bo ochrona Internet Explorer i sprawdź pliki nie są częścią podstawowej funkcjonalności.

Aplikacja zawiera wszystkie główne żetony: lokalizacja urządzenie z połączonych sieci, tajne fotografowania złodziej możliwość opuszczenia instrukcjami wyświetlanymi na ekranie blokady dla tych, którzy chcą odzyskać utracone gadżet. Specyficzne kontakty ochrona kod PIN i blokujące funkcje komunikacyjne będzie również popyt.

Norton Mobile Security

Firma Norton jest znana wielu użytkownikom swojego oprogramowania zabezpieczającego. Aplikacja mobilna śledzi próby dobrze wirusów przebić się przez przeglądarkę, oferuje duży kradzieżą i inne funkcje. Funkcja skanowania jest instalowany z „App Store” treści.

Jednak rozmowy blokujące nie są bardzo wygodne w użyciu i nie jest wystarczająco skuteczne, a funkcja przywrócone do stanu fabrycznego czyści jedynie pewne osobiste pliki i kontakty. Zaletą jest to, że wszystkie funkcje dostępne zupełnie za darmo.

Dr.Web Bezpieczeństwo Przestrzeń

rozwiązanie antywirusowe z firmy „Doctor Web” zawiera wszystkie funkcje, które użytkownicy oczekują od aplikacji o wysokiej jakości. Firewall, anty-spam, kradzież tożsamości, sprawdzić urządzenie w poszukiwaniu szkodliwego kodu – są obecne w rozwoju znanych firm i działa idealnie. Do zalet należą stale aktualizowanej bazy antywirusowej i bardzo szybkie skanowanie systemu.

Funkcja Anti-theft posiada szeroką funkcjonalność na poziomie aplikacji z „Avast”. Można nawet określić listę serwerów proxy, która zostanie wysłana wiadomość w przypadku wymiany karty SIM. Można stwierdzić, że dobre zdolności ochronne oferuje program antywirusowy na „Android”. Czy trzeba to miły bonus – przydatny widżet na pulpicie? Jeśli tak, to śmiało i zainstalować aplikację.

Avira Antivirus Bezpieczeństwa

Antywirus „Avira” od dawna można zainstalować na urządzeniu z systemem „Android”. To oferuje szeroką publiczność nie tylko na komputerach, ale również na gadżetach mobilnych. Funkcje oferowane przez aplikację, w żaden sposób nie jest mniejsza niż głównych konkurentów. Z jego głównych zadań antywirusowe działa dobrze dzięki stałej aktualizacji bazy danych. Skanowanie jest szybka, a po nim pojawia się okazja, aby zobaczyć szczegółowy raport. Pomoże to zrozumieć, czy antywirus na smartfona „Android” jest potrzebne.

Fani częste instalowanie aplikacji z pewnością cieszyć funkcję ograniczania dostępu do informacji osobistych bez odpowiedniego wniosku. Przez minusy jak „Aviram” obejmują niską dokładność określania aktualnego położenia urządzenia, brak rosyjskiej lokalizacji i płatnych funkcji premium.

AVG Mobile Antivirus

Wśród programów do ochrony antywirusowej AVG zasłużenie zajmuje pozycję lidera. Obecny skanowanie wszystkich plików na urządzeniu, zapora blokuje strony zawierające podejrzane i szkodliwą zawartość, geolokalizacja stracił paszy gadżet głośny sygnał dźwiękowy wyszukiwania dla niego. Za dodatkową opłatą można odblokować dodatkowe funkcje: fotografowania blokadę złodziej podczas próby wyjęcia karty SIM, rolety możliwość instalowania aplikacji firm trzecich oraz kopię zapasową danych.

Przez minusy obejmują obecność bezużytecznych przedmiotów, takich jak fałszywe optymalizacji internetowej efektywności energetycznej i wydajności. Jak można zauważyć, możliwość bezpłatnej wersji skromny w porównaniu z konkurencyjnych ofert, ale podstawowa aplikacja ochrona antywirusowa zapewnia wysoki poziom.

Reszta antywirusowego

Warto zauważyć również rozwiązania antywirusowe McAfee, oferuje dobrą podstawową funkcjonalność. Trend Micro Mobile Security & Antivirus można zadowolić brak wbudowanego w reklamie i obecności dobrych możliwości dla bezpieczeństwa. ESET Mobile Security & Antivirus oferuje wygodny i przyjemny interfejs, ale wirus oferty aplikacyjne ochrona nie jest na najwyższym poziomie.

Czy muszę umieścić antywirusowego na „Android” każdy dla siebie decyduje za siebie. Sama platforma mobilna z miliarda widzów to smakołyk dla hakerów i po prostu znęca, a oni zawsze wyszedł i przyniósł przeniknąć do wnętrza urządzenia. Jednak racjonalne wykorzystanie gadżetu może być zredukowana niemal do zera wszystkich tych wysiłków, nawet w przypadku braku programów ochronnych. Z drugiej strony, czy warto ryzykować? Tym bardziej, że na rynku istnieje wystarczająca liczba decyzji, z których każdy może wybrać odpowiedni dla siebie. Może chcesz zainstalować darmowy program antywirusowy na „Android”. Czy trzeba płatnej funkcjonalność, decydować o sobie.